метод на макаренко

  • 32 326
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Макаренко съветва децата да се възпитават с бой.Дори и да е малко провинението-бой.Включват се и жестоки наказания-стоене върху орехови черупки,1 час с вдигнати ръце и т.н.
Този метод води до заекване на детето и оплешивяване на косичката /от стреса/.

В теорията  на Макаренко никъде нищо не пише за бой - а за дисциплина - строга и последователна, но няма думичка за физически наказания!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 185
 newsm09 - не мога да повярвам, говоря за постовте на DESHA! За мен методите за възпитание са нежност, любов и разговори и най-вече личен пример! Така съм възпитавана аз и съм станала човек - без бой!

# 47
  • Мнения: 1 615
DESHA, не бъркай страха с уважение, ако това, което пишеш, е истина, де...

# 48
  • Мнения: 8 999
DESHA, ще пукна от смях. Ох, не знам, ние ли сме такива ахмаци, че да четем такива дивотии, или ти, дето ни ги разказваш толкова насериозно!

# 49
Защо разрешават на душевно болните да имат деца?  newsm78 newsm78 newsm78

Ако това което пише тая жена е вярно, то да ходи да се прегледа в най-скоро време, за да не гледаме после по телевизията поредния битов "драматизъм" м/у деца и родители завършил трагично.....

# 50
  • Мнения: 3
Abe Marmashutke,s kakvo pravo ti postavqsh diagnozi na 4ovek koito ne poznavash be.kak si pozvolqvash da me nari4ash dushevno bolna i da si pravish tam nqkakvi si zaklu4eniq.za da te uspokoq shte ti napisha-badi sigorna 4e nqma da gledash dramatizmi po televiziqta pone za men i za moite deca.kakto ve4e kazah ne mislete 4e v men jivee edin zvqr ili sadist.az ne nakazvam decata si ejednevno i ne gi prevrashtam v robi.da ponqkoga samm izklu4itelno stroga no vinagi za tova si ima pri4ina

# 51
# 52
  • София
  • Мнения: 1 524
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy
DESHA , това че говориш пълни глупости е едно на ръка, но все пак да ти обясня, че тук няма анонимност и си мери приказките. В някой държави, за жалост не в нашата все още, се отнемат родителските права на подобни "родители". Та като ни разправяш врели некипели недей да забравяш, че много лесно може да се разбере от кой компютър е писаното от теб. И все си мисля, че след подобни самопризнания социалните служби би трябвало вече да чукат на вратата ти.

P.S - По-добре се извини и обясни, че това е била нелепа и несполучлива шега.

Съвсем забравих да се извиня за отклонинието от темата.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 13:39 от meggyv

# 53
  • Sf
  • Мнения: 978
Abe Marmashutke,s kakvo pravo ti postavqsh diagnozi na 4ovek koito ne poznavash be.kak si pozvolqvash da me nari4ash dushevno bolna i da si pravish tam nqkakvi si zaklu4eniq.za da te uspokoq shte ti napisha-badi sigorna 4e nqma da gledash dramatizmi po televiziqta pone za men i za moite deca.kakto ve4e kazah ne mislete 4e v men jivee edin zvqr ili sadist.az ne nakazvam decata si ejednevno i ne gi prevrashtam v robi.da ponqkoga samm izklu4itelno stroga no vinagi za tova si ima pri4ina

Пише се сигУрна. Да не си учителка по български?  Flutter

# 54
  • Мнения: 1 877
az sam maika na 4etiri deca,imam 3 dashteri i edin sin na vazrast mejdu 10 i 18 god.za men vinagi metodite na makarenko sa bili nai- vazpitatelni i vinagi sam gi prilagala.boq i fizi4eskite nakazaniq varshqt mnogo dobra rabota.vkashti vinagi e imalo stroga disciplina i nikoga ne sam imala problem s decata si.nai 4estite metodi za nakazanie koito az izpolzvam sa -izvivane na ushi boi s pra4ka po stapalata i petite i nakazvane v agala s vdignati race i orehovi 4erupki pod kolenete ili pod petite.sashto taka nalagam zabrani i lisheniq.blagodarenie na tezi metodi moga da se pohvalq s inteligentni rabotlivi i otli4ni v u4ilishte deca.
А аз си мислех,че понякога съм крайна...

# 55
  • Мнения: 331
Joy Joy Joy Joy Joy Joy
DESHA , това че говориш пълни глупости е едно на ръка, но все пак да ти обясня, че тук няма анонимност и си мери приказките. В някой държави, за жалост не в нашата все още, се отнемат родителските права на подобни "родители". Та като ни разправяш врели некипели недей да забравяш, че много лесно може да се разбере от кой компютър е писаното от теб. И все си мисля, че след подобни самопризнания социалните служби би трябвало вече да чукат на вратата ти.

P.S - По-добре се извини и обясни, че това е била нелепа и несполучлива шега.


Да, особено пък в с. Опан - аз веднага те познах коя си  Wink

Аз преставам с глупостите, темата ужасно се изроди!

# 56
моля да ми помогнете.имам да пиша реферат на тема дали одобрявам педагогическата система на макаренко.ще се радвам да чуя ваши мнения и комбинирани с моето да напиша някой ред  Simple Smile мерси предварително  Hug

# 57
  • Мнения: 2 448
Като чуя за такива методи и ми призлява. Имам си в къщи един жив пример възпитаван по този начин, цял живот не мога да му обясна, че родителите му не са нормални, а по скоро изключния на фона на хората, които познавам.
И как мислите пущам ли детето си на село при баба и дядо, а?  Naughty

# 58
  • Мнения: 1 428
az sam maika na 4etiri deca,imam 3 dashteri i edin sin na vazrast mejdu 10 i 18 god.za men vinagi metodite na makarenko sa bili nai- vazpitatelni i vinagi sam gi prilagala.boq i fizi4eskite nakazaniq varshqt mnogo dobra rabota.vkashti vinagi e imalo stroga disciplina i nikoga ne sam imala problem s decata si.nai 4estite metodi za nakazanie koito az izpolzvam sa -izvivane na ushi boi s pra4ka po stapalata i petite i nakazvane v agala s vdignati race i orehovi 4erupki pod kolenete ili pod petite.sashto taka nalagam zabrani i lisheniq.blagodarenie na tezi metodi moga da se pohvalq s inteligentni rabotlivi i otli4ni v u4ilishte deca.
Айдеее на пързалката...........

# 59
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
моля да ми помогнете.имам да пиша реферат на тема дали одобрявам педагогическата система на макаренко.ще се радвам да чуя ваши мнения и комбинирани с моето да напиша някой ред  Simple Smile мерси предварително  Hug

 newsm78= Като начало вземи прочети нещо от статиите му и си състави мнение. Защото от повечето мнения на чули-недочули тук най-много да си изработиш двойката. Wink

Общи условия

Активация на акаунт