споделете мнения за ваксините по желание

  • 7 640
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Моля Ви да споделите своя опит за това дали сте слагали на децата си освен задължителните ваксини,които получават по имунизационния календар у нас други ваксини по желание като ваксина за менингит В,А и С,за хепатит А,грипни ваксини и др.Ако сте поставяли каква ваксина,имало ли е странични ефекти,на каква възраст?Смятам да се консултирам и с педиатърката ни,но бих искала да чуя и Вашите мнения.

# 1
  • Мнения: 2 197
Сложих АктХиб ваксина на годинка. Аз съм твърдо за всички възможни ваксини. Лично познавам 3 дечица, починали от менингит. И 1% да е вероятността ваксината да помогне на дъщеря ми предпочитам да го има.
От нито една ваксина досега не е имало каквито и да било последици. Вярно, че детето ми е супер безпроблемно (чукам на дърво усилено)- не е имала никакви кожни проблеми и  досега не е боледувала. Но въпреки това има ли възможност за ваксина аз ще я слагам ако ще да ми извадят хиляда случая в световен мащаб на негативни последици.

# 2
  • Мнения: 702
След като малката навърши 6м всяка есен и правим противогрипна ваксина Инфлувак,досега и слагахме половин доза но сега вече ще е цяла тъикато ще навърши 3г,аз съм много доволна,особено подходяща е за деца които ходят на детска ясла или градина!

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
по препоръка на педито на 2 месеца сложихме Инфанрикс - понесе и добре, за други по желание ще видим какво ще каже педи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 872
Моля Ви да споделите своя опит за това дали сте слагали на децата си освен задължителните ваксини,които получават по имунизационния календар у нас други ваксини по желание като ваксина за менингит В,А и С,за хепатит А,грипни ваксини и др.Ако сте поставяли каква ваксина,имало ли е странични ефекти,на каква възраст?Смятам да се консултирам и с педиатърката ни,но бих искала да чуя и Вашите мнения.
Не менингитите са А,В е С , а хепатитите. Ваксината против хепатит В е задължителна и се прави още в родилния дом първи прием. Против менингит е добра, но е срещу само един от причинителите на менингит - Хемофилус инфлуенце . За противогрипната има много противоречиви мнения , аз бих направила на дъщеря ми,като му дойде времето.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Не бих сложила ваксина по желание. 

# 6
  • Мнения: 592
Аз съм купила за голямата ми дъщеря ваксина срещу Хепатит А.Още не съм и я сложила,но ще се постарая ако не тази седмица то другата да свършим тази работа(ако е здрава разбира се)
На малката слагах Пентаксим,за Хепатитната педиатърката ми каза,че е малка и аз ще се съобразя с нейното мнение

# 7
  • София
  • Мнения: 627
Ние слагахме Пентаксим - никакви странични ефекти.

# 8
  • Мнения: 1 029
Сложих АктХиб ваксина на годинка. Аз съм твърдо за всички възможни ваксини. Лично познавам 3 дечица, починали от менингит. И 1% да е вероятността ваксината да помогне на дъщеря ми предпочитам да го има.
От нито една ваксина досега не е имало каквито и да било последици. Вярно, че детето ми е супер безпроблемно (чукам на дърво усилено)- не е имала никакви кожни проблеми и  досега не е боледувала. Но въпреки това има ли възможност за ваксина аз ще я слагам ако ще да ми извадят хиляда случая в световен мащаб на негативни последици.

и ние сме сложили АктХиб и съм доволна.Както казва boto "  И 1% да е вероятността ваксината да помогне на дъщеря ми предпочитам да го има".  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 262
да, бих сложила  Peace
сега слагаме Пентаксим  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 917
Сложихме Пентаксим, която е "убита" ваксина и освен за задължителните, включва и ваксина за менингит. Доволна съм, че избрах най-доброто за детето си. Като странично действие, мога да кажа, че при единият прием през август вдигна малко Т. За противогрипните не съм проучвала все още и се чудя newsm78. За сега пропускаме, но другата зима, като е на ясла ще си помисля и ще проуча възможностите. Със сигурност си мисля след време да й сложа тая ваксина за рак на матката, но докато дойде ред има време. Зълва ми обаче, която е зъболекарка и си води децата единствено на хомеопатия, до такава степен отрича съвременната медицина, че е спряла всякакви ваксини на сина си, даже и задължителните. Та разни хора, разни идеали.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Слагах му пентаксим.
Братовчедка ми почина от менингит. На 4 годинки.
Изобщо не бих се замислила дали да предпазя детето си.


И понеже сега видях последния пост, аз пък не бих се доверила на медик - пък бил той и дентален - който отрича медицината. Не бих искала да лекуват зъбите ми с вода, ако ще да е бидистилат.  Joy


И, хм, не мисля, че бих сложила противогрипна ваксина на детето си... нито дори на себе си. Не ми е известно грипът да има сериозен процент летални изходи или трайни увреждания. За сметка на това пък става въпрос за бързомутиращи щамове...

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 13:15 от katiABV

# 12
  • Мнения: 641
по препоръка на педито на 2 месеца сложихме Инфанрикс - понесе и добре, за други по желание ще видим какво ще каже педи Simple Smile
Инфанрикс е задължителната ДТК ,но е в пречистен вариант и не дава страничните ефекти като температура и оток.Педито ме каза или да я купя или слагат техните старите.Три приема са по 30 лв.едната.Сложихме първите две на 3 и 4 мес.,а третата е на 12 мес.

# 13
  • Мнения: 641
Извинявам се за невежеството,ама прочетох за пентаксим.Това излиза,че е комбинирана ваксина и се прилага за предпазване на деца от дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит (детски паралич) и от инвазивни инфекции, причинявани от тип b на бактерията Haemophilus influenzae (менингит, инфекция на кръвта и др.) при деца от 2-месечна възраст нагоре.
В такъв случай ваксината е само една а не 3 / отделно ДТК ,полиомиелит и пентаксим/?

# 14
  • Мнения: 630
Сложих АктХиб преди 3 месеца. Нямаше никакви реакции и малката я прие много добре.

Общи условия

Активация на акаунт