Сирма Груп - как ни хакнаха системата за дет&

  • 5 853
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 250
Досега май никой не се е похвалил за ранен час, кои ли са невероятните късметлии преди 10 ч.  newsm78
май и аз съм от "невероятните късметлии", макар и за 2,5 мин. - първо желание в 9:57, после борба с Refresha-a още 15 минути за останалите градини
честно казано не се чувствам въобще късметлийски  #Cussing out  #Cussing out  #2gunfire

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 00:04 от Kose

# 76
  • Мнения: 934
Сирма ми изпратиха файловете със натоварването на системата. Засега не мога да ги побликувам. Но ви уверявам ще бъдат разгледани от тесен специалист по Интернет сигурност и ще ви кажа какво са ми казали. Бравно на Сирма едно обещание поне си спазиха.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 162
УФСЪ, можеш ли да разучуиш и тази аномалия с разликата във входящите номера и броят на кандидатурите? Не мога да се отърва от чувството, че има нещо гнило. Особено след днешния разговор с една колежка, която твърди, че си е записала детето чрез "спонсорство" въпреки новата система.

# 78
  • Мнения: 934
УФСЪ, можеш ли да разучуиш и тази аномалия с разликата във входящите номера и броят на кандидатурите? Не мога да се отърва от чувството, че има нещо гнило. Особено след днешния разговор с една колежка, която твърди, че си е записала детето чрез "спонсорство" въпреки новата система.
Това вече ще ми е трудно трябва ми достъп до кода на сайта и до базата

# 79
  • Мнения: 934
.....теория:
1-ва яслена група + 2 ра яслена група = всички 1-ви групи в градината.
реално:
 20 + 20 = 40 .....
На мен друго не ми е ясно. Значи има 2 яслени групи с по 20 деца = 40. След това 1ва група с капацитет 55 деца.
В яслените групи са обявени 10 свободни места. Значи 10 деца минават в първа група, а 30 "повтарят" яслената (което също ми се струва невероятно, защото нас примерно не ни приеха на 1 година в яслата и не видях да има други едногодишни, значи не би трябвало да има повтарящи или поне не толкова много). От първа група 55 деца трябва да отидат във втора група и да се заемат 10 места от яслената. Защо по дяволите тогава са обявени свободни примерно 8 места за първа група, а не 45???

Относно "хакерската атака" - и на мен не ми се вярваше, че има такава, но пък мъжът ми какво ми каза: "Нали се сещаш какво става, когато някой се изцепи по националната телевизия, че НИКОЙ не може да му бутне сървърите?!?!" Естествено, че веднага ще се пробват...  Laughing
Аз съм дала някакъв средностатически пример. Ако имате съмнения, подавайте жалба. Колкото повече жалби толква повече проверки и стреснати директорки.

# 80
  • Мнения: 361
аз искам да питам на тази фирма:как разбраха за хакерските набези?
от къде да разберат дали аз не съм такава или всички онези 10000 майки,дето се потиха и нервираха???

# 81
  • Мнения: 934
По опитите да се пробие сървъра не само през портовете за браузера и по начина на тези атака. Има се специален хардуер и софтуер който следи това. Сложно ми е да го преведа на разбираем език. Има си начини. Една заявка за регистрация е различна от хакерската атака в повечето случай. Както казах чакам спеца по това да ми каже как точно да асимилирам данните които ми дадоха, на първо четене наистина има опити за пробив на системата. Сега е въпроса е дали системата е могала да издържи ако е била по скъпа.
Още вчера от Сирма казаха, че секюритри часта, те на свой разноски са сложили защото тя не била включена в системата и е сложена в последния момент.
Четете назад моля обяснила съм всичко до момента което се знае и то дава отговори на доста въпроси. Всеки да си тълкува както иска.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 768
По опитите да се пробие сървъра не само през портовете за браузера и по начина на тези атака. Има се специален хардуер и софтуер който следи това. Сложно ми е да го преведа на разбираем език. Има си начини. Една заявка за регистрация е различна от хакерската атака в повечето случай. Както казах чакам спеца по това да ми каже как точно да асимилирам данните които ми дадоха, на първо четене наистина има опити за пробив на системата. Сега е въпроса е дали системата е могала да издържи ако е била по скъпа.
Още вчера от Сирма казаха, че секюритри часта, те на свой разноски са сложили защото тя не била включена в системата и е сложена в последния момент.
Четете назад моля обяснила съм всичко до момента което се знае и то дава отговори на доста въпроси. Всеки да си тълкува както иска.
а кога ще си дадат мнение по въпроса твоите познати които разбират от тези неща

# 83
  • Мнения: 934
По опитите да се пробие сървъра не само през портовете за браузера и по начина на тези атака. Има се специален хардуер и софтуер който следи това. Сложно ми е да го преведа на разбираем език. Има си начини. Една заявка за регистрация е различна от хакерската атака в повечето случай. Както казах чакам спеца по това да ми каже как точно да асимилирам данните които ми дадоха, на първо четене наистина има опити за пробив на системата. Сега е въпроса е дали системата е могала да издържи ако е била по скъпа.
Още вчера от Сирма казаха, че секюритри часта, те на свой разноски са сложили защото тя не била включена в системата и е сложена в последния момент.
Четете назад моля обяснила съм всичко до момента което се знае и то дава отговори на доста въпроси. Всеки да си тълкува както иска.
а кога ще си дадат мнение по въпроса твоите познати които разбират от тези неща
Единия гад с гадовете си кара ски в момента Sad Другия утре сутринта ще буде хванат за гушата, само кафе ще му дам, че иначе не може да мисли. 3-ят за съжаление днес му е ден за спорове - по мъжки и моите жалки опити да го заинтересувам с нещо техническо, не важи пред спорта.

# 84
  • Мнения: 1 470
Мами,за хакерите нищо не твърдя,но някой чел ли е преди около седмица в "Нашите Деца"темата за кандидатстване в ДГ-в която бяха обявили цени за вкарване на дете в системата?!

за 1 - 40лв
за 2 - 30лв
за 3 - 20лв

!?!?!?!?!?!?!?!?!?

# 85
  • Мнения: 1 204
Мами,за хакерите нищо не твърдя,но някой чел ли е преди около седмица в "Нашите Деца"темата за кандидатстване в ДГ-в която бяха обявили цени за вкарване на дете в системата?!

за 1 - 40лв
за 2 - 30лв
за 3 - 20лв

!?!?!?!?!?!?!?!?!?

моля Shocked кьде е това,има ли я още темата?!

# 86
  • Мнения: 1 327
Мами,за хакерите нищо не твърдя,но някой чел ли е преди около седмица в "Нашите Деца"темата за кандидатстване в ДГ-в която бяха обявили цени за вкарване на дете в системата?!

за 1 - 40лв
за 2 - 30лв
за 3 - 20лв

!?!?!?!?!?!?!?!?!?

трябва да си мноо тъп да пуснеш такава ниска цена при тоя наплив ми се чини  Twisted Evil

# 87
  • Мнения: 1 470
Мами,за хакерите нищо не твърдя,но някой чел ли е преди около седмица в "Нашите Деца"темата за кандидатстване в ДГ-в която бяха обявили цени за вкарване на дете в системата?!

за 1 - 40лв
за 2 - 30лв
за 3 - 20лв

!?!?!?!?!?!?!?!?!?

моля Shocked кьде е това,има ли я още темата?!
Не ми се рови сега,но може да я потърсите на 2-3-4страница,все пак е от скоро...Но съм сигурна че я имаше,лично съм попадала на нея...

# 88
  • Мнения: 390
УФСЪ ..можеш ли да намериш отговор на въпроса, защо изчезваха бутоните кандидатствай и тре препращаше переодически към логин страницата .... т.е. защо се губеше акаунта с който си се логнал ????? Проблема още съществува ?!?!?! Този проблем не е породен от хакери но същевременно гарнирано с бавната връзка, АДСКИ затрудни записването и кандидатстването в системата ????

# 89
  • София
  • Мнения: 250
Нането, аз това с разминаването във входящия номер го видях още вчера- в 15часа кандидатствах за още едно ОДЗ и тогава ми направи впечатление. Така че смея да твърдя, че това го е имало и вчера.

Добре това , ако е така , всичко дърпаме с около 10 номера по напред. Аз не разбирам , нека някой по-компетентен да каже има ли логично обяснение.

След известен размисъл единственото, което ми идва на ум е ако в детските градини системата наистина не била през интернет и следобед са вкарали и техните номера, които естествено са с по- ранен час, защото не са пострадали от срива.

Ето един опит за разяснение: Кликаш върху градината и информацията се изчита от базата, зарежда се на твоя компютър въпросната страница, минали са, да речем, 10 секунди от прочитането на броя кандидатури от базата; ти се чешеш и тюхкаш  Wink, да речем 5 секунди (може и малко повече, аз лично въобще нямах време за заглеждане, нямам идея какво ми е показвало...), кликаш Кандидатстване и транзакцията заминава към базата - още 10 секунди. Получиха се грубо 25 секунди разлика от четенето на броя кандидатури до момента на записването на твоето дете. Не твърдя, че това е причината, но дълбоко ме съмнява да има някакъв световен заговор точно в тази ситуация.
Не пречи, разбира се, да се попитат сирмаджии за тяхното обяснение

Общи условия

Активация на акаунт