Моля за едно съветче

  • 896
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравейте! Дано не ви се стори, че проблема ми е смешен. Но съм изправена пред една дилема и, честно казано, незнам какво да реша. Та по същество, утре, живот и здраве, ще празнуваме годинката и кръщене на малката. Но племенника ми се разболя в четвъртък срещу петък вечерта от грипа. Вдигна 40 градуса. Днес вече е по- добре, температурата му е 37.5. Майка му ми каза, че ако кажа, няма да го взима на празненството, което ще се състои в едно заведение, макар че на него много му се ходело.  И аз незнам какво да й отговоря. Някой ми казват, че така или иначе, там ще има още 30 човека и не се знае кой какво ще влачи със себе си. Малката ще бъде максимум час време с хората. А и племенника ми е от срамежливите и въобще не обича деца, бяга от тях, нищо че е 5- ти клас. Тъй че няма никакъв начин да се вре в нея. Мами, вие какво бихте отговорили на мое място? Какво да се прави, родихме се в грипно време, неможем да не празнуваме. Все пак веднъж се става на годинка.

# 1
  • Мнения: 252
Ако съм на твое място ще и кажа да не го води. Въпреки че и без това има вероятност от прихващането на някое вирусче, не е нужно да се поемат излишни рискове.

 Какъвто и да е повода, особенно щом се отнася за бече на една годинка, не бих си завела болното дете.
Весело изкарване на празника  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 477
В подобна ситуация бях преди седмици.Празнувахме именния ден на малкия.Племенницата ми беше настинала и помолих свекърва ми да не я води.В крайна сметка не рискувай.Здравето на твоето дете е най-важно.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
Този вирус се предава по въздушно- капков път, няма значение, дали ще се вре в нея и колко време ще стои.

# 4
  • Мнения: 554
Пети клас си е бая мъж, не е някое малко детенце, че да не може да пропусне един детски рожден ден. Аз не бих рискувала, но ти си решаваш, ако толкова държиш да присъства.

# 5
  • Мнения: 545
Честит рожден ден на детенце!
Аз не бих рискувала на твое място.Освен това все си мисля,че възрастните са отговорни хора и не биха дошли на подобно събиране,ако са болни.
Весел празник!

# 6
  • Мнения: 653
хубаво е, че те е попитала, така спокойно можеш да й кажеш да не го води
така мисля аз, не е редно
грипът си е много заразен, по-добре да не се поемат излишни рискове

# 7
  • Мнения: 378
       Мисля,  че е добре момченцето да е на тържеството. Малката ще я държите  гушната, настрани . Във въздуха около  нас има всякакви вируси -  все пак е въпрос на имунитет.
       А празника е един...

# 8
  • Мнения: 357
в такива ситуации не ме е срам да си кажа, а в случая бих казала да не го водят  Peace а и грипа казват хващал много лесно и бързо... скоро една приятелка така отиде на рд на детенце и то кашляло нещо - но другия ден беше болна - така че пази се Simple Smile още малко и ще дойде март, ще е по-друго и направи тогава някакво събиране и с племенника си  Party

# 9
  • Мнения: 530
Ох, мами. Тя пак ми се обажда и ме пита какво да прави, а аз не й казах нищо конкретно. Тя ме пита ако евентуално до утре не вдига никаква температура може ли да дойде? И аз незнам какво да й кажа, чество казано.

# 10
  • Мнения: 1 477
Ох, мами. Тя пак ми се обажда и ме пита какво да прави, а аз не й казах нищо конкретно. Тя ме пита ако евентуално до утре не вдига никаква температура може ли да дойде? И аз незнам какво да й кажа, чество казано.
Аз на твое място ще я попитам ако евентуално вдругиден детето ми вдигне температура как ще се чувства???Няма да е голям пропуск племенника ти да пропусне събитието.Все пак ти си знаеш.

# 11
  • Мнения: 433
Честно казано, чудя ти се на колебливостта  Crossing Arms 
Какъв е проблямът да кажеш на майката: "Дай да не рискуваме сега, а и синът ти да не се влоши пак и да повтори". И да се разберете да се съберете отделно с тях (напр. на сладкарница), след като момчето е напълно здраво.
Аз и на онази майка се чудя къде бърза да влачи недооздравяло дете, ама нейсе  newsm78

(повтарянето на грипа е доста по-страшно, 3 души около мен го направиха това и ... не ми се разправя...)

# 12
  • Мнения: 27 524
Да не го взима. Здравето на детето ти е по-важно, нямам никакви скрупули да поставям условия, когато възрастните не се сещат сами, както е редно. Няма какво да те пита. Казваш не и точка  Crossing Arms

# 13
  • София
  • Мнения: 39 673
Ако няма темп, какъв е проблема. Дияна обаче от тоя грип беше с висока темп. В началото и се чувстваше като парцал, камо ли да излиза навън. Пропусна си празниците в градината, много й се ходеше, ама ако съм можела да я закарам с такси. Този грип не минава за 2-3 дена.
Дъщеря ти ще има още много празници, които роднините няма да пропуснат. Винаги можеш да кажеш, че ще се видите когато племенника оздравее.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 130
Не съм сигурна, че бих завела едногодишно дете в това грипно време в заведение с още 30 човека. Който иска да го види, може да го направи преди кръщенето на открито.

Общи условия

Активация на акаунт