Хиперфагия - булимия без повръщане

  • 20 547
  • 55
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 316
Ако някой се интересува, може да прочете в Гугъл за хиперфагията - безразборно тъпчене с храна, без последващо повръщане като при булимията и като следствие затлъстяване, естествено. Случайно днес попаднах на тази информация. Изумена съм и съм ужасена. Не мога да си затварям повече очите, че имам проблем. Лекува се само при психиатър!!! #Crazy Било вид наркомания! Shocked
Тъй като психиатрите, специализирани в лечението на анорексията, булимията и хиперфагията са единици в България, ще трябва да се справям сама по някакъв начин.
Ако някой има такъв проблем или се е лекувал, моля да сподели.

# 1
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
За съжаление, много момичета и жени си затварят очите за тези неща. Погледни този сайт, може да ти е от полза:

http://together.edu.ms/

# 2
  • Мнения: 93
Майка ми за съжаление боледува от тази болест но отказва да се лекува

# 3
  • Мнения: 903
И аз на моменти изпадам в подобни състояния. Просто нямам засищане. Интересното е, че при мен е на периоди. Много притеснителна диагноза. Дано да не страдам от това. При мен го отдавам на хормоните защото не е постоянно явление, а си знам че имам проблем с тях.
То май много хора страдат от това, но не го знаят, а и в БГ няма кой да ти помогне, а ако случайно има се заплаща доста скъпо.

# 4
  • Мнения: 480
И аз май на моменти съм така и никога не съм се замисляла, че може да е нещо подобно! Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 1 889
      Виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255691.0  - този диетолог се занимава, и то много активно, с хранителни разстройства. Аз лично останах втрещена, когато ми каза, че в Бг всяко 3-то момиче страда от някакъв вид хран. разстройство.  Shocked  Мисля, че ако го посетиш, ще останеш доволна.  Peace

# 6
  • Лондон
  • Мнения: 403
Как се справяте с този проблем ?

Провежда ли ли сте терапия ? И успешна ли е ?

Обадих се на една жена психиатър .На въпроса ми колко ще ми струва първо каза 30.00 лв на час ,но промърмори нещо ,  поправи се и каза 40.00 лв на час.

# 7
  • Мнения: 68
и аз имам този проблем.жинаги сам си била едричка около 65кг.,но сега сам 99кг. и не мога да се понасям.опитвам се сама да се справя,но ми е мн трудно.някои ако има някакъв съвт да помага.мн ще сам благодарна  bouquet

# 8
  • Лондон
  • Мнения: 403
Пиши ми на ел.поща.Ако можем  да си помогнем сами.

# 9
  • Мнения: 68
Е206 писах ти на лични,ако имаш предвид мен

# 10
  • Мнения: 2 220
Ще чета подробно за тази болест. Може би и аз съм я прихванала. В някои моменти, хапна ли нещо съвсем мъничко, сякаш лавина ме повлича, положението става неконтролируемо и изяждам света... Аз си го обяснявах за мен като някакъв вид депресия, но не минава. А не е ли просто липса на воля?!? Все пак не съм чела нищо, после може да не мисля така...

# 11
  • Мнения: 274
Познато ми е...особено в дните преди цикъл, ужас....все се успокоявам и казвам, че е игра на хормоните....И в тази връзка, понеже съм решила този път твърдо да вземам мерки /с подкрепата на семейството ми/ - мамчета от Варна, препоръчайте ми добър фитнес инструктор - НЕ да тренирам при него /не мога да си го позволя/, но поне да  ми изработи индивидуална тренировъчна програм и диета, съобразена с физиката и годините ми/срещу заплащане, разбира се/. Благодаря ви предварително!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 958
Честно да си кажа, явно съм имала такъв период от живота си ,без да подозирам ,че състоянието ми си има име и е болестно. Shocked
Тъпчех сандвич, след сандвич/ и не само/. Ставах в 2,00ч. през ноща и си правех сандвич. Добре ,че това продължи кратко време.
Тогава изживях стрес , бях на 26г. Сега прочетох ,че приблизително от тази възраст има опасност.
 След като достигнах огромни за мен кг/ приближавах 80-те/, се взех в ръце, благодарение на друг стрес. Rolling Eyes Странно е, но е факт. При мен се получи "клин - клин избива". Започнах с Разделно хранене и се справих сама с проблема. Постепенно.Трудно е ,но не е невъзможно.

Наистина проблема е в психиката! Желая успех и воля  на всички!

# 13
  • Мнения: 1 432
Aз страдам от скоро и от двете  Cry

# 14
  • Варна
  • Мнения: 911
 Thinking хм това е нещо ново за мен като информация, наистина си мислех, че всичко е въпрос на воля, лоши навици, лакомия . . . , а нещата са явно доста по-дълбоки, ще погледна сега сайтовете, които сте пуснали.

Общи условия

Активация на акаунт