ВМ НВХ Дънката ми са вей,шкюмбето ми слабей -30част

  • 19 795
  • 435
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 193

ВМ НВХ Дънката ми са вей- шкюмбето ми слабей- 30част


                                                   


Oсновни групи храни, които режимът включва

1.) Всички видове:
- месо
- субпродукти (дроб, воденички, сърца)
- бекон
- без колбаси
Mоже само сухи и много чисти филета, като пуешко, пилешко, свинско.
- риба

2.) Всички видове млечни-(за предпочитане пълномаслени)
- мляко
- сирена
- кашкавали
- извара
- кефир

3.) Яйца

4.) Мазнини
- масло
- зехтин
- заквасена животинска сметана

5.) Зеленчуци
- всички нисковъглхидратни - броколи, спанак, карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби
Избягвайте картофи и други корени с много нишесте.
Употребявайте варива (боб, леща) в умерени количества и по-рядко

6.) Разрешени плодове
Mаксимум до 2, по възможност по-кисели плода (грейпфрути и лимони са разрешени всеки ден).
Разрешени са дребните плодчета - ягоди, малини, къпини, боровинки.
Избягвайте банани, грозде, диня, праскови, кайсии.

7.) Ядки
Винаги консумирайте сурови, неопечени ядки.
Не се подвеждайте от фъстъците и кашуто-спадат към групата на бобовите,а и като полезност на фибри и омеги са на едно от последните места

8.) Добавки
- рибено масло - по 1 грам на ден
- ленено семе - по 2-4 лъжици смляно на ден
-сусам-изключително богат на калций-по 2-4л дневно

 Важни моменти, през които преминава тялото ни,докато сме на режим

Контрол на теглото

    * Какво се случва когато сме на диета?
    * Какво е изгаряне на калории? Как да определим дневният разход от калории?
    * Как да загубим само мазнини?
    * Как да се храним, за да загубим само мазнини?
    * План за действие
    * Списък с храни подходящи при НВД
    * Най-чести причини за „плато” и „застой” в диетата

15 съвета за здравословно хранене

Таблица с калории в основните храни

Храни подходящи за НВД <Форум Линк>

Малки закуски подходящи за НВД <Форум Линк>

"Плато" и "застой" <Форум Линк>

Конвертиране на мерки и теглилки - в помощ за Fitday

Рецепти подходящи за ВМ-НВД <Форум Линк>

Low Carb recipe


Тези сайтове дават информация за съдържанието на храните, изчисляване на калории и съотношенията
мазнини/бълтъчини/въглехидрати.

www.fitday.com

www.calorieking.com

www.nutritiondata.com


Въглехидратите не бива да надвишават 20 %.
Мазнините могат да варират от 50 до 70%, белтъците от 20 до 40%, ако има  дни, в които белтъчините не са в особена 
норма, не е проблем. За неспортуващи, няма нужда протеините да минават 40% дневно.


Препоръки, теми и дискусии разни за свободното време

Какао

Сладкият убиец
за употребата на подсладител и вредата от него

Рибеното масло
от Искрица Надежда

Защо се пие рибено масло
тема в Спайдърспорт

Защо се пие рибено масло-2

Diet for Pregnant and Nursing Mothers
тема на Милко Геогриев относно диетиране при бременни и кърмачки

Омега-3 мазнини и интелигентност



Питанка за  лененото семе

Есенциални мастни киселини

Пшеничните трици

Покълнали храни

За бюстa

За фибрите

За сусама и сусамовия тахан

Из размислите наши-споделен опит
"- Водата се пие в повече (всъщност нормално е и задължително по принцип да се пие по 1,5л) за да може чрез диурезата, която предизвиква, да се изхвърлят непотребните токсини от организма. Сутрин си напълнете половин литрово шише с вода или чай, изстискайте половин или цял лимон (според вкуса ви) и сте изпълнили нормата за единия плод, полагащ се дневно. 3 шишета по 0,5л вода за деня ще ви се отразят чудесно. Винаги пред компютъра си носете чайче или вода (аз чая го пия по-лесно, отколкото чиста вода) и се наливайте, докато четете или чаткате.

- Препоръчва се употребата на зелен чай, освен диуретичен ефект, той разхлабва, но и пада кръвното от него, а ние жените сме предразположени към нискокръвие. Та ако не ви понася, не го пийте често.

- Ако консумирате много кафе, намалето го до 1-2 дневно, замествайте с безкофеиново, а тези, които са в застой въобще да го спрат за известно време. Към кафенцето може да си позволявате понякога сметанка или малко прясно мляко за подобряване на вкусовите качества. Можете да заместите кафето с натурално какао.

- Ако ви се доще да прегрешите с нещо сладичко или тестено, сторете го преди обяд, и то с няколко хапки.

- Трябва да консумирате ежедневно най-малко по 1 грам рибено масло, за предпочитане капсули "Ескимо 3". Съдържа незаменими мастни киселини, въздействаще върху сърдечно-съдовата система и т.н. Хубаво е да се приема по време на хранене с белтъчини.

- Задължителна е употребата на сурови ядки. Орехите са много подходящи. Бадем, лешник, слънчоглед. Соята и царевицата не са ядки. До 50-60гр на ден, понеже са въглехидратни и е желателно да се изконсумират до следобяд. Орехите намаляват риска от сърдечни проблеми с поне 15%. Богати са на омега-3 мастни киселини и на естествена форма на витамин Е (мощен антиоксидант!), фибри и протеини.

- Фабрично печените ядки (кашу, фъстъци, бадеми) съдържат много сол и хидрогенирани мазнини.

- Зехтинът би трябвало да е  основен вносител на мазнини във вашето тяло при тази диета. Купувайте си само студено пресован и в тъмна бутилка (зелена обикновено).

- Закуската ви може да е от омлет с нещо си, айрян, плод, 2 пълнозърнести сухара с масло или кашкавалец. Но може и да е от кисело мляко с ленено семе, сусам, пшеничен зародиш или трици, които също са задължителни в дневното ви меню и е хубаво да ги изконсумирате по-рано. Необходимата дневна доза на изброените сурови и смлени добавки е поне 10 гр или 2 равни с. л. Може да ги добавяте в ястията си, салати, може да си ги накиснете от вечерта в киселото мляко и да добавите чаена лъжичка мед и така да закусите питателно. За глезотия са чудесни овесени ядки със сирене, задължително накиснати от поне няколко часа във вода с малко лимонов сок или капки оцет (за усвояване на минерали).

- Ако се чудите какво да ядете за закуски между основните хранения, добро решение е първата закуска да е ябълка, кашкавалец, омлет, а втората ядки. Бързо, лесно, удобно, калорично.

- Не забравяйте, че това е високо-мазнинно хранене. Мазнините ви трябва да са доста, не ги ограничавайте за сметка на белтъчините. Пример съм аз, която ям месо на воля, понякога забравям да добавя салатка, а и да гарнирам с нея, не добавям зехтин, пък не бива тъй. А мазнините дават чувство за ситост, отгоре на това са полезни (зехтин, прясно краве масло, сметана), затова не ги забравяйте и добавяйте. Винаги може да си намажете омлета с масло, да накълцате пържолата и да объркате със сметана (това не е за вечеря обаче!), да полеете зарзаватите със зехтин. Реално погледнато, не се ядат толкова много мазнини, просто  са много калорични.

- Старайте се да ядете чисти меса, не колбаси разни, с неизвестно съдържание и най-вече соя. Луканка и суджук, сушеница може, но не прекалявайте, че и там има обилно вредно количество сол или разни консерванти съмнителни, та дори веднъж бях прочела нещо карамелово, не го познавам. Натурално най-добре.
 
- Хапвайте зелени работи по-честичко - спанак, лапад, коприва, марули, броколи. Приятни за перисталтиката, с малко въглехидратности. Омлет със спанак и сирене, копривена чорба със сирене и сметана, импровизирайте!

- Ако ви се е прияло макаронено изделие, нека е пълнозърнесто.

- Този режим на хранене пропагандира здравословно ядене на всички видове храни, с ограничение на част от тях. Затова резултатите от лишенията са бавни, но славни. Не се стресира организмът, не ви се образуват стрии, не ви висва кожата, всичко става постепенно, също както постепенно сте надебеляли. Колкото по-бавно се отслабва, толкова по-добре за вас!
Отначало се свалят 2-3-5кг, след това по около 2 кг месечно, може и повечко, може и по-малко, зависи.

- Хубаво е, ако не сте се погрижили за кожата си досега, да го направите в настоящия момент. Най-лесно и дори най-полезно е мазане (ежедневно) със зехтин на цялото тяло. За  мека кожа и подхранена такава. След баня, върху леко влажна кожа втрийте зехтин, объркан с някой балсам за тяло, че да ви мирише приятно. Наблегнете на проблемните си области, бедра, корем, ръце, паласки, масажирайте си ги по-интензивно дори. С масажа ще опознаете телесата си, няма да ви  хареса сигурно и ще се амбицирате постоянно да добиете строен силует!"

високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 1 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 2 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 3 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 4 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 5 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 6 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 7 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 8 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 9 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 10 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 11 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 12 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 13 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 14 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 15 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 16 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 17 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 18 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 19 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 20 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 21 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 22 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 23 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 24 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 25 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 26 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 27 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 28 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 29 част


Използвайте всяка свободна минута за спорт и движение - съчетанието ВМ-НВХ и спорт дава невероятни резултати!


# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет и добре дошли  bowuu
Който му се пише има где да се запише
Късмет и много пържоли за всички дет ще ходим голи
За останалите друзья по една гола вода

# 2
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 416
Хой хой
Да се разпиша , запиша и т. н
Ако не можете за срещата в петък , може и в четвъртък - няма да ходим по дискотеки  Wink
Ядох лютеница с праз ( без хляб )

# 3
  • Мнения: 2 897
Запис.

# 4
  • Мнения: 720
И аз се пльоквам в новата тема.  Flutter
Вчера не писах какво и колко съм яла и сега ще си призная:  Embarassed
Сирене с морков;
Кисело мляко - няколко лъжици ей така, колкото да ям нещо;
Салата краставици, домати, сирене. Беше с олио, защото не я ядох в къщи;
Варено яйце, зеле, сметана;
Телешка пържола, салата зеле, моркови.
На мен ми се струва приемливо.  Rolling Eyes

Днес:
Сирене, чушки;
Кисело мляко;
Три кюфтета, салата чушки и сметана;
Салата зеле, моркови и шунка;
Сега отивам да опапам две яйца с някаква салата (още не съм я измислила).  Embarassed

Хубава вечер от мен момичета.  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Йо!
Снощи ходил на забава и след туй правихме надяждане с пици. Голям срам, но бяхме много гладен. Пихме, веселихме, дано се случи пак.
Днес е диетарен - ял пилешко с чубрица и телешко без гювеча.
Ходихме на лозето. Времето беше приказно топло и чудесно, намачках котки, петли, кото се намери. Запасих се с два тона хубави, огромни, домашно снесени, кръглички яйчица. Ой, на дядя! Mr. Green
От утре съм на зеленчуков петдневен маратон, подариха ми и зелени салати, напълно еко.
Няма търпение да дойде утре и да изпече палачинки, да ги изяде със зеленото и да си направи шопска салат.

Влизам във всичките стари фусти, което е стимулиращо. Peace Е, от друга страна е много жалко, можеше да ми се веят като байряци и да скубя в някой магазин мустаци, докато избирам нова премяна, поради скоростната ми промяна... Му!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Айде пак
Много странно се храних днес, обладан съм от храната-чакам си ламята, но тоз път сладко не ме съблазнява, затуй пък кашкаваля ме пленява
Та, изреждам,щото количествата са големи и непремерени
прясно мляко с лен и 1 киви
краставица, сирене малко, кашкавал, крема сирене
зелев лист с риба тон,кашкавал и домашен суджук
кашкавал,кашкавал
свинско филе с майонеза
кашкавал, дом.суджук

Съгласен съм за четвъртъчна среща,но предвид моментните ми депресионни състояния не мога да потвърдя от сега-важното е,че желанието е на лице и ще е добре да се съберем на едно ядене-в Хепи Peace

# 7
  • Мнения: 758
Привет и от мен в новата тема!
Аз май пообърках тетзи дни диетата  Embarassed доядох половин филийка с масло и пастет на малкия, на обяд гризнах няколко пържени картофа, ама поне е в един ден.
Аз да попитам нещо ако не се спазва много строго диетата, какво става, просто не отслабвам или може де се повредя нещо Simple Smile
Макар че кантара се закова на 71 и не съм мръднала от 3-4 дена. Е поне ВЦ-то не ми е проблем, като хапна ленено семе с кисело мляко и ходя по 2 пъти и то качествено Simple Smile

# 8
  • Мнения: 504
Добър вечер   bouquet Върнах се от странстване на Св.Константи и Елена ми хареса повече от Търново  newsm78 , лекциите ми бяха по смислени, компанията ми беше на сърце и манджата беше   Peace . Пораженията от угояването утре ще са налице  Whistling Притеснено ми е да се кача на кантара, но трябва да се сблъскам с действителността и да се взимам в ръце.. Божкеййй като развалена плоча съм все едно и също повтарям, взимам се в ръце ама аз докато се взема храната ще ме довърши  ooooh!

Няколко дена съм сама вкъщи и се надявам, че ще готвя малко и качествено таман да вляза в релси...
На всички лека вечер  Hug

# 9
  • Мнения: 5 873
Добро утро. Heart Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Добро утро-цяла нощ не спах и търчах до ВЦ-то,източил съм цяло кило вода, тая сутрин съм 75.00 кръгло,но не ми се мести линийката-то голямо разкарване напред-назад,като падна под 75 ще я бутна
А иначе съм закусил нов чешит сметана-Мегле 20%,просто нямаше Роса и затова нея взех-вкусна е,но не и колкото Росата.Обърках мляко,лен,сметань и триц и щастлив излязох от кабинета Laughing
ДОбро утро и на Теб Ванче Heart Eyes

Рема с теб сми ръка за ръка в килата и сладкото dancing-кат са наям с бискивити и веднага съм взел решение да се вземам в ръце Laughing Нищо,ще се борим

Ели-яденето на въглехидратни храни само забавя свалянето-по-точно задържаш вода от тях и отиват няколко дни,докато я източиш.Но процеса на горене на мазнини не спира
Така че-умерено и по изключение Peace

# 11
  • Berlin
  • Мнения: 11 160
айде и аз запис. Mr. Green не пиша, щото не смея. напоследък хапвам по малко ориз. основно преди обяд или около обяд. та затуй - срам ме е.  Blush в събота правих палачинкова торта, наблъсках я с много месо, сметана, майонеза и яйца. Simple Smile мисля да заменя палачинките с омлети в следващия ми опит.
а и още нещо. от 2-3 месеца бях много разсеяна, "затъпяла"  Crazy, все забравях. почнах да ям ориз на обяд - около 100гр. (на око). сега малко по-добре се чувствам. някой от вас да има подобни оплаквания? по принцип не съм такава, обаче това почна да ми пречи и на работата...  ooooh!
малко объркан пост май се получи.  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 276
Запис и от мен!

 ooooh! Честно да си призная и аз почивните дни "съгреших" с 2 любими мои курабийки, но в един момент не може  вече да се издържа: глада за сладко е мн. силен...Аз за две редмици само 1 Активия хапнах( за да не е друго сладко), уж по- режимно, ама не е  Rolling Eyes  А ограничението е много голямо, особенно като навсякъде те дебнат "сладки изкушения". Знаете как е, трябва да се подкрепяме!
Съботно-неделното ядене беше: Пържоли (пилешко, свинско), кюфтета гарнирани със зелеви  и млечни салати. Ама с това месо ми омръзна, та вече се чудя какво да готвя, хем режимно да е, а и разнообразно за семейството.

Успех на всички почващи и на всички, които продължаваме заедно, въпреки всичко.

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 15:23 от Бръм

# 13
  • Мнения: 1 279
О-о-ох....
Мен по-скоро шкюмбето ми се вей и дънката от протриване на баджаците слабей, ама нейсе!!! Mr. Green
Важното е, че съм си тука... Grinning

# 14
  • Мнения: 758
Като прочетох какво сте писали след мен ми поолекна  Twisted Evil няма да съм само аз в "грях"
За закуска ме е срам да кажа какво ядох, ама ще си призная без бой- едно голямо парче домашна торта с много сметана  Embarassed ама свекърва ми като го сложи това парче в багажа какво да го правя да го хвърлям ли  newsm78 та  реших от раз да го унищожа, а и не съм яла повече от месец никакво сладко.
И от обяд започнах със здравословното хранене-
 печен дроб на скара, броколи задушени с кр. масло и сметана и един домат
За вечеря имам мръвки (отново от свекито), от броколите и ще си купя зеле че го изплюсках.
Изпила съм вече почти 2 л вода и сигурно ще има още Simple Smile

Ами това с моя отчет, леко овладяване на глада за сладко на всички дето го имат.
Аз по принцип го нямам ама като дойде ей така наведнъж изяждам всичкото сладко като за месец напред  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт