Какво да бъде първото предлагано месо

  • 2 639
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Здравейте мамчета извинявам се предварително ако този въпрос вече е разискван .
Педиатърката ми препоръча да започна да давам месни пюрета на малкия като навърши 6 месеца каза ми най добре да започна с пилешко месо вие какво месо сте дали първо и с кое мислите че е най добре да се започне?
Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Според мен е най-добре да се започне със заешко.Чела съм,че ако на зайците се даде храна с изкуствени добавк и други химии,те просто не я ядат.Затова заешкото е най-чистото месо,подходящо за захранване.

# 2
  • Мнения: 27 524
Птиче. Пуйка или пиле.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 92
Още не съм започнала с месото, но навсякъде чета, че най-добре е пуешко, пилешко или заешко. Ти си решаваш. Имаш избор. Детенце - също!   Simple Smile

# 4
  • Мнения: 521
Благодаря за бързите отговори момичета взела съм пуешко и пилешко пюре и ще видим бебо кое ще хареса  Hug

# 5
  • Мнения: 1 006
Аз започнах с пуешко,после дадох пилешко.

# 6
  • Мнения: 2 131
Дадох първо пилешко. Сега давам и пуешко, друго все още не съм.

# 7
  • Мнения: 1 900
Според мен най-подходящо е пуешко или пилешко, има доста инфо във форума така че може да почетеш и да решиш  Peace

# 8
  • Мнения: 674
Аз съм на същото мнение като другите. Пилешко, пуешко, заешко - по твой избор.
Иначе моето дете харесваше пуешкото и заешкото повече от пилешкото. А първо й дадох пилешко.

# 9
  • Мнения: 554
Ние преди 2 дни започнахме с месните, взех пилешко и пуешко, гледах ги гледах ги  newsm78 и накрая реших първо да е пилешко, а после пуйката, ти си прецени Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз започнах с пуешко.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 414
започнах със заешко,дават го на деца с алергии,не че имат нещо моите,но препочетох да тръгна от него.След 10 дни дадох и пиле,за сега само тези.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
пилешко дадох за първи път

# 13
  • Мнения: 9 973
знам за заешко и пуешко Peace

# 14
  • Мнения: 106
Според мен е най-добре да се започне със заешко.Чела съм,че ако на зайците се даде храна с изкуствени добавк и други химии,те просто не я ядат.Затова заешкото е най-чистото месо,подходящо за захранване.

Това е абсолютно вярно. Едно време сме имали зайци и знам, че баща ми им даваше с ръкавици, защото ако им замирише от човешката пот, не ядат.
Лошото е, че ако купуваш пюретата, а не правиш домашно, не знам защо в заешкото има явно подправки (гербер - и ние се изринахме).
Пилешко с тиква на Бебевита го понасяме перфектно, но от броколите с пуйка се изринахме (от броколите  Tired) - пък аз така се зарадвах, че го хареса.

И не прави като мен да даваш всеки ден, за да не хвърляш  ooooh! - ние пак се изринахме, като намалих през 1-2 дни, пак всичко си беше ок  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт