Отговори
# 30
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз малко така, между другото, да попитам живееЩите в Хамериката какво мислят за икономи4еската криза,за която толкова се Шуми напоследък. УсеЩа ли се много ? А какво мислите за надреварата между Обама и Х.Клинтън ? Thinking

# 31
  • Мнения: 3 932
нямам за какво да се сдърпам  Shocked Twisted Evil, ама да повдигна тая тема, 4е ми е много интересна, надявах се пове4е хора да се вклЮ4ат с мнения, предположения, предразсъдъци, обЩи приказки, стереотипи  Laughing и пр., де.

Общо взето и аз на туй се надах, ама нейсе  Sad

Някой беше споменал престъпността на СА-ка, ми в Монреал, не е голяма, но пък ме притеснява тази тукашна тенденция да се извършват масови убийства в училищата #Cussing out, баси модата, ей туй май не е много разпространено явление в Европата???

Интересно ми е как е положението с детските градини в Юропата-тук признавам е трудно да влезеш, но пък са много образователни и добре подготвят младежта. Виж, в училището нивото спада....не ми се мисли още.

Аз малко така, между другото, да попитам живееЩите в Хамериката какво мислят за икономи4еската криза,за която толкова се Шуми напоследък. УсеЩа ли се много ? А какво мислите за надреварата между Обама и Х.Клинтън ? Thinking


Икономическата криза е трудна работа да се усети (поне засега) от средния данъкоплатец.
Иначе, само Обама, оле  Peace

# 32
  • Мнения: 1 294
Може и в някой градове да е по-добре, в други по-зле, ама като цяло за страната статистиката сочи, (цитирам по памет): Германия и Франция (заедно 145 мил.) - 1 300 убийства годишно. САЩ (300 мил. ) - 11 000 годишно.
Но най-вече ме ужаси 2 900те изчезнали деца дневно. Току що даваха док. филм за това. Все се надявам, че статистическите данни не винаги дават реална преценка.

Между другото и аз стискам палци за Обама, мисля че ще даде много положителен сигнал и ще се отрази добре и във външната и във вътрешната политика на страната... Пък и Буш и Клинтън го обърнаха на монархия... то едните вземат трона, ту другите... нали и Джеф Буш се беше наточил... Wink

# 33
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Интересно ми е как е положението с детските градини в Юропата-тук признавам е трудно да влезеш, но пък са много образователни и добре подготвят младежта. Виж, в училището нивото спада....не ми се мисли още.



аз Ще ти кажа за Италия. за яслите е безобразно трудно и безобразно скъпо (за местния стандарт, за Хамериката може да изглежда евтино), освен ако не си социално слаб (няма да ти обяснявам кои са, или се изкарват такива). тогава и безплатна може да ти е и си с място веднага. това за държавните такива де.

градините (държавни) са съЩо с доста 4акане, но местата са пове4е и гледат да вклЮ4ат вси4ки записали се деца. обу4ението не ми се струва кой знае какво  newsm78, програмите наблягат пове4е на социалния живот и хармони4но развитие, отколкото на у4ене на неЩо. у4енето е под формата на забавление, няма напрежение, съревнование и тем подобни. както съм казвала и друг път, на мен това ми харесва.
по_голямата 4аст от възпитателките са от Южна Италия (така и не им разбрах логиката на конкурси и назна4ения  newsm78) и има вероятност детето да поеме диалекталните особености на Юга, това понякога дразни, но е преодолимо.
обЩо_взето, както навсякъде и както от край време, зависи при какъв 4овек Ще ти се падне детето.


Аз малко така, между другото, да попитам живееЩите в Хамериката какво мислят за икономи4еската криза,за която толкова се Шуми напоследък. УсеЩа ли се много ? А какво мислите за надреварата между Обама и Х.Клинтън ? Thinking


Икономическата криза е трудна работа да се усети (поне засега) от средния данъкоплатец.


хм, блазе ви, тук средния данъкоплатец се усеЩа първи Rolling Eyes


не съм им 4ела програмите, даже основните разлики не знам, но като 4е ли съм от повърхностните дето си мислят, 4е който и да е от двамата, все Ще бъде важен момент за Америка Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 11 314
Аз като една пишман "европейка" с авантюристчен дъьух, бих поживяла малко в Новия свят.
Ходих преди 2 г. много ми хареса откъм природа, влюбих се в Сан Франциско. Мове би защото е с по-европейски вид.
Поживем, увидим.

# 35
  • Мнения: X
Много офф, ама не мога да се сдържа.

Вечерница, честита ти бременност. Лека и спокойна, най-красивото и здраво бебе.

# 36
  • Мнения: 2 379
Аз малко така, между другото, да попитам живееЩите в Хамериката какво мислят за икономи4еската криза,за която толкова се Шуми напоследък. УсеЩа ли се много ? А какво мислите за надреварата между Обама и Х.Клинтън ? Thinking


Икономическата криза е трудна работа да се усети (поне засега) от средния данъкоплатец.
Иначе, само Обама, оле  Peace
Моя приятелка, българка, която от 15 години живее в Бостън, ми разказваше по телефона, че преди време Хилари е имала програма, която е вклЮчвала реформа в здравеопазването и по_точно да се премахнат тези застрахователни компании, които посредничат (цоцат пари) между здравната система и човека... А сега застрахователните компании са спонсори на предизборната й кампания. Rolling Eyes
Вярно ли е това?
Ако да, разкажете по_подробно за каква става въпрос.

# 37
  • Мнения: 3 932
Моя приятелка, българка, която от 15 години живее в Бостън, ми разказваше по телефона, че преди време Хилари е имала програма, която е вклЮчвала реформа в здравеопазването и по_точно да се премахнат тези застрахователни компании, които посредничат (цоцат пари) между здравната система и човека... А сега застрахователните компании са спонсори на предизборната й кампания. Rolling Eyes
Вярно ли е това?
Ако да, разкажете по_подробно за каква става въпрос.

Ха-ха, ей тука ми издиша общата култура... Embarassed рези-и-и-л, но пък защо ли не ме учудва  този факт newsm78

Исках да питам ЕВРОпейките, как са пътищата из вашите друми? Тук например извън населеното място са само магистрали, но пък в града (Монреал конкретно) са много разбити, да ти е як ресора!!! (тези, които не са магистрални Ъф корс).

Друго съществено отличие е, че тук американските коли се славят с доста по-ниско качество отколкото японските например, което не е точно така в Европа. ..ми се струва. Общата мИ култура ме подсеща, че форд фокус беше кола на годината неотдавна...

# 38
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Форд Фокус-а, който стана кола на годината, беше друг модел, май точно европейски - каза живеещата в новия свят.

Рецесията ще се усети, когато започнат да намаляват работната сила, тогава ще удари средната класа. Ето още една разлика между Стария и Новия Свят - почти няма срочни-безсрочни договори за работа, всичко е employment at will - ти можеш да напуснеш по всяко време, без причина, но и те могат да те уволнят, когато си искат, което от време на време го и правят (най-лесния начин да намалиш разходите на фирмата, заплатите обикновено са най-голямото перо).

Иначе мисля, че средно за Щатите е около $60,000 на семейство доход.

# 39
  • usa
  • Мнения: 2 113
Иначе мисля, че средно за Щатите е около $60,000 на семейство доход.

малко да те коригирам - току под $50 e, не че е голяма разликата, ама...

според мен икономическата криза си се усеща съвсем осезателно. какво имам предвид на съвсем елементарно лично ниво - на двама от непосредствените ни съседи, хора с образование и добра кариера, се наложи да започнат работа в компании в съседния щат(отиват понеделник там, връщат се за уикенда тук), защото не можаха да си намерят прилична работа в града и в същото време не успяват да си продадат къщите, за да се преместят със семействата си там, където им е работата. цената на детската градина на даниел се повищи с 20% за последната година, на сестрите му когато те ползваха такива, се повишаваше с максимум 10-15% за две години. за борба с икономическата криза обещават да раздадат по $600 на глава от населението да отиде в магазина и да ги похарчи и да стимулира алъш-вериша. с който съм говорила, планува с тези доларчета да плати я заем от кредитна карта, я част от заем за кола, я поправка на покрива на къщата, на никой не му е до купуване на плазмен телевизор или почивка на хаваите... да не се разпростирам с примери, но, не знам какво е усещането на другите новоземки, около мен вярата в бъдещето напоследък доста сивее.
що се отнася за хилари и обама, аз не мисля, че има съществено значение на кой ще му се падне да редекорира белия дом. страната се управлява от големите пари, старите предразсъдъци и в никакъв случай не от идеали и популизъм. лично аз съм за обама, щото хилари ми е антипатична и клишарска. обама има поне някакво лично обаяние, приятно ми е приятно да го слушам и не съм чувала да има някакви особено задълбочени praying practices...

# 40
  • Мнения: 11 314


Исках да питам ЕВРОпейките, как са пътищата из вашите друми? Тук например извън населеното място са само магистрали, но пък в града (Монреал конкретно) са много разбити, да ти е як ресора!!! (тези, които не са магистрални Ъф корс).

Друго съществено отличие е, че тук американските коли се славят с доста по-ниско качество отколкото японските например, което не е точно така в Европа. ..ми се струва. Общата мИ култура ме подсеща, че форд фокус беше кола на годината неотдавна...
Ами при нас магистралите почти навсакъде са платени. В немско все още могат лМПС да се движат свободно, но камионите плащат.
Магстрали има, но малките пътища също много се поддърват и можеш да пътуваш по тях ез да ти се налага яки ресори. Имам поглед над пътищата на 3-4 страни.
За разликата между качеството на автомобилите мога само да кажа, че фирмите произвеждат модели за стария и новия свят.  Едните харчт повече, другите по-малко.

# 41
  • Мнения: 1 783
feiam, прочетох това и се сетих за твоя въпрос, ако четеш английски ето - http://content.nejm.org/cgi/content/full/358/6/549?query=TOC
същото, което казах, в общи линии, но по-добре разказано Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 173
здравейте и от мен, да се запиша и аз
Ей какво разочарование,уж спор , а къде ти , само мнения ,  Laughingно и така става
е май няма какво ново да допълня, САЩ -емигрантската държава , след 5г с зелена карта (или 3 г брак-като мен) , ето че и ти си един от тях. е вярно първо поколение , но за следващото като тръгне на училище , няма да могат да разберат че е дете на емигранти. както и да е.
 в САЩ според мен , дори и с трудности , все още е "държавата на неограничените възможности" , можеш , стига да искаш. емиграцията се приема добре , особено "работливата" та чак сами си правят самоирония "че не могат да бъдат като нас" Grinning
 от друга страна -работа , в къщи , и това е, здравеопазването скъпо , но със застраховка не  е чак толкова , но обслужването е на светлинни години от това в Бг. не знам как е в Европа.
  от познати в Испания , Гърция и Германия , чувам че е по трудно там , но...
е където и да сме , не сме в Бг , което е тъжното в случая , но там нищо не се подобрява Cry Cry

# 43
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
feiam, прочетох това и се сетих за твоя въпрос, ако четеш английски ето - http://content.nejm.org/cgi/content/full/358/6/549?query=TOC
същото, което казах, в общи линии, но по-добре разказано Simple Smile

за 4етене, 4ета, ама да видим какво Ще разбера  newsm78 Laughing
   bouquet

# 44
хайде малко да се посдърпаме:
износ на "демокрация" по военен път, Гуантанамо, адски дебели хора, кофти социална система, кофти образователна система, мит за неограни4ени възможности, но ако си роден в гетото, няма мърдане (освен в някои филми), расизъм, фалШив морализъм, лицемерие .......... това за УЗА ..  Wink

Общи условия

Активация на акаунт