Плюе си млякото

  • 594
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте мами! Имам следния голям проблем с мойта бебка. Храниме се с адаптирано мляко и от известно време по време на ядене,изплюва голяма част от млякото.Много бърза когато яде и чак се запъхтява. Моля Ви майчета,ако някоя има подобен проблем или знае нещо по въпроса,нека да сподели.   Sad

# 1
  • Варна
  • Мнения: 773
Йоана от малка си яде много бързо и винаги се е запъхтявала. Това не е притеснително. А плюе ли или повръща млякото. Да не би дупката на биберона да се е разширила и да и идва в повече млякото.  newsm78

# 2
Ами само го плюе. Опитвахме и с нов биберон,но без резултат.

# 3
  • Мнения: 950
Да не би пък да й е омръзнал вкуса на млякото. Пробвай с друга марка. А колко сте големи?

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да не би пък да й е омръзнал вкуса на млякото. Пробвай с друга марка. А колко сте големи?
Да, колко сте големи ?!? Може би вече е в етап на отказване на АМ  newsm78

# 5
  • Мнения: 98
Спокойно ние  и плюем и повръщаме, но това е защото се разсейва много и се напъва много,така че не сте единствени,ще отмине:)

# 6
  • Мнения: 1 008
Приятелката ми имаше същият проблем и смени марката на АМ.

# 7
  • Мнения: 8 999
Пробвай с друга марка.

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Сложи биба с по-малък отвор - примерно за вода, вместо за мляко. Ако не помогне, давай млякото по-студено (демек, не да го охлаждаш, просто не го затопляй особено, тече по-бавно). Ако и това не помогне, има специални млека за повръщане, които стават по-гъсти.

# 9
  • Мнения: 31
Защо не се консултираш с педиатъра? Ако ти препоръча да смените млякото тогава го сменяй. На нас ни казаха, че не е много препоръчителна смяната на АМ.

# 10
Благодаря Ви момичета  Simple Smile Още сме малки,на 10 февруари ставаме на 1 месец. След няколко дена ще сме на консултация и ще говоря с педиатъра. Днес смених бибероните с нови-пак плюе,но по-малко. Малко сме лакомички и почвам да си мисля,че в бързината да си изпие млякото и не сварва да го глатне,а го изплюва. Дано да се откаже от този навик  Praynig . Още веднъж благодаря на всички  Simple Smile.

# 11
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Може милото да не сварвад да гълта и затова да му излиза през устата,пробвай да го храниш по-начесто за да не хапва толкова лакомо.Ако те притесняват килограмите пък (не мисля 4е на тази възраст това може да е проблем, но..)му давай в паузите между храненията и водичка.

# 12
  • Мнения: 745
да не би да не му харесва млякото.с какво го храниш?специално бибероните на авент с една дупка са добри,по малко количество мляко излиза при засукване.

# 13
  • Мнения: 553
ако дохранваш може кърмата ти да е по-сладка и затова да се двоуми на добавката.
при мен именно това ме спаси да си засуче отново, след като 10 дни беше на АМ само -точно на вашата възраст.

Общи условия

Активация на акаунт