Японски v.s. немски автомобили

  • 11 428
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Та тук именно се стига до дилемата Мазда или Ауди.

Ауди, но и ЗеФс е прав  Peace

# 31
  • Мнения: 606
БМВ-то вероятно е по-леко. 200 кг. стигат. А и тройката си е спортна кола. Ако  red включи и Мерцедес и БМВ в избора си, ще се зароди як спор.

# 32
  • Мнения: 27 524
Ако  red включи и Мерцедес и БМВ в избора си, ще се зароди як спор.

Така си е  Joy

# 33
  • Мнения: 7 605
Ако  red включи и Мерцедес и БМВ в избора си, ще се зароди як спор.

Така си е  Joy


Аz оби4ам БМВ, Мерцедес и Ауди, така 4е аz няма да споря  Flutter

# 34
  • Мнения: 27 524
Аz оби4ам БМВ, Мерцедес и Ауди, така 4е аz няма да споря  Flutter

И аз така  Flutter

# 35
  • Мнения: 3 334
Японските са много, много добри и издържливи. По сервизите почти не се виждат такива. Но аз съм фен на BMW.
на същото мнение съм Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 7 173
Всъщност бях гледала и Б класата.
Включвам я.
Но без БМВ (там май само единицата е в този ценови клас).

# 37
  • Мнения: 4 806
няма да чета. Верни са. От опит го казвам. При едно условие - японските да са правени максимално японски (ако японските са китайски или турски - може да са като немските).

# 38
  • Мнения: 606
Между Мазда и Мерцедес..... newsm78.... Б-клас ми е много по-грозен... Направо незнам. Май аз съм за Мазда. Честно казано тук вече спора е друг. И в двата случая няма да сгрешите.

# 39
  • София
  • Мнения: 163
Наистина японска кола, правена в Япония е най-добрия вариант.
Това за скъпите части е мит. Отдавна цените за части на европейски автомобили стигнаха небивали висини. А по отношение на надежност и комфорт японските коли нямат равни (разбира се, сравнявам автомобили в еднакъв клас)
Не знам какво ще решите, но ви желая късмет!

# 40
  • Мнения: 7 605
Б-клас ми е много по-грозен...

Ама ти като жена само десена ли гледаШ?  Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 7 173
Да ви кажа честно, не гледам перото резервни част.
Предполага се, че една нова качествена кола, не би следвало да влиза в сервиз за нещо сериозно, в период 3-5 години.
Доколкото успявам да обобщя:
- по-евтиния вариант: Шкода натежава пред Опел. Тойота не съм споменала, но нещо май не ни тегли натам сърцето.
- по-скъпия вариант: Мазда 6 на кантар с Мерцедес Б класа
Ауди А3 казвате е по-нисък клас.
Джетата тотално я отсвирихте явно.  Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 7 173
Ossi de luxe, от колко време карате мерцедеса? Някакви проблеми?
В интерес на истината, първоначално го забравих, защото се бях вторачила в класацията, за която писах. А там той изобщо липсваше.

# 43
  • Мнения: 606
Ама ти като жена само десена ли гледаШ?  Laughing
Не, разбира се. И го знаеш. Просто кантара Мазда 6/Мерцедес Б опря до дизаин.

# 44
  • Мнения: 7 605
Ossi de luxe, от колко време карате мерцедеса? Някакви проблеми?
В интерес на истината, първоначално го забравих, защото се бях вторачила в класацията, за която писах. А там той изобщо липсваше.

Първата я вzехме декември 2005год и я карахме до юли 2006, и от ноември 2006 имаме сегаШната. Първата просто я сменихме, zаЩото я бяхме вzели 4реz френския работодател и се прибрахме в Германия и трябваШе да я върнем. СегаШната си е ве4е съвсем наШета.

НИКАКВИ проблеми, ама никакви.
Първата беШе диzел (Б180 цди), сегаШната е бенzинова, 200 турбо с автоматик. Нито едната не е била на ремонт  Peace  Таzи кола сега е на 13.500км.  Само на 10.000км беШе на преглед, който беШе бая скъп, но все пак говоря zа немски сервиz, в БГ неЩата не стоят така  Wink Там само смениха някои консумативи.

В класацията вероятно не е била, понеже е нов модел и оЩе нямат данни zа него  Wink

Като каzа Тойота, когато си купихме таzи кола, гледахме и Корола Версо, която е подобна като големина. Трябва да ти кажа, 4е като цена беШе подобна, и накрая реШихме 4е zа теzи пари е по добре да вzемем Мерцедес  Wink  Но може би цените в БГ са други  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт