антибиотик и кърмене

  • 1 966
  • 14
  •   1
Отговори
здравейте престои ми да пия антибиотици след няколко дена.знам че нетрябва обаче имам проблеми със зъбите и ми се налага.какви са страничните ефекти?можели да ми изясните благодаря ви предварително Cry

# 1
  • Мнения: 257
след раждането пих антибиотик и затова не кърмя Sad
има значение антибиотика но най добре да се изцеждаш и да хвърляш кърмата докато го пиеш и пасле да продялжиш кърменето а през това време да даваш АМ с лъжица за да не свикне на шише Mr. Green
Аз не направих така и много съжалявам Tired

# 2
  • Мнения: 1 523
Задължително кажи на лекаря,че искаш да си продължиш кърменето , да потърси вариант-кой антибиотик в най-малки дози се отделя в кърмата.Аз бях отказала да пия антибиотик след вадене на зъб и стомотолога ми направи нужното проучване и консултациии с колеги.Пих АБ,но не помня какъв и не спрях да кърмя.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 238
Аз в момента пия антибиотик и си кърмя,въпроса е какъв е антибиотика.

# 4
  • Мнения: 982
Има АБ,които са съвместими с кърменето.
Не е нужно да спираш кърменето през това време.

# 5
  • Мнения: 2 000
Наложи ми се да пия антибиотик точно след второто раждане. Тогава моя доктор се консултира с педиатъра на детето точно какъв антибиотик мога да пия докато кърмя. Така, че може да се пие антибиотик, но не всеки, а само някои.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зъболекарски процедури и кърмене - има инфо и за антибиотиците. Ако дадеш името на препарата, който ти е изписан, ще може да получиш съвсем конкретна информация за приложението му при кърмачки. Почти никога не се налага дори временно спиране на кърменето, много малко от антибиотиците са проблемни.

# 7
  • Мнения: 812
може ,но зависи от антибиотика

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
може ,но зависи от антибиотика
и аз така знам

# 9
  • Мнения: 2 242
на мен два пъти ми се наложи да пия антибиотик, но не спирах кърменето - антибиотика ставаше за кърмачки. Из форума има сайт за лекарства разрешени при бременни и кърмачки - питай в кърмаческият (темата ти е за там)
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0

# 10
  • Мнения: 4 447


 Hug

Моето мнение, е че не бива да кърмиш, когато пиеш антибиотици. Това не значи, да отбиваш детето  Peace

Попитай мамите от кърмаческия, те най-добре знаят и със сигурност ще ти помогнат.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 217
Има АБ,които са съвместими с кърменето.
Не е нужно да спираш кърменето през това време.


Подкрепям. Аз пих аб на първия ден като родих, защото ми правиха кюртаж заради плацентата. Беше Цефалексин и си кърмех. Или Ципрофлоксацин беше, не помня newsm78

# 12
  • Мнения: 4 447
Има АБ,които са съвместими с кърменето.
Не е нужно да спираш кърменето през това време.


Подкрепям. Аз пих аб на първия ден като родих, защото ми правиха кюртаж заради плацентата. Беше Цефалексин и си кърмех. Или Ципрофлоксацин беше, не помня newsm78

Уместно е да попитате какъв е антибиотика, като сте такива разбирачки. Peace

# 13
  • Мнения: 982
Има АБ,които са съвместими с кърменето.
Не е нужно да спираш кърменето през това време.


Подкрепям. Аз пих аб на първия ден като родих, защото ми правиха кюртаж заради плацентата. Беше Цефалексин и си кърмех. Или Ципрофлоксацин беше, не помня newsm78

Уместно е да попитате какъв е антибиотика, като сте такива разбирачки. Peace

Уместно е и ти да попиташ какъв е АБ преди да казваш,че кърменето трябва да се спре.
Все пак,единственото,което съм написала е,че има АБ съвместими с кърменето,нищо друго!
Може би ти като "разбирачка" ще се съгласиш с това!

# 14
  • Мнения: 229
На мен ми извадиха мъдрец преди 2 дена, но се поддух и не ми се размина антибиотика за съжаление. Въпреки това продължавам да кърмя. Всичко зависи от АБ и твоето желание.

Общи условия

Активация на акаунт