с какво храните детенцето, когато повръща?

  • 1 319
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 029
незнам дали темата е за тук ,но това ми е въпросът?Малката започна да повръща преди два дни,веднага "пресякохме ' проблема с деган, след консултация с педиатър.Вчера всичко беше нормално и днес реших да я захраня със зеленчукова крем супа, която тя отказа, но аз я 'излъгах 'да си изяде, защото помислих ,че след 2 дни гладуване явно е гладно детето вече SadМай прибързах със захранването?Или ако не сигурно съм й дала по-голямо количество от необходимото? Кажете как действате в такива ситуации?

# 1
  • Мнения: 2 000
Давам сухарчета или бисквитки.
Но при вас щом вчера всичко е било наред, а и днес вероятно, не виждам някакъв проблем, че си и дала зеленчукова супа.

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 898
Не знам колко ти е голямо детето, но моята Радослава е 3 годишна
и захранвам с препечени филийки с масло и сол, картофи, попара и то само ако иска да яде,
ако откаже не я мъча.

Май си избързала и то с тази зеленчукова супа.

Аз само не разбрах, дали пак е започнала да повръща от супата или си питаш само информативно с какво е добре да се захранва.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 033
давам лечебна хумана няколко дни. после почвам захранването - картофки, варени моркови, ориз с моркови, безмлечна каша, на втория ден малко пилешко варено, попара...и така съвсем постепенно...

никакво насилване - колкото иска толкова.
също давай солетки, има едни диетични оризови бисквити, сухарчета, печена ябълка....

Давай повече течности, като се оправи стомахчето тя сама ще изпита зверски глад и ще си навакса...не я насилвай, защото може и от това ако не се е оправила напълно да почне да повръща отново...

# 4
  • Мнения: 1 029
детето е на 2 годинки.

да и аз мисля, че избързах.
Мерси момичета HugЩе давам само сухари и препечени филийки поне 2 дни

# 5
  • Мнения: 1 029


никакво насилване - колкото иска толкова.


права си, вече ще я храня когато поиска

# 6
  • Мнения: 378
     Към препечените филийки може да предложите сирене и чай.

# 7
  • Мнения: 3 376
Според мен без сирене е по-добре.Млечния продукт само ще натовари организма.

# 8
  • Мнения: 163
давам лечебна хумана няколко дни. после почвам захранването - картофки, варени моркови, ориз с моркови, безмлечна каша, на втория ден малко пилешко варено, попара...и така съвсем постепенно...

никакво насилване - колкото иска толкова.
също давай солетки, има едни диетични оризови бисквити, сухарчета, печена ябълка....

Давай повече течности, като се оправи стомахчето тя сама ще изпита зверски глад и ще си навакса...не я насилвай, защото може и от това ако не се е оправила напълно да почне да повръща отново...
Naughty

# 9
  • София
  • Мнения: 44 033
давам лечебна хумана няколко дни. после почвам захранването - картофки, варени моркови, ориз с моркови, безмлечна каша, на втория ден малко пилешко варено, попара...и така съвсем постепенно...

никакво насилване - колкото иска толкова.
също давай солетки, има едни диетични оризови бисквити, сухарчета, печена ябълка....

Давай повече течности, като се оправи стомахчето тя сама ще изпита зверски глад и ще си навакса...не я насилвай, защото може и от това ако не се е оправила напълно да почне да повръща отново...
Naughty

 newsm78 в смисъл - ако нещо не си съгласна кажи по-подробно????


За млечните - да никакви млечни като сте на диета, никакви сокчета и пресни плодове.... и още доста никакви...за такова състояние - щом още е раздразнено коремчето бих оставила детето на строга диета и само много леки храни....

# 10
  • Мнения: 1 029
леле, bubu_to  добре че спомена и пресните плодове.Днес й дадох и половин ябълка ooooh!Аз си хапвах и тя си поиска.Много съм зле ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 39 745
Препечена филийка, може малко сиренце, чайчета (може от мента). Зеленчукова супа не, по-добре незастроена пилешка, и то след 3-4тия ден. Картофено пюре. Храна в малки количества - по често и по малко. Солети, обикновени бисквити.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 033
а да и още нещо, ако случайно даваш желязо - капки или сироп задължително спри...че аз така веднъж като не ми казаха, че не трябва и мн влоших нещата...

Той моя миналата година всеки месец грип и все в корема...направо сме си отживяли на диети, повръщане и дрискане....че и в болница ходихме....направо по едно време нямаше защо и на док да се обаждам, просто всичко си знаех...ужас....добре, че попремина този период....

# 13
  • Мнения: 2 005
Давам по - често течности , но малки по количество , мин. водичка и сухарчета , бисквитки и солетки  Rolling Eyes, но и гладен съм го оставяла - не се притеснявай , нищо няма да и стане  Naughty Съди по себе си , на теб , когато ти се повдига и повръщаш , как си с апетита  newsm78 така, че не я насилвай , остави я тя сама ще си поиска , когато се почувства по - добре  Thinking Скорошно оздравяване , миличка   bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 029
мерси момичета Hugмного съм благодарна за съветите  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 39 745
Да, забравих да пиша за течности. Давай повече течности, най-добре е вода или чай, за да не се обезводни от повръщането.

Общи условия

Активация на акаунт