Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 3 фев. 2008, 10:31 ч.
  • Преглеждания  2 240  Мнения  15  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 258
Момичета някой знае ли какво е необходимо за възтановяване на здравни права.Не съм плащала доста времездравни осигуровки.За колко месеца назад трябва да платя Моля за подробности newsm78

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 1 460
http://healthinsurance.nssi.bg/report_healthhtm_1_15_out.asp

Там можеш да провериш по ЕГН за колко време дължиш осигуровки.

А на сайта http://www.noi.bg/ - Сметки и Параграфи - "Таблица за размера на здравноосигурителните вноски и лихвите към тях" можеш да видиш колко осигуровки и колко лихви дължиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 951
за да ползваш услугите ЗК,1.5г.назад,тоест-18мес.назад плащаш Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 258
Преди малко една приятелка ми каза че е необходимо да платиш само за 6 месеца назад с лихвите и всичко е ок.Тя никога не била плащала здравни осигуровки ,а и се наложи  операция.

# 4
  • Greece
  • Мнения: 1 372
12 от последните 15 месеца те устройват да влезеш в системата отново, а останалите ги дължиш!

# 5
  • София
  • Мнения: 682
Наскоро ги плащах и ми искаха 15 месеца назад, за да ми възстановят правата.

# 6
  • Измир
  • Мнения: 118
Аз също знам, че 6 месеца е достатъчно newsm78
Има лИ къде да се проверИ със сИгурност?

# 7
  • бургас
  • Мнения: 252
Аз платих 6 месеца назад и ми възтановиха правата ама това беше преди две години. Трябва да питаш в НОИ там ще ти дадат точна информация.

# 8
  • Мнения: 1 964
1. Съгласно чл.109 от ЗЗО

Осигурените лица, които са длъжни да  се осигуряват  за своя сметка, заплащат оказаната им медицинска помощ, ако не са внесли повече от 3 дължими месечни осигурителни вноски за период от 15 месеца до началото на месеца преди месеца на оказаната медицинска помощ. Осигурителните права на тези лица се възстановяват от датата на  заплащане на дължимите вноски, като сумите, платени за оказаната медицинска помощ не се възстановяват.

Здравноосигурителните права се възстановяват след внасяне на най-малко 12 осигурителни вноски за тези 15 месеца.

от тук - За пациента, подлинк Здравноосигурителни вноски

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25
Нещо се омотах с тези осигуровки!!

Става въпрос за съпруга ми, на когото до сега за 2007г. плащах здр. о-ки в размер на 6.60 лв. на месец, защото той е безработен и не получава никакви доходи, не е регистриран на борса и т.н.
Не съм имала пороблеми и той е с непрекъснати здравноосиг. права. 

В сайта на НАП обаче по този вид плащане 560405, с който работих до сега пише,че се дължат 6 %. Предполагам, че е 6% в/у половината от минималния осигурителен доход 220/2=110, или 6% от 110 е 6.60 лв.,защото до сега съм му внасяла по толкова.

Разгледах ЗЗО и нещо не мога да определя съпругът ми към коя категория според чл.40 от ЗЗО спада, за да съм сигурна, че му внасям точния размер?

Моля някой по-компетентен да "ми отвори очите", за да не направя някой фал с вноските за 2008Г.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 370
Аз също знам, че 6 месеца е достатъчно newsm78
Има лИ къде да се проверИ със сИгурност?

и аз така знам

# 11
  • Оileán na leipreachán
  • Мнения: 6 274
Момичета някой знае ли какво е необходимо за възтановяване на здравни права.Не съм плащала доста времездравни осигуровки.За колко месеца назад трябва да платя Моля за подробности newsm78
Миналата година , Ноември месец отидох да плащам , както и теб те съветват за 12 мес. назад . Да , ама НЕ . За да ти възстановят правата е необходимо да си платиш за 18 мес. назад . Говоря за община "Илинден" . Нищо чудно в други общини да е различно .

# 12
  • у дома
  • Мнения: 961
Всеки случай е индивидуален и най-добре да попиташ в общината или в НОИ.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 352
Нещо се омотах с тези осигуровки!!

Става въпрос за съпруга ми, на когото до сега за 2007г. плащах здр. о-ки в размер на 6.60 лв. на месец, защото той е безработен и не получава никакви доходи, не е регистриран на борса и т.н.
Не съм имала пороблеми и той е с непрекъснати здравноосиг. права. 

В сайта на НАП обаче по този вид плащане 560405, с който работих до сега пише,че се дължат 6 %. Предполагам, че е 6% в/у половината от минималния осигурителен доход 220/2=110, или 6% от 110 е 6.60 лв.,защото до сега съм му внасяла по толкова.

Разгледах ЗЗО и нещо не мога да определя съпругът ми към коя категория според чл.40 от ЗЗО спада, за да съм сигурна, че му внасям точния размер?

Моля някой по-компетентен да "ми отвори очите", за да не направя някой фал с вноските за 2008Г.

(5) (Доп. - ДВ, бр. 49 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., предишна ал. 4 - ДВ, бр. 95 от 2006 г., в сила от 24.11.2006 г., изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) Лицата, които не подлежат на осигуряване по ал. 1, 2 и 3, се осигуряват върху осигурителен доход не по-малък от половината от минималния размер на осигурителния доход за самоосигуряващи се лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване. Вноските се внасят до 10-о число на месеца, следващ този, за който се отнасят. Тези лица извършват годишно изравняване на осигурителния доход съгласно данните от данъчната декларация.


Според Закона за здравното осигуряване неосигурените на друго основание се осигуряват върху доход, не по-малък от половината от минималния месечен размер на осигурителния доход за самоосигуряващите се лица.
Здравноосигурителната вноска за тях за 2008 г. се изчислява в размер на 6% върху 120 лв. Кода си го знаеш 560405 - "Вноски от лица, неподлежащи на здравно осигуряване на друго основание по ЗЗО"), като задължително се посочва и периода, за който се отнася вноската.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
за да ползваш услугите ЗК,1.5г.назад,тоест-18мес.назад плащаш Peace

Точно така  Peace . Да не се излъжеш да платиш за 2000г примерно  Naughty

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт