Книги за бременност, отглеждане на деца и прочие

  • 9 667
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Лоранс Перну най- добре ми пасна. Мъжът ми също е гледан по нейната книга. Резултатите са доста добри. Grinning

# 16
  • Мнения: 6 441
Гледам по будките много списания за мами и бебета, особено ми допада "Моето дете", но до каква степен наистина са полезни подобни списания или просто излишно стресират?
Много се зарибих по тези списани-то пращай снимки,награди.Има обаче само няколко,в които има полеза информация.А и много се повтарят.Понеже си купувам 4 издания в началото на зимата и 4-те писаха за антибиотиците.И така ако не всеки месец,то поне през месец пишат едно и също.Затова ако ще си купуваш си отсей добре,кое ще ти е най-полезно.

# 17
  • Мнения: 872
Бих прочела д-р Спок от чисто любопитство, а после аз да преценя какво мога и какво -не да ползвам от прочетеното.
 За кърмаческия форум  newsm10

# 18
  • Мнения: 149
Аз съм бременна отскоро и засега съм се снабдила само с Бременността седмица по седмица на Д-р Джейн Макдугъл, но съм се спряла на още няколко ,които ще си купя.Те са свързани с отглеждане и пранене на детето.Някои са споменати и по-горе.

# 19
  • Мнения: 1 080
Много трябва се да се чете постоянно!!!
За мен най - добрите са:
"Изкуството да бъдеш родител" на Фрицхю Додсън
"Бременността" на Вики Айовин (доста забавна книга)
"Аз съм бременна" 1 и 2 част

Д-р Спок не ми харесва - не знам защо - не че не съм съгласна с повечетъо от методитему, но някак си не ми харесва как са написани книгите - това е!!!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 27 524
Аз ги харесвам и много ги чета. Особено по време на бременността. Харесвам на Мари Клод Дьолае за бременната и всичките на Ан Бакюс.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Май за всяка книжка има за и против.На мен Спок не ми допадна особено,Купих си на Ан Бакюс и на Христо Михов.Така от тук от там прочиташ полезна информация.Разбира се и форума+педиатъра на бебо,допълват нещата

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
За бременността четох Лоранс Перну - много ми допадна. Имам и Спок и доста от съветите му ми се струват адекватни, още повече, че се осъвременява периодично, т.е., книгите, които се издават сега не са 1 към едно с първите му издания - той самият приживе си е променял становищата, а впоследствие - екипа му осъвременява новите издания.

Додсън също много ми допада, но той акцентира върху емоционалното и интелектуалното развитие само.

# 23
  • Мнения: 779
"Книга за майката"-проф.Христо МИхов.Професора си е наш-български,бебетата дето раждаме също PeaceКнигата е написана на достъпен език , интересна и са засегнати всички най-важни въпроси,които една мама си задава .Така,че горещо  я препоръчвам на всички. Hug

# 24
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Изчетох книгата за бременни на д-р Спок, много ми допадна и мисля да заложа на неговите книги. Плюс това аз съм отгледана с тях , както и брат ми и сестра ми. Резултата е добър. Peace

# 25
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
чела съм Спок и Христо Михов, което ми хареса го одобрявам което не не Simple Smile

# 26
  • Мнения: 121
Сега по време на бременността чета
"Всичко за бъдещата майка" от М. Дьолае - дадено е по седмици, какво се случва с теб и с бебето
+ сума ти списания , но намирам книгата, където цялата необходима информацията е събрана, за по-полезна, а и инфото се повтаря много
+ започнахме с бъдещия татко всяка вечер да четем "Какво те чака през първата година на детето" от А. Айзенберг, Х. Мъркоф, С. Хатауей, а аз поглеждам и в др. Спок какво пише. Има съвети от списък с необходими неща до това как се кърми, повива, къпе, болести и т.н. практични съвети. Спок-а е доста променен от този, по който аз съм гледана Simple Smile Двете книги се припокриват досега, но Спока ми харесва, че има азбучен показалец
+"Изкуството да бъдеш родител" на Додсън - съвети за възпитанието на децата

# 27
  • Мнения: 1 197
Дете не може да се гледа по книга,защото си е индивидоално

# 28
  • Мнения: 18

Аз съм 21 г.с. чета Аз съм бременна на Мари Клод Дьолае, много ми допада и когато ходя на преглед си спестявам много глупави въпроси  Laughing
А за отглеждане на дете мисля да си взема  на Ан Бакюс, доста се порових и мисля че тази поредица е добра.

Общи условия

Активация на акаунт