скарлатина

  • 856
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
 Здравейте Др Слънчева,преди няколко месеца на дъщеря ми и появиха се ситни пъпчици по крачетата и ръчичките,обадих се на личната лекарка и тя каза,че това може би е алергия препоръча Фенистил,пихме няколко дена и те изчезнаха,но след месец те пак се появиха и то много повече по крачетата,заведох я при педито тя ни прати при друга лекарка,според нея пък това било на бактериална основа и предписа цинкова паста,мазах я с нея пъпчиците изчезнаха,но кожата и стана груба на места и суха.Миналата седмица и се появиха сополи ,взе да кашля малко и дупето и се зачерви,а и аз се разболях от бронхит,извиках педито да я прегледа тя установи,че гърлото и е зачервено,предписа и антибиотик "Сумамед"пихме го 5дена,но взе да кашля повече и пъпчиците и се появиха отново но този път и по лицето пак я заведох при тази лекарка,прегледа я ,видя и гърлото-било ужасно ,видя и пъпчиците и каза,че това било скарлатина.Без да и прави изследвания,предписа ни антибиотик"Аугументин"тм ЕС,Фенистил и цинкова паста за пъпките,Гаразон за сополите,Биотикс за чревната микрофлора.Въпроса ми е това наистина ли е скарлатина и така ли се лекува.Впрочем тя няма температура и е на 8 месеца,весела и жизнена.

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 09:48 от nickname

# 1
  • Мнения: 5 760
За да се сложи диагнозата скарлатина трябва да се изследва секрет от горло- там да се намирарат стрептококи гр.В. Лечението е Аугментин 7-10 дни и повторно изследване на гърлен секрет. По-късно 20-25 ден след инфекцията се проследяват урината и сърцето- с ЕКГ, защото  от токсините на бактерията се очакват усложненя от тези органи.
Диагнозата скарлатина само по оглед на гърлото е малко несириозна. При скарлатината обривът е по тялото и има трицевидно лющене много характерто по дланите и пръстите.

Общи условия

Активация на акаунт