Отговори
  • Мнения: 10
Имам дете на 2.5г. , което се роди с плевмония . През първата година от ражданeнето почти не е боледувало , а след това почти не се спря.Притеснена съм от факта , че го натъпкахме с лекарства. Какво да направя , за да подсиля имунитета му и да не боледува често.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Опитай с цитросепт. Аз лично съм доволна как подейства на детето ми. Това е екстракт от грейфурт и е добър за имунната система. Става за дете на 2.5 години, но е горчиво. Аз го давам в прясно изцеден сок от портокал не се усеща много. Може и в други сокове.

# 2
  • Мнения: 179
Детето ми е на 2г и 4м.Дадох го на ясла и четири последователни месеци то не оздравя и изпи де що има антибиотици.Най-накрая го оправихме и след това закрепихме с Бронхо-ваксом.Много съм доволна.Дано помогне и при вас.Не забравяй да попиташ педиатъра дали е подходящ за детето(той е по-запознат от мен със вашия случай).Информация за теб:
http://www.bda.bg/bdias/281d.pdf

# 3
  • Мнения: 1 559
Заведи го на хомеопат (класически), който да определи подходящото за него хомеопатично лекарство.

# 4
  • Мнения: 7 201
Детето ми е на 2г и 4м.Дадох го на ясла и четири последователни месеци то не оздравя и изпи де що има антибиотици.
Същия случай...само дето Дани беше на 2,4 г.
На него добре му повлия Респивакс. Peace
Но каквото и да предприемеш-консултирай се с педиатъра! Peace

# 5
  • Мнения: 581
 Аз съм доволна от гела от Алое Вера, детските витамини, прополиса на Форевър Ливинг.Преди да започна да ги давам (не всички едновременно) съм пробвала почти всички имуностимуланти и витамини  с изключение на противогрипните ваксини (против тях съм) без никакъв резултат.

# 6
  • Мнения: 10
Заведи го на хомеопат (класически), който да определи подходящото за него хомеопатично лекарство.

Пробвала съм с хомеопатични . Нашия педиатър работи с тях. В началото като чели се получаваше , но напоследък нешто пак се обърка.Ако имаш информация за някой добър в областа пишиш ме.

# 7
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз също започнах курса с Бронхо ваксома,но още сме на първият месец и не мога да кажа има ли ефект.За Цитросепта научих повече от този форум,и съответно го купих,но за жалост на малката не мога  да е излъжа да го пие защото е такава горчилка че просто не е истина.За първи път и капнах в прясно мляко една капка,и толкова и стана гадно,че повърна.За хомеопатията аз лично не съм доволна.

# 8
  • Мнения: 1 984
превенар?

# 9
  • Мнения: 1 559
Заведи го на хомеопат (класически), който да определи подходящото за него хомеопатично лекарство.

Пробвала съм с хомеопатични . Нашия педиатър работи с тях. В началото като чели се получаваше , но напоследък нешто пак се обърка.Ако имаш информация за някой добър в областа пишиш ме.


Съветвам те да не "пробваш" с хомеопатични, които предписва педиатъра ви, а да се обърнеш към хомеопат. Хомеопатията е алтернативна медицина. Разбира се, има лекари, които са добри хомеопати. Но има и много лекари, които предписват хомеопатични лекарства без да имат нужната за това компетентност.
Добри хомеопати - много, зависи за кой град ти трябва. Поразгледай във форума за хомеопатия и алтернативна медицина. Друг вариант е да се обадиш в Хомеопатично Общество - тел. 02/ 851 23 48 - и да попиташ могат ли да ти препоръчат хомеопат в твоя град. Успех!

# 10
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Малката ми дъщеря много боледуваше. Спасение намерихме в спиртия извлек от прополис. Тогава го нямаше по аптеките и  си го набавяхме от един лекар от Варна или аз сама си го приготвях, но домашно приготвения не е рафиниран и така чист. Сега го има по всички аптеки. От този извлек се дава 3 пъти на ден. Капят се толкова капки, колкото са годините на детето, умножено по 2. Та ако детето е на две години се дават 3 по 4-5 капки, капнати в някаква течност. Приемът е най - малко един месец. Казвам го от личен опит.
ето повече инфо-http://abiconic.dir.bg/bees/propolis.htm

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Дъщеря ми пък точно от Бронховаксом ми правеше всеки месец бронхити. Изписваха й какви ли не лекарства, но ни й помагаше. Най накрая, миналата година, лекарка от Плевен каза, че честите й бронхити се дължат именно на непоносимостта на организма й към ваксината. Откакто спрях да я давам, детето се оправи.  пък е българският вариант и по-евтин съответно на Бронховаксома. От декември всеки ден давам по две витаминчета на Форевър Ливинг. Е, разболя се веднъж от ангина, но я изкара супер лесно и бързо, чак педиатърката се изненада.

Общи условия

Активация на акаунт