Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 55 отговора
Ако някой се интересува, може да прочете в Гугъл за хиперфагията - безразборно тъпчене с храна, без последващо повръщане като при булимията и като следствие затлъстяване, естествено. Случайно днес попаднах на тази информация. Изумена съм и съм ужасена. Не мога да си затварям повече очите, че имам проблем. Лекува се само при психиатър!!! #Crazy Било вид наркомания! Shocked
Тъй като психиатрите, специализирани в лечението на анорексията, булимията и хиперфагията са единици в България, ще трябва да се справям сама по някакъв начин.
Ако някой има такъв проблем или се е лекувал, моля да сподели.
Цитирай

За съжаление, много момичета и жени си затварят очите за тези неща. Погледни този сайт, може да ти е от полза:

http://together.edu.ms/

Цитирай

Майка ми за съжаление боледува от тази болест но отказва да се лекува
Цитирай

И аз на моменти изпадам в подобни състояния. Просто нямам засищане. Интересното е, че при мен е на периоди. Много притеснителна диагноза. Дано да не страдам от това. При мен го отдавам на хормоните защото не е постоянно явление, а си знам че имам проблем с тях.
То май много хора страдат от това, но не го знаят, а и в БГ няма кой да ти помогне, а ако случайно има се заплаща доста скъпо.
Цитирай

И аз май на моменти съм така и никога не съм се замисляла, че може да е нещо подобно! Embarassed
Цитирай

Виж тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=255691.0  - този диетолог се занимава, и то много активно, с хранителни разстройства. Аз лично останах втрещена, когато ми каза, че в Бг всяко 3-то момиче страда от някакъв вид хран. разстройство.  Shocked  Мисля, че ако го посетиш, ще останеш доволна.  Peace
Цитирай

Как се справяте с този проблем ?

Провежда ли ли сте терапия ? И успешна ли е ?

Обадих се на една жена психиатър .На въпроса ми колко ще ми струва първо каза 30.00 лв на час ,но промърмори нещо ,  поправи се и каза 40.00 лв на час.
Цитирай

и аз имам този проблем.жинаги сам си била едричка около 65кг.,но сега сам 99кг. и не мога да се понасям.опитвам се сама да се справя,но ми е мн трудно.някои ако има някакъв съвт да помага.мн ще сам благодарна bouquet
Цитирай

Пиши ми на ел.поща.Ако можем  да си помогнем сами.
Цитирай

Е206 писах ти на лични,ако имаш предвид мен
Цитирай

Ще чета подробно за тази болест. Може би и аз съм я прихванала. В някои моменти, хапна ли нещо съвсем мъничко, сякаш лавина ме повлича, положението става неконтролируемо и изяждам света... Аз си го обяснявах за мен като някакъв вид депресия, но не минава. А не е ли просто липса на воля?!? Все пак не съм чела нищо, после може да не мисля така...
Цитирай

Познато ми е...особено в дните преди цикъл, ужас....все се успокоявам и казвам, че е игра на хормоните....И в тази връзка, понеже съм решила този път твърдо да вземам мерки /с подкрепата на семейството ми/ - мамчета от Варна, препоръчайте ми добър фитнес инструктор - НЕ да тренирам при него /не мога да си го позволя/, но поне да  ми изработи индивидуална тренировъчна програм и диета, съобразена с физиката и годините ми/срещу заплащане, разбира се/. Благодаря ви предварително!
Цитирай

Честно да си кажа, явно съм имала такъв период от живота си ,без да подозирам ,че състоянието ми си има име и е болестно. Shocked
Тъпчех сандвич, след сандвич/ и не само/. Ставах в 2,00ч. през ноща и си правех сандвич. Добре ,че това продължи кратко време.
Тогава изживях стрес , бях на 26г. Сега прочетох ,че приблизително от тази възраст има опасност.
 След като достигнах огромни за мен кг/ приближавах 80-те/, се взех в ръце, благодарение на друг стрес. Rolling Eyes Странно е, но е факт. При мен се получи "клин - клин избива". Започнах с Разделно хранене и се справих сама с проблема. Постепенно.Трудно е ,но не е невъзможно.

Наистина проблема е в психиката! Желая успех и воля  на всички!
Цитирай

Aз страдам от скоро и от двете  Crying or Very sad
Цитирай

Thinking хм това е нещо ново за мен като информация, наистина си мислех, че всичко е въпрос на воля, лоши навици, лакомия . . . , а нещата са явно доста по-дълбоки, ще погледна сега сайтовете, които сте пуснали.
Цитирай

1-14 от 55 отговора