Издъних се, споделяйки....

  • 4 390
  • 46
  •   1
Отговори
 Какво да ви кажа.....от няколко години чета и пиша тук......споделяла съм с вас неща, които не съм казвала нито на "приятелки" нито на близки. От скоро обаче разбрах че една позната влиза тук и дори ми писа ЛС за да потвърди съмненията си относно личността ми Rolling Eyes. Е аз откликнах щото.....незнам бе....така ми дойде...зарадвах се че и тя влиза тук и т.н......После разбрах че е започнала да чете всичко което пиша и го е споделила с една друга "приятелка", от която по принцип страня. Умишлено. И не желая да споделям. Веднъж ги засичам двете случайно и те като си говореха и спряха......усетих някаква ирония и насмешка в погледа им........
Наистина съм споделяла и доста лични неща тук.  Та започнали и двете да четат тук.......
Освен тях "засякох " и друга видна селска клюкарка, която дано не ме е видяла......
Просто ника ми тука, на Кю-то , на Скайпа и в други чатове е един и същ и....и е специфичен и няма как да ме объркат.
Но ми е МНОГО криво, че четат "клюки" за мен и научават неща които неискам в никакъв случай да знаят, по този долен начин.
 Кофти ми е.....и заради това, че вече нямам нищо скрито от тях ( а трябваше:(((), и заради това, че  години ползвам ника си, познавам много хора и т.н., а сега трябва да го сменя. А и незнам може ли да сменя само ника си, а статуса да се запази? В смисъл публикациите?
 Та сега........може и да е тъпо ама и моя си ник преди време ми бяха измислили и сега трябва да ми помогнете, аз съм с бедна в тва отношение фантазия:) Искам да ми предложите някой весел, нестандартен и шантав ник:))))
 И ако може някой да ми каже как да го сменя но да запазя публикациите си .....
  bouquet

# 1
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Мисля, че дори да си смениш ника пак ще знаят че си ти. Май само нова регистрация ще те спаси.

# 2
Мисля, че дори да си смениш ника пак ще знаят че си ти. Май само нова регистрация ще те спаси.

Ихххххххххххххххххххххххх, да бе doh То аз като го сменя, на оная дето и писах на ЛС също ще се смени автоматично и ще се усети, или пък ако следят мойте теми, паК ще си проличи:(
 Ех значи Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 25 558
И що ти трябва да сменяш регистрация, когато акъла си няма да смениш?
Ти продължавай да си споделяш интимните неща, пък после се сърди на хората, че те коментират...  Whistling

# 4
  • Мнения: 296
А защо ти е да си запазваш публикациите? За да могат пак да те идентифицират ли? Ако искаш да си анонимна, започни съвсем наново. Внимавай и за пуктуацията, и за стила си на писане. И аз ни бих искала да ме "разконспирират". Макар че не споделям много лични неща /гони ме параноята Mr. Green/  и едва ли имам много познати тук, но все пак не ми се ще...

# 5
  • София
  • Мнения: 3 789
Ти ника и да си смениш....можеш да запазиш публикациите, но пак ще те открият! Peace
Мисля, че дори да си смениш ника пак ще знаят че си ти. Май само нова регистрация ще те спаси.

Ихххххххххххххххххххххххх, да бе doh То аз като го сменя, на оная дето и писах на ЛС също ще се смени автоматично и ще се усети, или пък ако следят мойте теми, паК ще си проличи:(
 Ех значи Crossing Arms
Абсолютно! Peace
Направи си нова регистрация и започни "на чисто".
И следващия път имай едно наум на  кого даваш ника си, какво споделяш и пр.
Късмет!

# 6
  • Мнения: 824
Имаш възможност да смениш само ника и публикациите да се запазят.Просто влез в профила си и го направи.На твое място обаче не бих го направила по този начин,щом споделяш факти,които не искаш да стават достояние на въпросните "приятелки".Просто почни на чисто.Така ще им отнеме доста време,докато те открият отново.А вероятността това да стане се свежда до минимум.
И горе главата.Много важно,че някой говори зад гърба ти.Щом си обект на техните приказки,явно доста ги тресе завистта.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 789
Иначе...като се позаседях малко в темичката....много е ясно кой я е пуснал! Peace

Ама не разбирам- к'во ти пука като са те "разконспирирали"!
По-добре на хората в устата, отколкото в краката! Hug

# 8
И що ти трябва да сменяш регистрация, когато акъла си няма да смениш?
Ти продължавай да си споделяш интимните неща, пък после се сърди на хората, че те коментират...  Whistling

 Виш сега...права си......обаче има моменти когато.....искаш да споделиш, а никой от околните ти няма да те разбере. И....трябва да го кажеш за да ти олекне и за да чуеш безпристрастни и обективни мнения. Имайки предвид колко много сте ми помагали тук, определено ви предпочитам пред някои от приятелите си.....така се случи обаче че не който трябва попадна на мен.....и ми стана мъчно.....

# 9
  • София
  • Мнения: 3 789
Никита
Невидимка
Сияние
Стар кокал

ето ти малко идейки! Peace

# 10
  • Мнения: 2 131
И що ти трябва да сменяш регистрация, когато акъла си няма да смениш?
Ти продължавай да си споделяш интимните неща, пък после се сърди на хората, че те коментират...  Whistling
Може да звучи малко остро, но и аз така мисля. Във форума не споделям прекалено лични и интимни неща. Нямаш основание да се сърдиш, според мен, макар да разбирам, че ти е неприяно. Тук всеки може да прочете какво си написала.

 

 Виш сега...права си......обаче има моменти когато.....искаш да споделиш, а никой от околните ти няма да те разбере. И....трябва да го кажеш за да ти олекне и за да чуеш безпристрастни и обективни мнения. Имайки предвид колко много сте ми помагали тук, определено ви предпочитам пред някои от приятелите си.....така се случи обаче че не който трябва попадна на мен.....и ми стана мъчно.....
Поради тази причина повечето от форума личните и интимни неща си ги пишат анонимно, макар и често да има заядливи забележки по този повод.

# 11
  • Мнения: 5 577
човек трабва да е напълно наясно, че не е анонимен тук. споделяйки лични неща, не можем да се сърдиш, че някой ги е прочел.

а да си сменяш ника и самоличността тук ... ми се струва, хм, как да кажа  Crazy

# 12
# 13
  • Мнения: 2 556
Bezhy, авторката на темата ли имаш предвид или някой друг  Grinning Майтапя се, чак пък кукумицин, нормално е да се случи такова нещо. Моите най-близки приятелки със сигурност не четат тук, но сума ти познати четат и е ясно, че всеки може да научи каквото човек пише, случва се.

# 14
  • Мнения: 4 292
Съжалявам, мацка.  Tired Разбирам те напълно, аз за това много внимавам какво пиша. Току виж някой ме разпознал и прочел нещо, което не трябва. Кофти е, предполагам. Най-добре почни с нов рег. Другият вариянт е да поискаш от модовете да ти изтрият повечето постове и да внимаваш от тук нататък какво споделяш във форума.  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 556
Да, може да се изтрият постовете дотук (тогава обаче може да се забележи чии постове са изтрити), но нали така или иначе недоброжелателите са ги изчели вече. Та не виждам смисъл. Не бих се занимавала повече с такива познати и това е.

# 16
  • Мнения: 1 022
Bezhy, авторката на темата ли имаш предвид или някой друг  Grinning Майтапя се, чак пък кукумицин, нормално е да се случи такова нещо. Моите най-близки приятелки със сигурност не четат тук, но сума ти познати четат и е ясно, че всеки може да научи каквото човек пише, случва се.
Не бе предложих и ник Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 556
Ох, не загрях наистина  Simple Smile Най-добре човек да си пише, без да мисли кой как ще го чете и тълкува, рисковете все ги има, голяма работа като някой разбрал нещо. Чел, разбрал, осведомил се и толкоз.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Според мен, си запази ника, под който те познават вече и си пиши от него повечето мнения, които нямаш нищо против да са обществено достояние, а когато нещо много лично искаш да споделиш, го прави като гост.  Peace

# 19
  • Мнения: 18 542
Ами какво да ти кажа, сама си си виновна, просто внимавай какво споделяш тук, защото винаги има риск да го прочете някой който не искаш да го прочете.
Смени си ника и внимавай какво пишеш занапред.  Peace

# 20
  • Мнения: 215
Ами какво да ти кажа, сама си си виновна, просто внимавай какво споделяш тук, защото винаги има риск да го прочете някой който не искаш да го прочете.
Смени си ника и внимавай какво пишеш занапред.  Peace

Нали затова е този форум, да се споделя, съвет да поискаш  newsm78. Гадно е наистина да те четат и следят хора, които не искаш да знаят нещо за теб, но тези личните неща е по-добре да ги разказваш с друг ник или като гост.

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
А не може ли да помолиш някой мод да ти изтрие всички стари публикации?
Така хем ще си ти, хем никой няма да може да прочете какво си писала преди?
Кофти ситуация  Tired

# 22
  • Мнения: 647
Дори да смениш ника си тук няма да си анонимна.
Не е трудно от публикациите човек да разбере много неща за теб .Повечето от нас си слагат подписи с имената на децата и възрастта им , след това пишат , че едното дете ходи на плуване на "Спартак" например, после , че се е запознала със съпруга си в Банско преди 6 години , после че личната и лекарка работи в 20-та поликлиника и се казва Иванова , след това споделяш да кажем , че си ходила до магазин Х , който е съвсем близо до дома ти и т.н. и т.н. Не е необходимо да си гений за да навържеш нещата. Този форум НЕ Е АНОНИМЕН !!!! Прецени си какво можеш да споделиш без да се злепоставиш .

# 23
  • Мнения: 25 558
Този форум НЕ Е АНОНИМЕН !!!! Прецени си какво можеш да споделиш без да се злепоставиш .

Никой форум не е анонимен! Интернет също не е анонимен. Ето, вече и пощите ще следят, не че досега са били неприкосновени.  Whistling
И личните съобщения могат да се четат, стига някой да има мерак за това. Всеки сам трябва да си носи отговорност доколко си разголва задника и душата.  Peace

# 24
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
И личните съобщения могат да се четат, стига някой да има мерак за това. Всеки сам трябва да си носи отговорност доколко си разголва задника и душата.  Peace
             
 Така е, но не е необходимо да е подхожда грубо и злъчно към авторката.

# 25
  • Мнения: 2 309
Няма как да си анонимна,ако ще и 5 нови регистрации да си направиш!
Просто спри да споделяш неща,за които ще съжаляваш...
Дори,като се замисля - в желанието си да ти предложим ник и ти,най-тържествено да го одобриш,веднага приковаваш вниманието!Стига и на една клюкарка от форума...

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 15:59 от Рожбо

# 26
  • Мнения: 4 965
човек трабва да е напълно наясно, че не е анонимен тук. споделяйки лични неща, не можем да се сърдиш, че някой ги е прочел.

а да си сменяш ника и самоличността тук ... ми се струва, хм, как да кажа  Crazy

И послушай Красиан и Каке-то. Не само в този форум, ами и на другите места в нет-а - няма анонимност, защото при толкова много потребители винаги има някой, който да те познава или да се досети кой си. Аз във форума имам съученички, приятелки, братовчедки, колежки и т.н. - рано или късно винаги разбираш кой зад кой ник стои /особено ако този някой пише често и от дълго време/.
Няма анонимност - представи си форума като университет - има много хора, повечето не познаваш, някои знаеш само по физиономии, други по прякор, а трети познаваш... Затова просто човек трабвя да се съобразява какво и как го пише. Аз, примерно, пиша и много лични неща, защото не се притеснявам и не са тайни. Но, когато има нещо, което не искам друг да го научава или коментира, просто го запазвам за себе си. Това е решението. Вече и да си смениш ник-а, въпросните дами знаят какво си писала досега, пък винаги вбъдеще могат да те познаят отново /я по стила на писане, я по някой известен и на тях факт, я по правописа.../.
Решението е просто да обмисляш занапред нещата, които споделяш и хич да не ти дреме.

# 27
  • Мнения: 431
Направи се, че не ти пука. Не си сменяй ника, просто занапред не споделяй.

# 28
# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе я да не ти пука Grinning Прочели, коментирали, праз голям LaughingАз на живо какви изцепки имам, не е истина, та ако тръгна и от форумските да се притеснявам, сигурно не бива повече да си подавам носа навън Mr. Green
Свиркай си Whistling

# 30
Според мен, си запази ника, под който те познават вече и си пиши от него повечето мнения, които нямаш нищо против да са обществено достояние, а когато нещо много лично искаш да споделиш, го прави като гост.  Peace

Точно това ще направя......
а относно това което другите са ме посъветвали, да не споделям нищо което неискам да се знае, искам да кажа, че всеки има нужда да сподели понякога.......има неща които хем искаш да кажеш хем никой да не разбере .....наистина ще влизам вече анонимно.

# 31
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Взела си правилното решение Hug
Съжалявам, че ти се е случило Tired
Това не са ти приятелки и дано занапред да не ти се бъркат в живота, а да си гледат собствения Hug

# 32
  • Мнения: 4 578
аз заради това си смених екранното име , но при по задълбочено търсене си излиза ника ми

# 33
  • Мнения: 9 865
Не е болка за умиране. Случва се, прави се че не ти пука, ще забравят, а ти няма да им даваш поводи да те схрускат пак.

# 34
  • Мнения: 25 558
аз заради това си смених екранното име , но при по задълбочено търсене си излиза ника ми

lili77 - хич не беше задълбочено, няколко секунди само.  Joy

# 35
  • Мнения: 3
Този форум НЕ Е АНОНИМЕН !!!! Прецени си какво можеш да споделиш без да се злепоставиш .

Никой форум не е анонимен! Интернет също не е анонимен. Ето, вече и пощите ще следят, не че досега са били неприкосновени.  Whistling
И личните съобщения могат да се четат, стига някой да има мерак за това. Всеки сам трябва да си носи отговорност доколко си разголва задника и душата.  Peace

Е чак пощата няма да ти четат споко  Wink Айде нашите образи да кажат на Гуугъл, че трябва да им ги показва...или да прескочат тяхното секюрити. Това са митове и легенди как ще ни следят според мен.

# 36
  • Мнения: 25 558
Е чак пощата няма да ти четат споко  Wink

Хохо, тя и в момента се чете, рожбе.  Joy
Даже и от напълно случайни хора, които не само я четат, но и могат да ти сменят паролата, та  и ти самата да не можеш да си я ползваш.  Wink

# 37
  • Мнения: 2 401
Е чак пощата няма да ти четат споко  Wink

Хохо, тя и в момента се чете, рожбе.  Joy
Даже и от напълно случайни хора, които не само я четат, но и могат да ти сменят паролата, та  и ти самата да не можеш да си я ползваш.  Wink

Хехе яко те тресе паранойката Сийче  Laughing Нима си мислиш, че е толкова лесно?

# 38
  • Мнения: 25 558

Хехе яко те тресе паранойката Сийче  Laughing Нима си мислиш, че е толкова лесно?

Ами явно не е толкова сложно, щом непрекъснато някой изпищява, че са му хакнали пощата и са му сменили паролата.  Wink Mr. Green
Не, не ме тресе параноята. Чели са ми личните, даже знам и програмка, която може да го прави, но не това е въпросът. (И аз мога да го направя, не тук, естествено, на друго място, стига да ме влекат такива простотии. Ама се иска и липса на елементарно домашно възпитание, освен всичко друго...   Sick)
Хората защитата на Пентагона преодоляват, вие сте седнали да вярвате в сигурността на пикливите си пощи!  ooooh!

# 39
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ехе, ти пък, я споко...

Мен мъжът ми ме хвана в изневяра именно от постингите ми тук... пък аз даже бях писала като гост...

Колкото и да е голям светът и нетът, все се оказва малък... така, че езикът зад зъбите и пръстите далеч от клавиатурата...

# 40
  • Мнения: 18 542
Ами какво да ти кажа, сама си си виновна, просто внимавай какво споделяш тук, защото винаги има риск да го прочете някой който не искаш да го прочете.
Смени си ника и внимавай какво пишеш занапред.  Peace
Нали затова е този форум, да се споделя, съвет да поискаш  newsm78. Гадно е наистина да те четат и следят хора, които не искаш да знаят нещо за теб, но тези личните неща е по-добре да ги разказваш с друг ник или като гост.
Който го е стах от мечки, не ходи в гората Simple Smile
Всеки сам си преценява колко и какво да пише, съответно трябва да е готов да си понесе "последствията" както се казва.

# 41
  • Мнения: 25 558

Мен мъжът ми ме хвана в изневяра именно от постингите ми тук... пък аз даже бях писала като гост...


Охохо! Я разкажи - може и като гост.  Wink Laughing

# 42
  • Мнения: 3 423
искам да кажа, че всеки има нужда да сподели понякога.......има неща които хем искаш да кажеш хем никой да не разбере .....наистина ще влизам вече анонимно.
Е, как, па, досега не съм разбрала, че има
такива неща, дето хем искаш да кажеш,
хем никой да не разбере, дай малко акъл,
как стават тия работи, бе. Тоест, може би
си права. Искаш да ги кажеш, ама баш не го
правиш, щото иначе все ще разбере някой.

Иначе...като се позаседях малко в темичката....много е ясно кой я е пуснал! Peace
Тази тема не е пусната от моя милост.
Да си знаете. Прекръстила съм се, за
да участвам активно в карнавалните
вакханалии в Германия, но иначе не
ме притесняват клюките и интригите.
Ще ме изтърпите още малко с това ми
име. И без друго ми е истинското. Цун!

Мен мъжът ми ме хвана в изневяра именно от постингите ми тук... пък аз даже бях писала като гост...
Е, ти трябва верно да си балък-великан!
Браво на мъжа ти! Поздрави го от мен!

Последна редакция: нд, 03 фев 2008, 10:47 от Lisa Plenske

# 43
  • Мнения: 4 578
който иска намира всичко в нета Simple Smile
на моя позната приятеля и я хвана в изневяра от смс към мтел онлайн , пуснат от нейния дом , а той  от неговия комп  на километри от нея  ooooh!
аз специално реших да си сменя само екранното име , поне така като влизат познати в темите  и четат няма да ми излиза с  ника който знаят  , то е ясно че ако целенасочено търсят се разкрива

# 44
  • Мнения: 2 309
Попаднах на статия,която гласеше,че инкасаторите имат правомощия и слагат скрити камери по домовете!!!! Shocked
Лелеее,къде ще си правя скришните нещица-скришно Thinking

# 45
  • Мнения: 1 263
Напълно съм съгласна с това мнение:
"....това е публичен форум. Когато аз си публикувам снимка, албум или информация за номера на сакото, си давам сметка, че това става публично достояние, запазва се и може да се използва от всички. Форумът предлага достатъчно нива на относителна анонимност."
 Peace

# 46
  • Мнения: 600
абе, майната му. станалото - станало. гледай да не си развалиш отношенията с някой, на когото държиш. приятелствата по-добре осмисли. не си сменяй ника. тъпо е да се криеш. има ли от какво?

Общи условия

Активация на акаунт