корема след раждането

  • 11 980
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте !
Имам няколко въпроса относно възстановяването на корема след раждане.
Кога изчезва тъмната линия през корема ?
С каква козметика се мазахте за стягане на кожата ?
От кога се започва с упражненията /коремни преси/ - чула съм, че не е добре да се започне с тях веднага след раждането ?

# 1
  • Мнения: 27 524
Кога изчезва тъмната линия през корема ?
С каква козметика се мазахте за стягане на кожата ?
От кога се започва с упражненията /коремни преси/ - чула съм, че не е добре да се започне с тях веднага след раждането ?

До около 6 месеца.
Стягащия лосион на Дав.
Не веднага, да. След около месец.

# 2
  • Мнения: 690
На мен така и не ми се появи кафява линия, та не знам и кога изчезва.

Мазах се с какво ли не (вкл. и зехтин), но 8-9 месец ме размързя и спрях - на корема нямам нито една стрия, но ми се появиха на гърдите и бедрата. Не съм предприемала специални мерки след раждането, а вече почти изчезнаха.

Прибирането на корема - зависи от конкретната мускулатура и физика. На мен доста време не ми се прибираше хич, а после изведнъж изчезна доста бързо. Коремни пртеси не правя много-много. Знам, че се почва с тях поне месец след раждането. Аз поради мързел започнах едва преди няколко месеца  Embarassed

# 3
  • Мнения: 1 317
За тъмната линия - сега погледнах че при мен е изчезнала... ама кога е изчезнала не знам, но пък и тя не беше особено забележима, имаше я ама не нещо впечатляващо.
Мажа се още със същата козметика, която ползвах и по време на бременността (аз имах всякакви лосиони и ми останаха просто), основно ползвах Мустела, но имах и още 3, та сега ги доизмазвам. Корема ми вече се прибра, но не е плосък (ама той и преди не беше  Wink ). Коремни преси не съм правила, освен към първия месец почнах, правих около седмица и ми писна. Не се хвърляй отначалото да правиш бясни упражнения, не е нужно според мен, изчакай още 2-3 седмици. И аз също съм чувала, че не е добре да се напрягаш отначалото. А пък и сега идва лято, ще отслабнеш неусетно.

Аз лично смятам като почне да се стъмва малко по-късно (тъй като мога да ходя на разни тренировки като си дойде мъжа ми, а не искам да се прибирам много по-тъмно) да почна на фитнес, на аеробика и на йога.... или поне на 1 от всичките да ходя Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 745
На мен тъмната линия ми избледня едва сега.  Rolling Eyes
Иначе не се мажа с нищо,щото нали кърмя и ...  Confused
А за упражненията-когато се почувстваш готова.  Peace Аз опитвах няколко пъти,но си ме наболваше корема (раждах секцио) и за това почнах преди няколко дни.  Hug

# 5
  • Мнения: 5 401
Моята линия беше много бледа и тънка и изчезна някъде след 8-9 месеца; крем не съм ползвала; коремни преси - в първите месеци бях грохнала от кърмене и недоспиване и въобще не се сещах за упражнения. Започнах да работя по себе си доста по-късно...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Всичко е до ген, вид кожа и въобще до организъм. Дъщеря ми е на 1,5 г и все още имам тъмна линия от пъпа надолу  Sad В началото като родих ползвах козметиката на Виши, след това на Дева, сега се мажа с една френска. Коремни преси започнах да правя след 3-4 месеца, но аз раждах със секцио, предполагам, че след вагинално раждане може и по-рано.

# 7
  • Мнения: 4 406
линията ми изчезна след около 3 месеца, а коремът ми се прибра почти напълно за около седмица след раждането. не очаквам подобно чудо и сега, но ще изчакам с коремнитепреси поне докато спрат напълно лохиите

# 8
  • Мнения: 1 004
С нищо не съм се мазала и никакви гимнастики не съм правила но нямам корем и ми се прибираше още първите дни след раждане, а до 1-2 месеца вече нямаше го хич. На линията и трябват повече време, месеци.

# 9
  • Мнения: 8 999
Нищо от това, което споделяме тук не би ти било от полза. Ако имаш принципно по-силна  пигментация, линията ще изчезне по-бавно, ако си имала стегнат корем преди да забременееш, ще си върнеш формата много по-бързо, ако кожата ти е по-еластична, не е необходимо да се мажеш с нищо, но ако няма такива качества - с каквото и да се мажеш, пак ще имаш стрии.

# 10
  • Мнения: 1 029
съгласна съм със sharli , че всичко е ген, кожа и организъм.Аз се възстанових много бързо, 3 месеца след раждането възвърнах формата си, но при мен проблемни бяха и са стриите.Мазах със какво ли не, но явно кожата...Така че при всеки е индивидуално

# 11
  • Мнения: 1 029
Нищо от това, което споделяме тук не би ти било от полза. Ако имаш принципно по-силна  пигментация, линията ще изчезне по-бавно, ако си имала стегнат корем преди да забременееш, ще си върнеш формата много по-бързо, ако кожата ти е по-еластична, не е необходимо да се мажеш с нищо, но ако няма такива качества - с каквото и да се мажеш, пак ще имаш стрии.

много точно Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Кафява линия така и не ми се появи.
Мазах се с какво ли не, но се нацепих ужасно.КОрема ми се прибра доста бързо, почти веднага Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
Кафявата линия ми се появи след раждането и за 2-3 месеца изчезна.
За стягане не се мазах, но продължих да се мажа против стрии, защото и при свиването на кожата е мн вероятно да се появят.
Коремни аз знам , че е хубаво 6 месеца да се изчака....
иначе на 2 месец бях все едно не съм раждала - никакъв помен от корем.

# 14
  • Мнения: 10 982
Появи ми се много бледа линия, която изчезна за 4-5 месеца.
Не съм се мазала с нищо за стягане.
Коремът ми се прибра за около 40 дена без упражнения, но имам силни коремни мускули и може би това ми помогна за бързото възстановяване. След това започнах със спорта.

Общи условия

Активация на акаунт