Хипоспадия-операция или не???????

  • 88 190
  • 776
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Здравейте Simple Smile
Малкия е с хипоспадия,която според Д-р Момчилов е незначителна/5мм,в основата на главичката е дупчицата за пишкане/ и по негов съвет решихме да не се изгражда нов канал ,а само да се премахне излишната кожичка на главичката на пениса.Когато ни каза това ние се съгласихме с него,че е по-добре да остане така,но ето,че няколко дни след взетото решение вече се чудим дали е правилно.Ами като порасне /физиолог.проблем няма да има според лекаря/ и члена порасне това разстояние ще се увеличи,а децата са доста жестоки към всеки,който излиза извън приетото за нормално.
Как бихте постъпили вие?Дали не взехме по-лесното за момента решение?
Според личната - трябва пълна операция,така или иначе ще се прави интервенция,защо да не е корекцията цялостна.............и така
Споделете моля какво мислите Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 262
Мила Янамед, знам с какво трепетно чувство си написала въпроса си, но истината е, че каквот и да напишем тук, решението което трябва да вземеш е само твое, и не е честно, ние да се месим в него, всеки може да си разреши да се намеси в живота ви и да даде, щукналото му още при пръв прочит мнение. Но не  е така, нашите малки деца, нашия свят, зависят от нас, и от нашата "мъдрост" и преценка. За това само друг лекар, добър специалист би трябвало да ви съветва за такова сериозно решение. Ето че ти имаш вече едно на ум, децата са жестоки наистина, но това не е място, където ще надниква всеки. Помислете, поумувайте кое е най-доброто и потърсете и още едно лекарско мнение, имаше други доктори, в ПРавителствена ли бяха, ако не греша!
И за първи път искам да кажа на някого тук, простете ми, че не ви помогнах много, но в това сериозно решение, не ми дава сърце да ви се меся! Успех и каквото и решение да вземете, дано не чувствате вина за него!

# 2
  • Мнения: 506
благодаря,много си мила Hug
знам,че е така и ние го взехме,но сега ни обзеха съмнение,че е правилно и сигурно ще потърся и друго лекарско мнение,защото до 28,02 има още малко време,но както каза нашата лекарка-кажете къде да ви пратя като сте били при Момчилов,а от него не знам по-добър?!

# 3
Ние също сме с хипоспадия и сме от Пловдив.Още на 1-н месец го заведохме при детски хирург на Пещерско шосе.Каза да чакаме до 2 год. да израсне пишето.Станахме на 2г.,но то сякаш изобщо не порасна.Направихме хормонални изследвания-хормоните,отговарящи за растежа на гениталиите се пройзвеждаха,но в по-ниски граници и казаха да се направят необходимите хирургични корекции в ранната детска възраст.Но хирургът(не споменавам нарочно име)пак каза да чакаме и реши само да му разшири канала,защото детето пишкаше на мн. тънка струя и евентуално това можеше да доведе до задържане на урина и увреждане на бъбреците.Оперира го на 28.11.2007г.(беше на 2г.и2м.)Сега през май бяхме на преглед и каза,че тези козметични операции се правят в предучилищна възраст-направо изумях,защото навсякъде чета,че в Пирогов тези операции се правят около годинката,а ние вече сме на 2г.и 7м.Никой нищо не обяснява.Хипоспадията само изместане на отвора ли е ,защото при нас пилето е прищипано отдолу(сраснало с торбичката)и сякаш не расте и не можем да пикаем изобщо прави.Сега съм решила да отивам в Пирогов,но още не са ми дали епикризата от направената операция(след 6м.???),а там трябва да представя всичко,каквото му е правено.Сега се чудя при кого да го заведа в Пирогов-Кюркчиева,Чаначев,Момчилов,Пандарев?
 
  
 
 

# 4
  • Мнения: 18
Здравей, wemani. Моя съвет е да потърсиш доктор Кюркчиева. Ако те интересува повече, пиши ми на лични.

# 5
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
vemani, и аз те съветвам да направиш консултации или в Пирогов ил в Правителствена и на двете места лекарите са отлични в тази сфера. Моя син е с хипоспадиас и следващия месец ни предстои операция, в Правителствена болница д-р Гайдаров, ако не се лъжа се отнесе прекрасно с нас много обяснява, докато не ти стане ясно и е много търпелив. Синът ми е роден в Израел и поради тази причина предпочетохме там да му направим операцията, НО и там и тук ни казаха че колкото по-рано се направи толкова по-добре, като съветват до 1г. и 6 месеца най-късно, но може и по-късно.
Успех!   bouquet

# 6
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Забравих само да добавя, че на нас ни казаха че хипоспадиаса колкото и да е лек трябва дас е оправи, защото това може да създаде проблеми на вече порасналия мъж в оплождането и дори да няма проблем в пишкането е по-добре за него да се оправи.
Виж координати на лекари в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264831.0

# 7
Мами,благодаря ви за съветите!Искам да споделя и още нещо-навсякъде чета,че след операцията на дечицата оставало да виси кожа,която се обрязвала-при нас,напротив няма достатъчно кожа и главичката стои винаги оголена.

# 8
Здравейте! Пише Ви  една майка на 23 годишен младеж с хипоспадия.На 2-3 годинки му правиха една урологична операция в Шумен.Беше несполучлива или поне незавършена но ни увериха,че всичко е нормално и никой нищо не ни каза в повече.Минаха 20 години.Виждам ,че синът ми никъде не излиза,не общува с нежния пол и т.н...докато един ден плачейки ми призна че с тази операция са му опрапастили живота.Имаше вече и тежка психическа травма.Като майка взех решение ,че няма са го оставя така и че ще направя и невъзможното за да го върна към живота.
Благодарение на форумите тук и търсенето на клиники по пластична хирургия/защото отначало не знаех към кого да се обърна/ се спрях на Д-р Чаначев от детска урология в Пирогов /сега вече пенсионер/.Само от първи поглед даде надежда на сина ми.Оперира го на 08.05.2008 в Пирогов - операцията беше перфектна.Постоя 7-8 дни в ІІ урология в Пирогов.Сега е при мен с нова вяра и амбиция за живот.Няма как да изкажа огромната си благодарност към ЧОВЕКА И ЛЕКАРЯ Д-Р ЧАНАЧЕВ.Платила съм само такса за екип по избор -600 лв и престоя в болницата 30 лв,всичко друго е от здравната каса. Надявам се,че с това което пиша съм дала отговор на въпроса Ви за операция.Стигало се е дотам че състудентите му го наричали урод.Помислете си добре.Ако желаете повече информация пишете ми на zkk@mail.bg ще отговоря на всеки.

# 9
Здравейте,мами!Пак съм на кръстопът-взех направление за преглед при Момчилов в Пирогов и записах час при Чаначев вКлиника на Малинов за петък.Реших,че след като ще ходя в София,нищо не пречи сутринта да отида при Малинов(разбрах,че всеки ден е в 101к.от сутринта до обяд),а следобяд(15:30ч.)при Чаначев.И всичко това,защото се колебая м|у двамата.Но сега си мисля:като го прегледат сутринта може да искат да определят дата за операция,а аз няма да съм чула все още другото мнение.И друго:ако найстина Чаначев се е пенсионирал,значи няма да може да ни оперира в Пирогов,а само в частната клиника,където работи(а там незнам какви ще са цените)Много?????защо винаги и за всичко се колебая!Може би защото искам най-доброто за моето слънчице!

# 10
  • Мнения: 506
моя съвет виж се с Момчилов ,ако трябва определете дата,пък след като чуеш Чаначев нищо не пречи да се обадиш и да отмениш датата.
Нас ние е оперирал Молчилов и нямам нито една забележка към него и отношението му ,а за всичко останало като обстановка и т.н. се забравя.Трябва да добавя,че сме били изцяло по каса и не съм дала нито лев,но пък сме били и само до 15,00-след операцията ни изписаха Peace
успех в това,което ще решиш Hug

# 11
Благодаря ти,янамед!А трябва ли да се обадя на Момчилов,че ще ходим или той всеки ден е там в101каб.?

# 12
  • Мнения: 506
ние ходихме два пъти и двата пъти беше там,но в същото време знам,че работи на смени.....незнам,звънни му да си сигурна

# 13
  • Мнения: 18
Здравей Venami.Преди месец и аз не знаех какво да правя и при кого да отидем. Напълно те разбирам, притеснението дали ще вземеш правилното решение е огромно. Аз допуснах някой грешки и не ми се иска и ти да ги допуснеш. Предстоят ни още операции и затова не искам  да пиша подробности във форума.Ако се регистрираш и ми пишеш на лични (и си напишеш имейла) ще ти отговоря и съм сигурна че ще ти бъда полезна. Може да ми пишат всички които се чудят при кого да отидат . Ще се радвам ако помогна на някого.

# 14
  • Мнения: 7
Здравей Venami.Преди месец и аз не знаех какво да правя и при кого да отидем. Напълно те разбирам, притеснението дали ще вземеш правилното решение е огромно. Аз допуснах някой грешки и не ми се иска и ти да ги допуснеш. Предстоят ни още операции и затова не искам  да пиша подробности във форума.Ако се регистрираш и ми пишеш на лични (и си напишеш имейла) ще ти отговоря и съм сигурна че ще ти бъда полезна. Може да ми пишат всички които се чудят при кого да отидат . Ще се радвам ако помогна на някого.
здравей
много мило от твоястрана че искаш да помогнеш на всички майки като нас.ние също сме с хипоспадия и се чудим какво да правим.споменаваш за някакви грешки който бих искала да знам.ще ти е ли удобно да ми пишеш.предварително ти благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт