какво интересно има в Солун?

  • 9 140
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 202

И самата ИКЕА  Mr. Green

# 16
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Да не пускам друга тема- някой нощувал  ли е хотел с паркинг newsm78 Чела съм, че паркирането е голям проблем, от друга сдтрана като разглеждам сайтове на хотели - не се споменава за паркинг?
И още лесно ли се намират Икея и мола Космос newsm78

# 17
  • Мнения: 3 215
Лесно се намират,по пътя за летището.Има табели като наближиш.Ако не,спирате на някоя бензиностанция и питате.

Хотел с паркинг - хотел Рекс,точно срещу гарата.Не е нещо особено хотелът,но искайте от обновените стаи.Встрани зад хотела има безплатен паркинг,на който има места (поне вечер винаги сме намирали).Ако държиш да е платен - също има,малко по-нагоре по улицата (посока гарата) от страната на хотела.
Има и други хотели,но са по-скъпи...а този е в центъра и двойна стая със закуска беше около 50 евро.

# 18
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Old Sport - благодаря!

Прави ми впечатления като гледам хотелите в интернет, че някъде въобще няма паркинг наблизо или пък и хотела скъп и паркинга  17 евро. Cry

# 19
  • Мнения: 3 215
Моля!
Права си - паркирането в Солун е проблем и когато хотелът е в центъра,няма много голям избор.
Но ние затова отсядаме в Рекс,когато се налага,защото има къде да паркираме.За да стигнете до него,карате само и единствено направо след влизането в Солун и в един момент ще стигнете до кръстовище,на което трябва да се кара или наляво,или надясно (няма направо).Завивате надясно и карате само направо.Този,който не кара,гледа наляво и като види хотела,сигнализира.Сменяте посоката на движение (на следващия светофар) и след малко сте пред хотела.На рецепцията ще ви кажат къде е паркинга.
Май така беше  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 10 301

И на мен това са ми любимите места в Солун  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 159
много интересно ми стана както си обикаляхме по магазините и в 17.00 часа изведнъж всички затвориха Shocked
оказа се,че понеделник,сряда и събота работят до рано. в останалите дни без неделя работят до 21.00 ч.
трудолюбив народ  ooooh!

# 22
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Old Sport - отново благодаря, но ние пътуваме пред КПП Илинден .  Вече съм намерила  карта на града и се надавям да  намеря лесно хотела Mr. Green

delfina - твоята информация  лично на мен ми е много полезна,  но малко се обърках- чувала съм че в Гърция затварят за някоко часа след обяд newsm78

# 23
  • Мнения: 120
Здравейте момичета.Ходи ми се до Гърция,но не мога да си намеря привърженици  Cry Бихте ли си доверили на това http://www.atlas-s.com/02/980-43-92/oneday_abroad/view.html?oid=1879 Малко ме плаши евтината цена.Някой от вас ходил ли е на еднодневна екскурзия с автобус?

# 24
  • Мнения: X
Здравейте момичета.Ходи ми се до Гърция,но не мога да си намеря привърженици  Cry Бихте ли си доверили на това http://www.atlas-s.com/02/980-43-92/oneday_abroad/view.html?oid=1879 Малко ме плаши евтината цена.Някой от вас ходил ли е на еднодневна екскурзия с автобус?

Цената е нормална, еднодневните екскурзии, без преспиване са по около 45-55 лв. Ние ходихме с кола, 4-ма души, бензина ни струваше 120 лв до Солун и връщането, сметни по колко излиза на човек.  Peace

# 25
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Добавка за забежителностите:

- стария град ано поли на хълма с крепостта, интересен е - има малки кафета в района (не работят в неделя)

За хапване:

- сладкарница за сладоледи Хаген Датц на първата пресечка до Бялата кула и крайбрежната улица
- Китшен клуб на пристанището (Текс - мекс)
- някои ресторант на крайбрежието (източните квартали - напр. Неа Крини)

# 26
  • Мнения: 4 965
...
delfina - твоята информация  лично на мен ми е много полезна,  но малко се обърках- чувала съм че в Гърция затварят за някоко часа след обяд newsm78

Зависи от сезона - лятото обикновено почиват по обяд (всичко затваря - само някои кафенета работят и градът опустява; правила съм грешката да се разхождам цял ден в града през юли - ужас - нямаше дори откъде да си купя вода). През зимата пък работят на обяд, но вечер затварят по-рано. Peace

# 27
  • Мнения: 4 784
На 15 километра от града има огромен търговски център MEDITERRANEAN COSMOS. Има всичко, магазини, кино, заведения, ужасно много хора.
След като ходих там, вече не се оплаквам от навалицата в нашите МОЛ-ове.

За забележителностите са ти казали.


Космос-а наистина е огромен. Не отидохме още сутринта, когато го бяха отворили и беше спокойно все още, но на обяд настана лудница като дойдоха гъркините. Продавачите в магазините бяха супер, мериш - не харесваш - не купуваш, тръгваш си, усмихват ти се без проблем, а не като нашите и едно довиждане не казват.

Общи условия

Активация на акаунт