Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители, отглеждащи сами децата си
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sofia

Мнения: 1 517
Мисля че ще бъде полезно!
Намаление 50% на храната от детската кухня!
Нмаление на месечните такси за ползване на детски градини и ясли-което май от догодина отпада Evil or Very Mad ТУК
Осигуряване на заетост на безработни лица – самотни родители (осиновители) и/или майки (осиновителки) с деца до 3-годишна възраст за срок от 24 месеца се предоставят средсвта от Държавния бюджет:трудово възнаграждение, в размер на 150 лв;

допълнителни възнаграждения по минимални размери, установени в КТ;

осигурителни вноски за сметка на работодателя за фондовете на ДОО, върху изплатеното брутно трудово възнаграждение, но върху не по-малко от минималния размер на осигурителния доход по чл.6, ал.3 от КСО, както и за фондовете за Допълнително задължително пенсионно осигуряване и Националната здравноосигурителна каса;

възнаграждения за основен платен годишен отпуск по чл. 155 от КТ;

паричното обезщетение по чл. 40, ал. 4 от КСО.

Общински жилища-НАРЕДБА

В общината ми бяха казали че и 3-тата година от отглеждането също се заплаща от социални-но това ще го проверя.

Ако се сещащате за някое облекчение отнасящо самотния родител допълнете
Цитирай

Plovdiv

Мнения: 612
Би ли ми написала откъде ги взе, от КТ ли
Цитирай

София

Мнения: 6 449
Имам питане - по закон кои майки са самотни? На мен в общината ми беше обяснено, че щом бащата е признал детето, независимо, че нямаме брак и не живеем заедно не се водя самотна майка. Била съм единствен родител, отглеждащ дете?! А не знам закона как точно третира такива родители? Всеки път като хода за молба за детски ми искат и документ за семейно положение.....Сякаш ми е малко всичко друго, а и всеки път трябва да доказвам, че все още не съм се омъжила?!
Цитирай

Varna

Мнения: 311
И мен не ме признават за сам родител,заради името на детето.Досега не съм ползвала,никакви облекчения,освен помоща за тока зимата.Това за таксите в яслите и градините ,сигурна ли си?
Цитирай

На остров

Мнения: 8 491
Самотен родител е кагато детето е записано на името на майката с баща неизвестен, като раведен родител сащо се ползват намаления в детската градина/ясла - 50 %, друго аз не съм ползвала.
Цитирай

Варна

Мнения: 884
Признават ме за самотен родител, независимо, че детето носи името на баща си.
Сега не ползвам никакви облекчения, защото заплатата ми е голяма  Money  Confused  , но знам, че преди 2 години подписвах декларация.
Забравих точно по кой член на закона беше, но ставаше въпрос, че нямам брак с бащата на детето и не живея в едно домакинство с него.
И затова като самотна майка ми даваха 2 стотинки към заплатата Laughing  Laughing  Laughing
А сега -  #Fist
Цитирай
Сестра ми също е самотен родител,но от онези дето знаят кой е бащата и съответно детето е с бащиното си име.Та по закон не се води самотен родител.Не само 4е не живеят в едно домакинство ами даже не живеят и в един град.Чудя се как може  закона да прави такива разделения.За мен самотен родител е онзи,който сам си отглежда детето независимо дали бащата го е признал или не,дали е разведен или не и т.н.Мисля 4е е крайно време в Б-я да се променят законите.Знаете ли 4е по4ти вси4ки цигани в страната вземат помощи щото някой им е подшушнал 4е така е по-добре за тях и си живеят хем с мъжете си,хем си вземат и пари4ки от държавата.Имам приятелка,която живее с бащата на сина си ,но наро4но не е признато детето именно поради тази при4ина.Не я упреквам-всеки гледа да се оправя както може.Но защо пък трябва наистина самотните родители да се справят сами и от държавата никаква помощ?
Цитирай

Варна

Мнения: 884
Аз също нямам брак, бащата призна детето и се водя самотна майка.
Ще проверя, кой точно беше членът от закона и ще пиша пак.
Цитирай

Англия/Б-я

Мнения: 508
Амар-ще т бъда много благодарнанаистина ако погледнеш каде го пише това.Племенникът ми кара ве4е 4етвърта година,но сестра ми не е полу4ила един лв.помощи от държавата.От същата тази държава дето тръба 4е раждаемостта ни била малка а в същото време подпомага цигани и тарикати дето наистина се правят на ударен 4е не знаят бащите на децата си а в същото време живеят под един покрив
Цитирай

Варна

Мнения: 432
Хей Амар наистина моля те пусни някакво инфо  Praynig . Аз сега съм в шах направо- да позволя ли да го признае или да се водим с татко-неизвестен.   #Puppy dog
Цитирай

Варна

Мнения: 884
doh  doh  Banghead  
Не мога да намеря в момента копието на декларацията, но ставаше въпрос, че декларирам, че съм самотна майка, тъй като не живея с бащата на детето(незвисимо, че е припознато от него) и нямам брак с друго лице....нещо такова Embarassed

(Ал. 3, доп. - ДВ, бр. 51 от 1984 г.) Не се считат за самотни майки (осиновителки) онези, които получават присъдени суми за издръжката на детето, живеят в едно домакинство с бащата на детето или се намират в законен брак с друго лице.

само незнам дали това е валидно все още....  33uu
 
Май не успях да помогна, но като се прибера - пак ще потърся book
Цитирай

Англия/Б-я

Мнения: 508
Мисля 4е това не важи отдавна,така 4е Мира по-добре си направи консултация със адвокат.Ако имаше възможност щеще и сестра ми още една моя приятелка която е разведена да вземат помощи,но уви.Единствената помощ която беше взела беше зимата след като се роди детето за тока мисля.Мисля 4е трябва да се организирате и да внесете допитване там където трябва за правата си и защо са така потъпквани сякаш вие не заслужавате помощ за разлика от циганите дето първи си вземат социалките и ги мързи да работят
Цитирай
Отговорите на вашите въпроси, може да намерите тук http://asp.mlsp.government.bg/
Търсете в законодателство.
Цитирай
Аз също съм самотна майка на дете на 10 г. бащата е починал преди 7 години. Имам ли право на помощи при следните условия :
1. Детето взема наследствена пенсия от 47.00 лв./ тя се полага от баща му/
2. Работя и ме осигуряват на 150.00 лв.
Моля някой да ми отговори!!Предварително благодаря!!
Цитирай

Plovdiv

Мнения: 612
Имаш право на детски, и евентуално помощи за отоплението през зимата, но за второто все пак трябва да отидаш до общината
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.