за противозачатъчните???

  • 12 363
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 228
Това с лепенките ми е много интересно,как въздействат на овулацията! newsm78 А имат ли някакво име да ги погледна?

Аз се поразрових из нета. Общо взето единственото им предимство е, че се лепи по една на седмица и е по-малко вероятно да забравиш да я подмениш отколкото да глътнеш хапче. Аз лично много пропусках приема на хапче, та си навивам да ми звъни телефона  Joy
Иначе пак си е хормонален продукт като противозачатъчните таблетки.


http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/evra/H-410-PI-bg.pdf

http://www.orthoevra.com/

# 31
Това с лепенките ми е много интересно,как въздействат на овулацията! newsm78 А имат ли някакво име да ги погледна?

Ами чесно да ти кажа не знам как въздействат на овулацията казват се Евра трансдермален пластир. ето ти едно сайтче в което можеш да прочетеш повече за тях.
 http://fema-bg.com/index.php?m=1027&lang=1

# 32
  • Мнения: 487
Благодаря за сайта! Hug Аз за пръв път чувам за лепенките,ако са сигурни както хапчетата,то това ще е най-добрия метод за предпазване!

# 33
Благодаря за сайта! Hug Аз за пръв път чувам за лепенките,ако са сигурни както хапчетата,то това ще е най-добрия метод за предпазване!

Ами за мен за сега са най - добрия метод за предпазване. Единствено до колкото знам не са толкова сигурни за жени над 45 години, както и спиралите де, а иначе казват че попринцип като сигурност са много добри, и че по малко от 1% от жените използващи Евра забременяват.

# 34
  • Мнения: 9
Здравейте на всички! Случайно намерих форума както и въпроси, които живо ме интересуват. Бих се радвала ако някой ми даде точна информация. На 19 години съм, нямам аборти и т.н., имам адски проблемен цикъл свързан със всички неприятни физически и психически проблеми. Ходила съм на гинеколог поради гъбична инфекция (2 пъти), отношението беше повече от грубо. Сега след 2 години реших да посетя частен гинеколог. Минавам към въпроса: Каза ми че имам сериозен проблем, състоящ се от, цитирам: "много остро сключен ъгъл на матката, или иначе казано обърната матка" Някакси ми била назад. Предписа ми лепенки ЕВРА, забрани ми да пуша и общо-взето сериозно ме наплаши. Искам да знам дали наистина е наложително да спра цигарите или просто да ги намаля, какво общо имат лепенките с проблема с матката и дали ще имам затруднения със забременяването в бъдеще, защото след като ми го съобщи ме изгледа много съчувствено... Никога не съм приемала противозачатъчни, неуверена съм, а на всичкото отгоре съм привързана към цигарите... Моля искрено за някакъв вид информация!  Cry

# 35
  • Мнения: 1 949
Здравейте на всички! Случайно намерих форума както и въпроси, които живо ме интересуват. Бих се радвала ако някой ми даде точна информация. На 19 години съм, нямам аборти и т.н., имам адски проблемен цикъл свързан със всички неприятни физически и психически проблеми. Ходила съм на гинеколог поради гъбична инфекция (2 пъти), отношението беше повече от грубо. Сега след 2 години реших да посетя частен гинеколог. Минавам към въпроса: Каза ми че имам сериозен проблем, състоящ се от, цитирам: "много остро сключен ъгъл на матката, или иначе казано обърната матка" Някакси ми била назад. Предписа ми лепенки ЕВРА, забрани ми да пуша и общо-взето сериозно ме наплаши. Искам да знам дали наистина е наложително да спра цигарите или просто да ги намаля, какво общо имат лепенките с проблема с матката и дали ще имам затруднения със забременяването в бъдеще, защото след като ми го съобщи ме изгледа много съчувствено... Никога не съм приемала противозачатъчни, неуверена съм, а на всичкото отгоре съм привързана към цигарите... Моля искрено за някакъв вид информация!  Cry

Миличка, успокой се като начало!
Цигарите и хормоналните контрацептиви (каквито са и ЕВРА) са 2 взаимноизключващи се неща. При прием на хормони и пушене се увеличава многократно риска от сърдечно-съдови заболявания (и доста други покрай тях). Вероятно гинекологът ти е изписал ЕВРА заради проблемният цикъл. Също можеше да ти изпише и хапчета, но така е преценил  Hug

За "обърнатата" матка. Аз наскоро (година и нещо след раждането) разбрах, че имам "наклонена" матка. Което е нещо като обърната матка, но не чак под такъв ъгъл. Разбрах това, едва когато отидох да ми поставят спирала, което не се случи, тъй като се оказа, че с наличната техника било невъзможно. Но, както се досещаш, с тази "наклонена" матка успях да забременея и да си родя детенце, без проблеми  Peace

Имам позната, която е с ОБЪРНАТА матка и има 2 нормални забременявания и след това нормални раждания. Така че спокойно Wink Като му дойде времето, всичко ще е наред Wink

# 36
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз в друга тема пак писах за Евра, ще кажа и сега  Laughing С тези лепенки съм над 2 години и нямам никакви странични ефекти. Не се препоръчват само ако жената е по-пълна, защото не се усвояват добре активните вещества заради увеличените покожни мазнини. Освен това са по-слабо дозирани в сравнение с оралните контрацептиви и не се отлагат в черния дроб.

Така, че щом гинеколог ги е изписал, почвай смело  Peace

# 37
Аз пия Хлое от пет месеца по принцип ми ги изписаха за лечение на киста -махна се още на втория месец но докторът ми препоръча да продължа да ги пия тъй като имам и акне -първоначално лицето ми се изчисти но отскоро започнаха пак да ми излизат големи пъпки Twisted EvilПослеедните два месеца към края на опаковката получавам доста силнички болки като преди цикъл,и сега се чудя дали да не взема да ги спра за няколко месеца да ми почине малко организма  newsm78 Мен ме е страх да не би като ги спра да ми се появи пак някоя киста

# 38
  • Мнения: 1 883
Момичета мога ли да си самоизпиша  ЕВРАта  Embarassed

# 39
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Момичета мога ли да си самоизпиша  ЕВРАта  Embarassed

А защо искаш да си я самоизпишеш? Иди на лекар за по-сигурно.

Примерно ЕВРА не е подходяща за по-закръглени дами, ако мога така да се изразя, защото не действа през по-плътен слой подкожна мазнина. Иначе е по-ниско дозиран от оралните контрацептиви и не се отлага в черния дроб, така че е доста щадящо организма средство. Но си трябва консултация с лекар, това е моето мнение.

Друго нещо, което мога да те предупредя от личен опит е, че има проблеми с вноса на ЕВРА в България и през 2-3 месеца изчезва от аптечната мрежа, което е един малък ад, защото на човек му трябва в точно определен срок.

# 40
хммм,а аз съ6то ги ползвам.от благоевград съм а няма сас срок на годност след 08.2008,дали някой от ползва6тите ги има инфо дали изоб6то има жнос и по аптеките такива със срок на годност?

# 41
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
хммм,а аз съ6то ги ползвам.от благоевград съм а няма сас срок на годност след 08.2008,дали някой от ползва6тите ги има инфо дали изоб6то има жнос и по аптеките такива със срок на годност?

За сега последната внесена партида е със срок на госност до 08.2008. Дано скоро внесат по-нова  Praynig

# 42
аз се поинтересужах днес и ми казаха,че няма да ги пуиснат скоро Sadо4акжа се 4ак август и не знаят дали 6те е в наяалото изобщо.така че аз звъннах на моята гинеколожк аи утре отивам при нея да измислим не6то временно за 1-2 месеца и после като се появят пак с пластирчетата.а,и разбрах,яе миналата год. пак е била съ6тата какафония с евра-та по това време.пална простотия

# 43
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да, права си миналата година пак беше ужас по това време с Еврата. Но аз си намерих от един склад.

Моята гинеколожка пък ми каза, че май вече има и други трансдермални противозачатъчни в България освен Евра. Като я посетя скоро ще я накарам да ми обясни и за тях  Peace

# 44
  • Мнения: 9
Аз сега да си кажа пак за еврата  Rolling Eyes Ползвам ги вече доста време-никак не ми влияят (като изключим факта че ми пораснаха гърдите  Grinning ) А да...и вместо 7 дни сега ми е 6..ама за първите отвратителни 3-4 дни няма промяна. Сигурно аз неутрализирам действието им защото съм пушачка...незнам...Само си спомням мъката когато бях на море, постоянно ми се разлепваха и влизах във водата на тръни  Sad Аз лично полза от тези лепенки не видях за мое огромно съжаление. Решила съм да ги спирам, а не мисля да започвам и други... А да и за темата с килограмите...Еми, бях 48, сега съм 52-3 и ваобще не се чувствам комфортно. Надявам се като ги спра пак да си върна старото тегло. Официално се отказвам от противозачатъчните  Hug (само дано да не ми се наложи за по-сериозни причини да ги приемам)

Общи условия

Активация на акаунт