Ноктите?

  • 2 754
  • 51
  •   1
Отговори
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Как режете ноктите на качетата? На ръцете ясно - докато спи, ама тия крачета много ритат Confused
А са му пораснали, не съм ги рязала досега.

П.П. Ако има някакво значение на 2 месеца сме.

# 1
  • Мнения: 1 371
Хващам здраво и режа, като през това време му давам да се занимава с някоя по-интересна играчка, която скоро не я е виждал. Трудно е, но не и невъзможно. Трябва да тренираш и бързо да го правиш. Аз за секунди съм готова.

На два месеца е твоето бебе.... Ще видиш к'во става, като стане на годинка! Борбата е жестока!  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 627
Аз един път успях да ги изрежа докато таткото я хранеше. Тя се беше съсредоточила в яденето и кротуваше. Втория път обаче не успях-явно я гъделичках като и хващах крачетата.

# 3
  • Мнения: 999
И аз хващам здраво и опъвам крачето, но внимателно че да не я нараня. Е ,не минава без рев, но за сега няма друг начин.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз по същия начин-хващам здраво и режа. Wink

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аааа това докато яде е идея, не бях се сетила.
Иначе ни е рано да го занимавам с играчка, не се заглежда дълго време.
Благодаря за бързите отговори, ще пробваме докато яде, ако не стане - събирам още предложения Laughing

# 6
  • Мнения: 78
И при нас това е мисия невъзможа вече 4-5 месеца. На ръцете никакъв проблем, но на крачетата ........ Преди и ние се залъгвахме с ядене или докато спи, но сега нямам и идея как да подходя   newsm78

# 7
  • Мнения: 745
нито на ръцете,нито на краката ми дава да режа.не го закачам докато спи,защото и без това не спи продължително както преди,та поне малко спокойствие да имам.за краката го хващам и режа колкото мога,някой път и татко му го забавлява.за ръцете е много трудно,защото така стиска,че ноктите побеляват и не ги виждам.голяма мъка!!! Grinning

# 8
  • Мнения: 728
Ми то и мойто е горе долу на толкова месеца,  newsm78 как да го забавляваш или да му отмъкнеш вниманието, ако е поголямо да. Таткото държи бебето, аз дърпам крачето и се моля да не го кръцна, че той си рита се пак

# 9
  • Мнения: 236
Аз докато й режа ноктите пея песнички на по-висок глас и й правя смешни физиономии, плезя се, пуля се, само и само да й отвлека вниманието и засега минава номера...
А когато беше на вашата възраст просто й говорех - разказвах й, питах я разни работи(все едно ще ми отговори), тя се заслушваше в гласа ми и така

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Никога съм нямала проблем с рязането на ноктите нито на ръцете,нито на краката-от новородена и ги режа ,когато е будна PeaceДържа я седнала и тя подава пръст след пръст и казва "кръц" и така докато ги свършим всичките,а като беше новородена пък въобще не ми е било проблем-хващам и режа Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
И на ръцете, и на крачетата винаги будех - гушвам го и режа, не мърда, не протестира, чака търпеливо.
Не знам защо, но на краката му растат страшно бавно, да кажем досега съм му ги рязала примерно, има няма 5 пъти  Crazy

# 12
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Блонди,според мен растежа не е по бавен, просто заради търкането в дрехите (по право чорапите и обувките) се поизпиляват.Лятото когато ходи бос не му ли ги режеш по на често?
А по въпроса...винаги режа ноктите в будно състояние.Обикновено я занимавам,като и разказвам нещо...или давам да си играе с капачката на ножичката.
Използвах времето преди баня,когато е голичка и набързо ги клъцвах.
Имат доста гъдел по крачетата, таа че ми се е налагаро и на части да го правя.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
ами пак докато спи, събуваш полека и режеш. При нас е абсурдно да и режа като е будна ноктите, особено на краката, защото има гудел.

# 14
  • Мнения: 27 524
Блонди,според мен растежа не е по бавен, просто заради търкането в дрехите (по право чорапите и обувките) се поизпиляват.Лятото когато ходи бос не му ли ги режеш по на често?

Не съм се замисляла, възможно е  Thinking Мерси  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт