Eвтаназия.

  • 3 985
  • 101
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Къде свършва болката и започва моралът? Всъщност, имат ли точка на пресичане?
Винаги съм се вълнувала от тази тема. И интерес за мен представляват мненията ви.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 965
Додо, не ми става ясна идеята. Т.е. питаш дали подкрепяме евтаназията ли?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Да, подкрепяте ли я или не.
С мотиви, съответно.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Филмът по БиТиви ли гледа?

# 4
  • Мнения: 516
Подкрепям. Нямам сила да го направя обаче.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Да.
И отново се замислих за болката и бремето.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
Болката на този, който я изпитва е голяма, предполагам.
Болката на тези, които гледат страдащия е наистина голяма.
Безсилието, че не можеш да спреш по никакъв начин болката, е голямо.
Но няма да имам сили да дам "хапчето", за да свърша нечий живот.

Цитат
Евтаназията е умишлено прекъсване на живота на някого или прекратяване на
животоспасяващи грижи
за зависим от това човек.

Не съм в състояние нито умишлено да прекъсна живот, нито да прекратя животоспасяващи грижи. Cry

# 7
  • Мнения: 2 212
Няма общовалидно правило дали болката и моралът се пресичат и кое е морал, и кое - не.
Не знам дали я подкрепям, не знам какво бих направила в такава ситуация. Обаче не искам и да се замислям преди да ми се е наложило наистина. А иначе подкрепям идеята всеки да решава за себе си къде е границата между болка и морал.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не знам. Надявам се никога да не се изправям пред такава дилема. Напомня ми "Изборът на Софи", ако сте я чели. Tired

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Подкрепям. Нямам сила да го направя обаче.

А би ли имала сили да го пожелаеш?

# 10
  • Мнения: 1 312
Филмът по БиТиви ли гледа?
И аз това се сетих...
Да,определено подкрепям,когато нещата са вече повече от ясни,когато е въпрос на много малко оставащо време,когато болката е толкова силна и постоянна и преодоляването и понасянето и се превръщат в основното ти занимание..
За мен е много по-морално,силно и любящо да вземеш такова решение,отколкото да гледаш как твой близък човек се гърчи и обезличава пред очите ти.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Пред болката няма морал.
Евтаназията не ми се струва неморална. Но и аз не мисля, че бих могла да го направя за някой.
Ако самият болен го желае, не би трябвало да му се забранява със закон, струва ми се.
Гледайте и "Морето в мен", но голям рев пада там.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
За мен лично, ако се наложи, бих пожелала. Не понасям болка. Но аз да помогна на някой друг да умре....... Коя съм аз, че да решавам колко да живее?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 099
Айде, пак ще броим ССФ - жена с висок морал и ясна, обективна преценка.

Но да отговоря: ако ми се наложи - ще решавам "в крачка". Факторите, които биха повлияли, са много и не ми се иска да си ги представям за мен или близките ми. А вие - когато отговаряте - мислете, че убийството и самоубийството носят кармично родово проклятие. Лек и приятен разговор - аз се изнасям!

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз мисля, че човек има право да избира кога да умре ... жалко , че църквата не мисли така и заклеймява самоубийците .... когато си безсилен, болен , страдащ и се молиш за смъртта си , а ти я отказват ...това е унизително ... вярвам в любовта и убийството, когато е желано от потърпевшата страна,  и е от любов , аз лично не смятам за грях ...

Кой е филмът по БТВ ?

Общи условия

Активация на акаунт