Световъртеж,някой имал ли е?

  • 54 317
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 175
Световъртеж и прималяване се появява и при хипогликемия-спадане на нивото на кръвната захар.На мен ми се случи около Коледните празници и замалко да припадна.Получава се при нередовно или недостатъчно хранене,което не може да зареди организма с нужната му енергия.При всички положения ПКК,там най-вероятно ще си покаже... Peace

# 16
  • Мнения: 135
Някой пробвал ли е с хомеопатично лечение?

# 17
аз все още не съм пробвал с хомеопатично лечение
но другата седмица ще ходя при г-жа Михайлова която се занимава с хомеопатия и ще видим дали може да помогне
Simple Smile

# 18
  • Мнения: 393
Да, аз прабвах с хомеопатия. Бях при как се казвашее...... д-р Сашка Николова на ирисова диагностика. Супер ми позна всички проблеми. При мен се оказа, че е наченка на страхова невроза, (много ме очуди, като ме попита дали ме е страх!  и от какво, най-вече от много хора, а на мен ми се завива свят освен от самосебе си, също и когато имам непознати хора близо до мен) Свърза го и с апатия, страхова невроза, предизвикващи съдови спазми. Изписа ми Ignatia amara. Започнах ди ги пия, но забременях и ги спрях. От тогава не съм имала проблем. При мен се поява, когато съм отегчена, не съм завладяна от нещо или след някакъв стрес... От както съм с беба, нямам такива моменти  Laughing . Склонна съм да й вярвам, защото в книгите по ирисова, точно това пише за различните големини на зениците ( при мен е така). А офтамолозите казват, че не е патология, а зависи от настроението и псих. състояние.
Както съм писала в другата тема, при мен това беше истински кошмар. Правих всевъзможни изследвания и чух много страшни диагнози. Истината е, че ако не е нещо страшно, няма как да се докаже и да се лекува. И по-добре, че не е !!!

# 19
  • Мнения: 135
Аз получих този проблем след като забременях, явно не ми се отрази добре. Освен да повторя пък може да се оправи:). Ще продължа с хомеопатия, преди това изпих куп лекарства без резултат....

# 20
  • София
  • Мнения: 2 658
аз все още не съм имала възможност да посетя класически хомеопат, но мисля другия месец да го направя. Въпреки всичко много ми помогнаха хомеопатичните таблетки Vertigoheel. Но тъй като не са индивидуални, а смесен препарат може да не подействат при всички. Все пак обаче аз с тях се оправих, защото кърмя и не бих се лекувала с класическите лекарства.

# 21
  • Мнения: 393
Ами на мен класическите просто ми докараха адско главоболие, тъй като понижават кръвното! Единствено Арлеверт мога да кажа, че ми помагаше, освен че ме болеше глава от него!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 658
ами аз тогава взимах Бетасерк и другото не се сещам в момента и така ми падаше кръвното, че не можех да ходя по улицата и бях още по-зле. И въпреки, че си взимах все пак лекарствата няколко месеца, всеки път като ходех на контролен преглед ми казваха, че нямам подобрение и че лъжа и не си пия лекарствата. Laughing И аз верно ги спрях, починах си хубаво в къщи  се оправих. А сега ми трябваше месец и половина, докато спре окончателно да ми се вие свят и изгълтах 4 опаковки Vertigoheel.

# 23
  • София
  • Мнения: 186
И при мен се появи световъртеж (първо, когато детето беше на ок. 9 месеца, и няколко години по-късно). Аз мислех, че е от преумора, но по-късно разбрах, че тя не е основната причина. Оказа се, че по време на бременността съм смъкнала доста диоптрите и когато ги коригираха всичко се оправи.
При всички случаи е добре да се прегледаш. Причините могат да бъдат най-различни.

# 24
  • Мнения: 10
Аз също имах такъв проблем след раждане , и преди това особено   зле се чувствах в превозно средство , преди това никога не ми е ставало лошо при пътуване.Консултирах се с невролог , който ми обясни , че при жените след 30г.възраст се появява подобен проблем , който ке дължи на проблеми със средното ухо. Лекувах се с арлеверт в момента съм добре.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Аз съм със световъртеж вече година и половина. В момента съм със страшна криза от 4 дни и няма изгледи за минаване.Като чета в доста от мненията публикувани тук май не съм само аз. Но тази последната криза ме довърши.Никога не е траела толкова дълго и толкова интензивно. Моля ви пишете и споделяйте опити....

# 26
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз съм със световъртеж вече година и половина. В момента съм със страшна криза от 4 дни и няма изгледи за минаване.Като чета в доста от мненията публикувани тук май не съм само аз. Но тази последната криза ме довърши.Никога не е траела толкова дълго и толкова интензивно. Моля ви пишете и споделяйте опити....

Точно тези 4-5 дни последните страшно много хора около мен и аз самата се оплакваме от световъртеж, силна отпадналост. Може да е нещо от времето, колкото и бабешки да звучи.

# 27
  • Мнения: 1 817
Трябва да си изследваш желязото и хемоглобина в кръвта, както и да си мериш кръвното в продължение на 7 дни сутрин, обед и вечер. Може да е ниско кръвно или анемия. Това са най/честите причини за световъртеж! Peace

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Да някой лекари казват че може да е при климатични промени, май и в комбинация с ниското кръвно световъртежа съвсем се задълбочава. А иначе нямам анемия. Май съм доста преуморена и ще ми трябва една хубава почивка.

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 12:02 от mimimibg

# 29
  • Мнения: 135
Някой пробвал ли е масажи на врата лечебни?

Общи условия

Активация на акаунт