Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

СВИЩОВ

Синът ми от скоро(може би седмица) е станал много нервен,от най малкото нещо(скарване,вземане на нещо с което не трябва да си играе,и ей така без повод) започва да се бие.Понякога даже се тръшва на земята от яд и започва да я удря,трябва да става винаги това което иска.
Аз ли имам вина за това?Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем, какво направихте.
Цитирай

Белгия/София

Казват му детски пубертет  Very Happy
Доста често срещано е, аз лично не съм се сблъсквала, синът ми е кротък и послушен. В Нашите деца има доста такива теми, поразтърси се и ще прочетеш какви мерки взимат майките. Макар че голям избор няма - търпение, по-малко да му се обръща внимание и да не се оставя да става на неговото, когато се налага.  Smile
Цитирай

София

Според мен всички деца минават през това. Моята хубавица също се тръшкаше много по едно време , но аз никога не й обръщах внимание. Блъскаше си главата в земята и в началото много се притеснявах, но реших да я оставя да се тропне веднъж и да видя дали ще си вземе бележка. Два пъти си чукна главата в пода и спря на секундата. Всеки следващ път се правех на разсеяна и даже излизах от стаята. Без публика не й беше интересно да се тръшка и сърди. Даже и в парка съм я оставяла да се търкаля по земята, но никога не съм  позволявала да ме манипулира по този начин. Уча я , че така няма да получи нищо , че ако ме помоли , ако поиска спокойно без рев и тръш може да получи повече неща отколкото с писъци.
Цитирай

Варна

Казват му детски пубертет  Very Happy
Доста често срещано е, аз лично не съм се сблъсквала, синът ми е кротък и послушен. В Нашите деца има доста такива теми, поразтърси се и ще прочетеш какви мерки взимат майките. Макар че голям избор няма - търпение, по-малко да му се обръща внимание и да не се оставя да става на неговото, когато се налага.  Smile

newsm10

Случвало се е, неприятно е но се израства.ТЪРПЕНИЕ!
Цитирай

Според мен всички деца минават през това. Моята хубавица също се тръшкаше много по едно време , но аз никога не й обръщах внимание. Блъскаше си главата в земята и в началото много се притеснявах, но реших да я оставя да се тропне веднъж и да видя дали ще си вземе бележка. Два пъти си чукна главата в пода и спря на секундата. Всеки следващ път се правех на разсеяна и даже излизах от стаята. Без публика не й беше интересно да се тръшка и сърди. Даже и в парка съм я оставяла да се търкаля по земята, но никога не съм  позволявала да ме манипулира по този начин. Уча я , че така няма да получи нищо , че ако ме помоли , ако поиска спокойно без рев и тръш може да получи повече неща отколкото с писъци.

Именно и според мен това е правилният подход! И при нас, когато се тръшка не получава нищо.
Децата не трябва да манипулират родителите!
Цитирай

Пловдив

Незнам какъв е правилния подход.Казват,4е малко или много вси4ки деца преминават през подобен период.Силно се надявам детето ми да си остане кротко и в бъдеще,защото аз определено съм кибритлийка и незнам какво би станало.......
Цитирай

Аз съм чувала за "кризата на 3 годишните",но мисля че твоето дете от малко започва да я изживява...дано поне на 3 г. да я няма,че тогава е още по-изнервящо и за майката и за детето!
Цитирай

София

Ние все още сме на тази фаза. Просто не позволявам да се налага и да ме манипулира, дори това да ми коства продължителния му и сърцераздирателен рев. Веднъж да направиш компромис и с теб е свършено. Детето ще разбере, че може и ще продължава да се тръшка при всяко отхвърляне на неговите искания.
Цитирай

София

Непрекъснато ги съпътстват такива периоди - кризата на първата годинка, кризата на втората, на третата, и т.н. до двайсетгодишни, все преживяват някаква криза или някакъв вид пубертет. При малките е по-лесно - просто не му обръщаш внимание или се поскарваш. Никога не съм им угаждала и не съм се правила на маймуна - това с отвличането на вниманието или кроткото разясняване много не ме устройваше. Или се правя, че не ги забелязвам, или налагам наказания. Доста бързо излизаха от поредното тръшкане.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.