Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Алтернативна медицина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Може ли някой да ми помогне.....наранено око със метални стружки, извадени са оперативно днес по ообед, но окото е зачервено, подуто. Какво би облекчило подуването/отока или благоприятствало по-бързото зарастване?
Направих справка с домашните ми наръчници. Единствено за арника смея да препоръчам....става дума за окото на баща ми.....
Цитирай

Варна

Уф, много неприятно.  Очен лекар е добре да види окото. Но гледам капки за очи Макситрол се изписват за какво ли не.  Rolling Eyes

Пожелавам бързо да се оправи татко ти!
Цитирай

Варна

Съпругът ми няколко пъти му се е случвало да му вадят стружки, но винаги след това доктора му изписва капки /за съжаление незнам какви/ за да не се получи инфекция и никога не е имал проблеми. Консултирайте се с очен лекар, според мен не предприемайте самолечение. Успех!
Цитирай

Аз съм неясна.....питанката ми е хомеопатична.....
Окото е добре доколкото може да е добре след операцията. Разбира се, че е било подложено на лекарски преглед. Мисълта ми беше за някакво помощно средство за по-бързо възстановяване, операцията си е свършила работата и стружката е извадена.....
Мисля за арника, за да спомогне абсорбирането на кръвоизлива, но може и аконит...затова попитах
Цитирай

София

Нека някой по-вещ да се произнесе. Но аз бих дала Apis 15 ch. Хич не ми се иска да предписвам по интернет, възможно е лекарството да е съвсем друго... И за да се презастраховам съвсем - ще те посъветвам да се консултираш с хомеопат, например Александър, който пише тук в този под-форум.

Мнението ми е, че не е аконит, по-скоро Арника. При прободни рани ПЪРВО давам Арника и след около 1-2 часа давам Апис. И после може да дам още веднъж Апис. Но Арниката е за първа помощ и не знам в случая дали е необходима...
Цитирай

Благодаря за разсъжденията Smile
В справочника обаче не е споменат аписа в раздел наранявания на очите.

Цитирам:
арника - може да се даде при всякаква травма. Предотвратява образуването на кръвоизливи или спомага за абсорбирането им, ако не са големи, и спомага за овладяване на шока, ако има такъв.

аконит - често е наричан "арника за окото". При попадане на чужди тела в окото, при което има смъдене, парещи болки, зачервяване. Разбира се, чуждото тяло трябва да се отстрани.

Аз попитах като се надявах някой да отговори да потвърди моето решение  Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.