корема след раждането

  • 11 986
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 693
Здравейте !
Имам няколко въпроса относно възстановяването на корема след раждане.
Кога изчезва тъмната линия през корема ? - след около месец
С каква козметика се мазахте за стягане на кожата ? -не съм ползвала само обикновенния хидратиращ крем който винаги си ползвам на Орифлейм е
От кога се започва с упражненията /коремни преси/ - чула съм, че не е добре да се започне с тях веднага след раждането ? -още не съм ги почнала но ако всичко е наред може още след 2-рия месец, но без мноого да се натоварваш от един път

# 31
  • Мнения: 315
Всичко зависи от организма.
При мен тъмната линия на корема избледня след няколко месеца от раждането, пъп4ето ми също избледня. Възстанових си килограмите. Но корем4ето май трябва още да се прибере  smile3534 .

# 32
  • Мнения: 4 300
..3.Зависи как си родила.Аз родих секцио и докито ми каза да из4акам около 1-2 месеца.Но ако раждането е нормално до седмица може да по4неш.
Упражненията скоро след разждане не се препоръчват заради отслабеното тазово дъно, което няма връзка с това как си родила. Т.е. следствие е от бремеността , не от раждането. Според моята гинеколожка 2 месеца след раждането е добро време за начало на спорт.

Въпросът за болката от евентуални шевове ( след секцио или нормално раждане) си е съвсем отделен и е различен при всеки.

# 33
  • Мнения: 872
Нищо от това, което споделяме тук не би ти било от полза. Ако имаш принципно по-силна  пигментация, линията ще изчезне по-бавно, ако си имала стегнат корем преди да забременееш, ще си върнеш формата много по-бързо, ако кожата ти е по-еластична, не е необходимо да се мажеш с нищо, но ако няма такива качества - с каквото и да се мажеш, пак ще имаш стрии.
Абсолютно подкрепям. Не се мазах с нищо по време на бременността,а нямам нито една стрия по корема.Упражнения не правя (а има нужда),коремът ми е както преди да забременея,ама той и тогава не беше плосък  Embarassed

# 34
  • Мнения: 243
Благодаря за отговорите. Моя корем се прибра още на 3,4 ден след раждането, даже сякаш е по-малък от преди бременността  Simple Smile, но си мислех, че трябва пак да мажа нещо самата кожа за стягане . Стрии нямам /за щастие  Simple Smile/ , а с коремните преси ще започна по малко  Embarassed



В такъв случай къде е проблема newsm78Какъв корем, какви пет лева (дето се казва) Laughing Ако беше родила като мен две по 3 кг всяко- да се оплакваш, да видиш какво е корем след раждане (а и преди това SickMr. Green Шегувам се, де Hug да не се обидиш! Мъжо ми беше купил един крем за стягане на LEOCREMA, но както беше писал някой толкова бях изтощена от недоспиване, че нямах сили и желание за никакво мазане. Така и не можах да го прибера гадния корем Close, ама още не съм се отказала. (Почвам фитнес Twisted Evil)

# 35
  • Мнения: 15 538
Кога изчезва тъмната линия през корема ?
С каква козметика се мазахте за стягане на кожата ?
От кога се започва с упражненията /коремни преси/ - чула съм, че не е добре да се започне с тях веднага след раждането ?

До около 6 месеца.
Стягащия лосион на Дав.
Не веднага, да. След около месец.

същото   Peace

по въпроса със стриите - мазах се през цялата бременност с бебешко олио на Джонсан - нямам нито една стрия по корема - имам малко по гърдите

# 36
  • Мнения: 6 441
с нищо не съм мазала,линията ми е избледняла,имах малко коремче и го оставих в родилното Peace
Блазе ти!  Hug

И аз мазах с бебешкото олио на Джонсън и само по гърдите имам(там просто не наблягах много,защото не предполагах,че така ще се получи   Embarassed)

# 37
  • Мнения: 451
Тъмна линия нямах, след раждането почти не съм се мазала с кремове. Коремът ми се прибра невероятно бързо(до дни не ми личеше, че съм раждала), но смятам, че това си е и до структура. Аз винаги съм спортувала и мисля, че това изигра основна роля. Иначе си бях купила предварително всякакви ластични гащи, колани и подобни мазохистични атрибути, но така и не ги пробвах.Като цяло почти не качих излишни килограми, корема ми беше малък и не съм се сблъсквала с такива проблеми.

# 38
  • Мнения: 983
След раждането не съм се мазала. линията изчезна към 3 месец май, но коремът ми все още не е и май кожата ще си остане така. Но 2 броя на обща стойност 5.300....

# 39
  • Мнения: 2 910
Тъмната линия при мен изчезна близо 1г. след раждането, а с упражненията може да започнеш, когато ти се почувстваш готова за това.
Блазе ти за прибирането на корема, 3-4 дни си е супер кратко време за това.

# 40
  • Мнения: 122
Кафявата ми линия бързо изчезна, но пъпа ми изпъкна и все още не се е прибрал. Нямам стрии, не съм правила упражнения, раждах със секцио , но след около 6 месеца си възвърнах същата форма без никакви усилия.

# 41
  • Мнения: 367
На мен до скоро ми стоеше кафявата линия. Аз се мажа със стягащ лосион на Мустела и съм много доволна. Купих с и колан на Чико, но него нося.... Относно упраженията педи ми беше забранил до 40 ия ден.

# 42
  • Мнения: 95
Ох, тази черна линия вече забравих кога изчезна. А и аз веднага след раждането започнах да ходя на плаж и тя от слънцето стана по-отчетлива, та май не изчезна съвсем скоро.Що се отнася до коремните мускули, започнах май от третата седмица да правя коремни преси-по 40 на ден. Вече дъщеря ми е почти на 8 месеца и все още има какво да се желае от моя корем.Но всичко зависи от състоянието ти от преди раждането. За мазилото-от 5 г някъде се мажа с масажно масло на Икаров, против стрии. Него използвах за бедра и корем, и смело мога да кажа, че нямам никакви стрии. Не е с много приятна миризма,но си има и положителен ефект  Laughing-отблъсква мъжлето, когато му се иска нещо палаво, а ти нямаш сили за нищо. Joy Joy

# 43
  • BG
  • Мнения: 2 217
Не си спомням точно кога изчезна кафявата линия от корема, но поне от 2 месеца я няма.
Това, което ме мъчи е големия корем  Cry Разбира се, все още не съм правила коремни преси, но определено след като спра да кърмя ще направя диетка и ще започна с упражненията.   Wink

Общи условия

Активация на акаунт