Има ли бъдещи мами от Ловеч

  • 12 557
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 315
Здравейте, вчера бях много зле. Сигурно съм повърнала повече от 7 пъти, имах разтройство. Ядох едно мляко (беше от кутия), може да е било развалено. Все още чувствам пулсираща болка и тежест долу в ляво, не постоянно, а от време на време и тя е лека болка. Предполагам, че е свързана с колита ми. В петък съм на София за биохимичен скрининг и нухална транслуценция и ще питам доктора, който ще ми рави ехографията да ли е свързано с бебето. Джи пито ми казва, че най вероятно не е. До 13 седмица биохимичния скрининг в Майчин дом е безплатен. Една колежка ходи в петък там.
В събота си купих две блузи - едната е по-обикновена, но другата е страхотна - риза с голяма яка, дълбоко диколте и очертаващи гърди.  Peace Моя мъж много ме харесва с нея. Утре съм на една презентация и ми се ика да я облека, но е с къс ръкав Thinking.
Пишете как сте вие.

# 61
  • Lovech
  • Мнения: 28
Здравейте на всички. Руми, по повод това, което говорихме, гледам че и в другия форум си питала. Аз току-що говорих с Националната Генетична лаборатория в Майчин дом. Казаха ми, че биохимичен скрининг се прави между 15 и 19 седмица, не се записва час предварително, работното време е всеки ден от 8.30 до 14.30 часа, заплаща се 25 лева. Единственото, което трябва да носиш, е ултразвуково изследване, което трябва да е направено най-много 3 дни преди скрининга, т.е. лекарят ти трябва да те гледа на видеозон и да ти даде снимката, п редполагам че те знаят. Това е.
Как сте вие? Аз започвам да се чувствам все по-добре, гаденето почти изчезна, вече не ми се спи по цял ден, и така. Започнах да мисля за доста по-приятни неща, като екскурзийка донякъде през многото почивни дни по 1-ви май.
От мен весел и усмихнат ден!

# 62
  • Мнения: 1 226
Привет и от мен.Аз съм на същото положение.Продължавам да дебелея, продължава да ми се гади и да ми се спи.bidapetЩастливка.Днес те видях с малкия.дори не ти личи в гръб.Чао сладурки.

# 63
  • Lovech
  • Мнения: 28
Привет и честита Първа пролет, да сте весели, усмихнати, здрави и щастливи! И не много дебели!!!!!!!!
Нещо се позагубихме, как сте? Наред ли е всичко при всички?
Моето детенце се разболя, днес е с много висока температура, боли го коремче, надявам се по-бързо да се оправя. Надявам се  и аз да не се разболея покрай него. Ям лимони и портокали в промишлено количество, дано всичко да е наред.
Някоя ходи ли вече на някакви изследвания? Какви резултати има? Аз имам запазен час за 27-ми за скрининг на първия триместър, но все още се чудя дали да ходя, моят лекар като че ли предпочита повече биохимичния в 16-17 седмица.  Най-много да направя и двата, поне няма да навреди.
Лека нощ, мацки. Пишете!

# 64
  • Мнения: 315
Здравейте! Аз ходих в петък на София за биохимичен скрининг.Във вторник ще ми излязат резултатите. Измериха ми нухалната гънка на бебето - 0,6мм, което е нормално. Когато ме гледаха на ехографа, забелязаха нещо - това, което доктор Бързашки също беше забелязал. Някакво второ образувание. Още незнаят какво е  - втори неразвиващ се близнак или миома. Надявам се всичко да е наред. Не съм сигурна дали това няма окаже влияние на изследванията ми. Искаха да ходя пак на София след 2 седмици, обаче аз ще отида на Плевен. Малко се притеснявам - ако беше втори близнак, до сега  трябваше да се е махнал , щом не се развива...
Чували ли сте за подобни случаи?

# 65
  • Lovech
  • Мнения: 28
Здравейте. Лора, не се притеснявай, аз лично не знам кога се маха неразвиващият се близнак, но да се притесняваш сега е излишно. Каквото е, ще се разбере, дано всичко да е наред. Кажи ми, моля те, къде ходи на скрининг и колко струва,  асъщо и ще ходиш ли пак в 15-19 седмица.

# 66
  • Мнения: 1 226
bidapet изтрии някое съобщение от пощата си.Не мога да ти пиша на лични. Hug

# 67
  • Мнения: 315
Здравейте. Лора, не се притеснявай, аз лично не знам кога се маха неразвиващият се близнак, но да се притесняваш сега е излишно. Каквото е, ще се разбере, дано всичко да е наред. Кажи ми, моля те, къде ходи на скрининг и колко струва,  асъщо и ще ходиш ли пак в 15-19 седмица.

Bidapet, изобщо не ми се ходи на София отново. Ако изследванията ми са наред, няма да ходя отново за БХС и феталната морфология ще си я направя в Плевен. А биохимичния скрининг го правих в Майчин дом - София на 14 етаж в Националната лаборатория. Струва 25 лв. Миналата седмица е било безплатно - на промоция Laughing. Не се запазва предварително час.
Задължително трябва да носиш ехографко изследване от гинеколог и също измерена нухална гънка на бебето - нухална транслуценция, ако си правиш изследването между 11 - 13 седмица. За изследването 15 - 17 седмица не съм сигурна дали е нужна нухална транслуценция.
Като се качиш на 14 етаж на една маса има бланки за попълване и там пише какво точно трябва да попълни на нея гинеколога. За това може да минеш на ехограф в Майчин дом - на 2 етаж, за да може да ти го пъпълни . Ако не може да се ориентираш - попитай на регистратурата.Най добре първо се качи на 14 етаж и си вземи бланка, а после отиди на ехограф. Ехографа е 20 лв.
Биохимичния скриниг може да си направиш и в клиника Света София при Мазнейкова, но там е доста по-скъпо - мисля, че беше 70 лв и ехографа е 50 лв. Но аз отидох пре Мазнейкова да ми измери гънката на бебето и си платих 50 лв.Час се запазва при нея поне 10 дена предварително.
Успех! Peace  bouquet

# 68
  • Мнения: 1 226
Ама никой ли не влиза вече тук  newsm78

# 69
  • Lovech
  • Мнения: 28
Привет. Аз влизам всеки ден, но гледам, че никой не пише,  а мен ме е налегнала толкова работа, че май нямам време да пиша. Но днес се включвам, за да ви кажа, че вчера ходих в София на БХС, този, ранния, в 13-та седмица. Уж всичко е наред, така че мисля повече да не се занимавам с други изследвания, освен феталната по-нататък. Вие ще ходите ли на ФМ и при кого сте си запазили час. Аз се колебая между МЦ "Фемина" и Мазнейкова, но май ще е второто. Иначе как сте? Аз се чувствам много добре, вече не ми става лошо, имам огромен апетит. Утре отивам на София за уикенда и ще посетя срещата на октомврийските мами. Като се върна, в неделя вечер или в понеделник, ще разказвам. До скоро!

# 70
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Здравейте!
Аз бях дотук.
На 19.03.08г. загубих бебчето!

# 71
  • Lovech
  • Мнения: 28
Руми, наистина съжалявам, току-що прочетох и в другия форум. Горе главата, бъди силна и дано скоро отново да имаш повод да се радваш! Ние сме с теб, ако някога имаш желания, можеш да ни навестяваш тук.

# 72
  • Lovech
  • Мнения: 28
Здравейте. Нова седмица, отново на работа. Върнах се от София, където прекарах уикенда. Ходих на среща на октомврийските мами, запознахме се, изкарахме си весело. Чудно как 13-14 непознати си намират общ език само за няколко минути, все пак ни свързва нещо много важно. Поговорихме, споделихме си проблемите, и така. Те се уточниха да се срещат всеки месец, но аз няма да имам възможност да ходя често.
Вие как сте? Останахме с една по-малко, за съжаление, но дано пък скоро се появи някоя нова бъдеща мама. Надали сме само ние в целия град!
Пишете. Поздрави от мен.

# 73
  • Мнения: 1 226
Хей, как сте?

# 74
  • Lovech
  • Мнения: 28
Добре съм, ама май само ние двете си пишем тука. Лора, къде си? Кажете какво правите, ходите ли на консултации, правихте ли БХС, къде се записахте за ФМ, ако ще ходите?
Аз на консултация съм другта седмица, миналата ходих на ранния БХС в Майчин дом, резултатите са добри. За ФМ се записах за 9 май при Димитрова. Аз съм на работа, но мисля към края на месеца да изляза малко в отпуска, ще ходим на една екскурзийка до Родопите за 2-3 дни, после ще правя пролетно чистене, и така.
Чакам да ви прочета. Приятен ден! Peace

Общи условия

Активация на акаунт