Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 101 отговора

Sofia

Къде свършва болката и започва моралът? Всъщност, имат ли точка на пресичане?
Винаги съм се вълнувала от тази тема. И интерес за мен представляват мненията ви.
Благодаря.
Цитирай

Додо, не ми става ясна идеята. Т.е. питаш дали подкрепяме евтаназията ли?
Цитирай

Sofia

Да, подкрепяте ли я или не.
С мотиви, съответно.
Цитирай

Варна

Филмът по БиТиви ли гледа?
Цитирай

Подкрепям. Нямам сила да го направя обаче.
Цитирай

Sofia

Да.
И отново се замислих за болката и бремето.
Цитирай

София

Болката на този, който я изпитва е голяма, предполагам.
Болката на тези, които гледат страдащия е наистина голяма.
Безсилието, че не можеш да спреш по никакъв начин болката, е голямо.
Но няма да имам сили да дам "хапчето", за да свърша нечий живот.

Цитат
Евтаназията е умишлено прекъсване на живота на някого или прекратяване на
животоспасяващи грижи
за зависим от това човек.

Не съм в състояние нито умишлено да прекъсна живот, нито да прекратя животоспасяващи грижи. Crying or Very sad
Цитирай

Sverige

Няма общовалидно правило дали болката и моралът се пресичат и кое е морал, и кое - не.
Не знам дали я подкрепям, не знам какво бих направила в такава ситуация. Обаче не искам и да се замислям преди да ми се е наложило наистина. А иначе подкрепям идеята всеки да решава за себе си къде е границата между болка и морал.
Цитирай

Варна

Не знам. Надявам се никога да не се изправям пред такава дилема. Напомня ми "Изборът на Софи", ако сте я чели. Tired
Цитирай

Sofia

Подкрепям. Нямам сила да го направя обаче.

А би ли имала сили да го пожелаеш?
Цитирай

Филмът по БиТиви ли гледа?
И аз това се сетих...
Да,определено подкрепям,когато нещата са вече повече от ясни,когато е въпрос на много малко оставащо време,когато болката е толкова силна и постоянна и преодоляването и понасянето и се превръщат в основното ти занимание..
За мен е много по-морално,силно и любящо да вземеш такова решение,отколкото да гледаш как твой близък човек се гърчи и обезличава пред очите ти.
Цитирай

Варна

Пред болката няма морал.
Евтаназията не ми се струва неморална. Но и аз не мисля, че бих могла да го направя за някой.
Ако самият болен го желае, не би трябвало да му се забранява със закон, струва ми се.
Гледайте и "Морето в мен", но голям рев пада там.
Цитирай

Пловдив

За мен лично, ако се наложи, бих пожелала. Не понасям болка. Но аз да помогна на някой друг да умре....... Коя съм аз, че да решавам колко да живее?
Цитирай

София

Айде, пак ще броим ССФ - жена с висок морал и ясна, обективна преценка.

Но да отговоря: ако ми се наложи - ще решавам "в крачка". Факторите, които биха повлияли, са много и не ми се иска да си ги представям за мен или близките ми. А вие - когато отговаряте - мислете, че убийството и самоубийството носят кармично родово проклятие. Лек и приятен разговор - аз се изнасям!
Цитирай

Аз мисля, че човек има право да избира кога да умре ... жалко , че църквата не мисли така и заклеймява самоубийците .... когато си безсилен, болен , страдащ и се молиш за смъртта си , а ти я отказват ...това е унизително ... вярвам в любовта и убийството, когато е желано от потърпевшата страна,  и е от любов , аз лично не смятам за грях ...

Кой е филмът по БТВ ?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 101 отговора