Има ли бъдещи мами от Ловеч

  • 12 553
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Lovech
  • Мнения: 28
Привет, Честита баба Марта! Да сте живи и здрави, румени и засмени, с най-хубавите бебенца наесен!
Как сте, момичета?
Записахте ли се вече на консултация? Аз мисля утре да ходя. Днес си взех направление от личната. Тя много се зарадва, като разбра, че ще има нов пациент след няколко месеца.
Приятен ден ви желая!

# 31
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Честита баба Марта на няколко патерици!
Къде се изгубихте всичкииии?

# 32
  • Lovech
  • Мнения: 28
Добро утро.  Нещо май само двете с Руми си пишем! Къде сте?
Днес сутринта ходих да ми взимат кръв, та дойде една майка с едно дете, цялото в пъпки. Не знам какво му беше, ама аз, разбира се, си помислих, че е шарка, нали все лошото си мислим. Веднага се дръпнх настрани, дано всичко да е наред! Хайде, обадете се! Приятен ден!

# 33
  • Мнения: 315
Здравейте,
аз след няколко дневната отпуска се върнах на работа и съм затрупана със задачи, за това скоро не съм писала. Къде ще ходите за фетална морфология? Прочетох много мнения по въпроса и ми се иска да отида при доцент Томова в София, но не мога да намеря координатите на медицински център София. Ако имате инфо по въроса, ще съм ви благодарна. Peace Hug

# 34
  • Lovech
  • Мнения: 28
Лора, доц. Томова работи в Център по репродуктивна медицина и оплождане ин-витро "София", телефонът за връзка е 02/9549102, адрес - София, бул. Цар борис ІІІ № 54. Успех!

# 35
  • Lovech
  • Мнения: 28
Лора, намерих ти и личния GSM на Томова - 0887606830

# 36
  • Мнения: 315
Лора, намерих ти и личния GSM на Томова - 0887606830

Здравейте момичета, благодаря bidapet. Обадих се на доц. Томова. Разбрахме се да отида при нея към края на април за феталната морфология. Но преди това тя м каза, че трябва да си направя биохимичен скрининг в 11 - 13 седмица  в Майчин дом и  нухална транслуценция при някой специалист. newsm78
Вие къде ще се изследвате? Препоръчайте ми специалист в София.
Успешна седмица на всички. Аз все още съм много зле с гаденето и повръщането ..... Tired

# 37
  • Lovech
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен. Аз лично ще ходя на биохимичен скрининг в 15-17 седмица в Майчин дом, и по същото време, даже ще ги съчетая с едно ходене до София, ще ходя и на фетална, казаха ми, че е най-добре в 16-та седмица, при доц. Мазнейкова.
Лора, а какво е това нухална транслуценция? На мен никой не ми е казвал, че трябва да се ходи на такова нещо. Какво представлява и кокво точно ти изследват?
Иначе с гаденето, и аз рподължавам, беше спряло за 2-3 дни и реших, че вече всичко е наред, но от снощи пак се появи проклетото гадене, и то все вечер, след 18 часа. Но се надявам още няколко дни и да свърши. Все ще го изтърпим, нали?!
Приятна седмица и хубаво време ви желая.

# 38
  • Мнения: 315
Нухалната транслуценция е пространството между кожата и вратната мускулатура на плода Изследва се  една „гънка", простираща се по цялото протежение на гръбначния стълб на плода, която се нарича нухална транслуценция. Тази гънка е маркер за хромозомни аномалии, като синд­ромът на Даун, както и за някои структур­ни дефекти, като вроден сърдечен по­рок
За провеждане на изследването за оценка на риска за раждане на дете с болестта на Даун в 10-13 седмица е необходима стойността на предварително измерена с ултразвук „нухална транслуценция". Доктор Мазнейкова извършва това изследване. Bidapet ако имаш нейни координати изпрати ми ги , моля те. Hug

# 39
  • Ловеч
  • Мнения: 145
"Това, което е написала Лора е вярно, но аз з авсеки случай ще ти дам адресите и телефоните. Значи, за феталната морфология питай пак лекаря си кога точно трябва да се направи, защото има противоречива информация в коя точно седмица трябва да е. Клиниката е "Света София", гр. София, бул. "България" 104, д-р Мазнейкова, телефони - 02/8184600 и 8184608. Аз не съм си запазвала час още, защото лекарят ми каза, че е рано и че може една седмица предварително, така че чакам да науча точно в коя седмица ще бъде и тогава ще си запазя час.
За биохимичния скрийнинг - лаборатория в Майчин дом, телефони - 02/9525957 и 9172247, за там пък съвсем не знам дали има нужда от запазване на час."
Това ми го прати bidapet преди време на лични.

# 40
  • Мнения: 315
"Това, което е написала Лора е вярно, но аз з авсеки случай ще ти дам адресите и телефоните. Значи, за феталната морфология питай пак лекаря си кога точно трябва да се направи, защото има противоречива информация в коя точно седмица трябва да е. Клиниката е "Света София", гр. София, бул. "България" 104, д-р Мазнейкова, телефони - 02/8184600 и 8184608. Аз не съм си запазвала час още, защото лекарят ми каза, че е рано и че може една седмица предварително, така че чакам да науча точно в коя седмица ще бъде и тогава ще си запазя час.
За биохимичния скрийнинг - лаборатория в Майчин дом, телефони - 02/9525957 и 9172247, за там пък съвсем не знам дали има нужда от запазване на час."
Това ми го прати bidapet преди време на лични.
Аз звънях в лабораторията в Майчин дом и ми казаха, че не се записва час предварително. Прави се биохимичен скрининг между 11 - 13 седмица или между 15 седмица - ** (не си спомням до коя). Носи се документ от доктор от ултразвук доказващ в коя седмица си извършен най - малко от един ден предварително (или от същия ден).
Но за да има точност 95 % в периода 11 - 13 седмица трябва да се направи и тази нухална транслуценция задължително заедно с биохимичния скрининг Sad.

# 41
  • Мнения: 315
Утре ще ходя на консултация при Петракиев. Някоя от вас ще ходи ли утре при него?

# 42
  • Lovech
  • Мнения: 28
Точно така, и на мен така ми казаха. Но аз реших да ходя на скрининг в 16-та седмица, защото точно тогава ми каза и Мазнейкова, че е най-подходящият период за фетална. За скрининга в Майчин дом питах, казаха ми, че се ходи всеки работен ден от 8 до 14 часа без предварително записване, самото изследване представлява взимане на кръв и изследването й по специален начин.  Скринингът е или м/у 11-13 с-ца, или м/у 15-17, ако се отиде на едното, няма нужда да се ходи на другото.
А впрочем, вие решете кога ще се видим да се запознаем.

# 43
  • Lovech
  • Мнения: 28
Забравих, относно консултацията, аз се записах миналата седмица, ходих, теглиха ме, мериха ми кръвното, ходих да ми взимат кръв за пет неща и т.н. Така че утре аз няма да ходя, пък и не съм при Петракиев. Лора, а ти в Ловеч ли ще раждаш? Защото Руми май каза, че в Плевен, или поне така си спомням.

# 44
  • Мнения: 315
Забравих, относно консултацията, аз се записах миналата седмица, ходих, теглиха ме, мериха ми кръвното, ходих да ми взимат кръв за пет неща и т.н. Така че утре аз няма да ходя, пък и не съм при Петракиев. Лора, а ти в Ловеч ли ще раждаш? Защото Руми май каза, че в Плевен, или поне така си спомням.
Записах си час при Мазнейкова за нухалната на 21.03. и тогава ще си правя и БХС .
Незнам още къде ще раждам. Аз съм плевенчанка, може и в Плевен да родя, ще видим какво ще  реша до тогава. Майка ми иска да раждам там, но на мен нещо не ми се ходи чак до Плевен. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт