В очакване на ....Свети Валентин.... или .... Трифон Зарезан? Испания

  • 25 105
  • 290
  •   1
Отговори
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
България  +  España


                       
това сме ние       
     

Andalucía 
Dimanna                                      Sevilla / Варнa                                                Мария Тереса 26/08/06 Тринидад  17/05/04 Мария Лусия 19/06/02
Clara                                             Marbella / Русе                                               София 06/09/2007
Milenadk                                      San Juan de Aznalfarache                             Мартин 22/03/2006                   
ROZI24                                          Roquetas de mar                                            Хектор 28/07/06


Aragón
Dark                                              Zaragoza/ Хасково

Cantabria
Asto                                                Santander / Свищов                                         Адриана 24/04/07

Castilla y León
Elibg                                               Valladolid / Благоевград                    Добромир 15/10/2007
Nadqsf                                         Valladolid / София


Castilla-La Mancha
Bec                                                  Azuqueca de Henares / Созопол
assia_bg                                         Sacedon/Пазарджик
dunda                                          Albacete / Плевен                                     Александър и Даниел
Mimiii                                             Valera de Abajo / Плевен                        Иво 09/04/2005
saby                                           Alcazar de San Juan / Казанлък               Йоана 03/11/2006
Tonita12                                        Ciudad real
Val                                             Toledo / София                                             Алекс   20/05/04


Cataluña
Ведра                                           Barcelona
bari                                            Tremp / Свищов                                             Алисия 04/11/04
dun4e                                           Lleida                                                                 Карина 18/11/2003
Jupeto                                           Barcelona / София                                        Боян 30/10/2006
Yani_ta                                         Lleida


Islas Baleares
Diddy                                             Palma de Mallorca / София                         Даниел 14/01/98
Lovely                                             Palma de Mallorca
plamplam                                       Palma de Mallorca / Варна


La Rioja
mama na Deni                                Logrоño / Пловдив                                      Денис

Madrid
Пепита                                                Madrid / Пловдив                                      Мариела 05/06/06
Xapa                                               Madrid / Сливен         
Dime                                                 Alpedrete / Бургас
Friki                                                   Collado Villalba / Ботевград                     Андрес 07/10/06
karolinaa                                               Madrid / Варна
Каr4ita                                               Madrid / Добрич                                          Галина 12.12.2005, Мая 15.05.2007
Lluvia                                                Villalba
mimky                                               Мадрид / Пловдив
Rali_80                                               Madrid / Враца                                              Цветина 11/06/2007         
sl                                                       Мадрид                                                        Виктория, 13/04/2004
VIBORA                                             Madrid                                                         Кристиана 21/03/05
zorri t                                                Getafe / Пловдив                                     Милен и Виктория
 


Murcia
Хулиган4е                                       Ceuti / Г.Оряховица                                          Гергана Анабел 14/03/04
Rally_Y                                               San Pedro del Pinatar / Рупци                 Ния 19/02/2003


Navarra

Доностиа                                         Pamplona                                                 Радослав 25/03/2007
Bgangeleyes                                  Tudela, Navarra / Белица                       Андреа 20/08/2007
chausheva1                                      Pamplona/ Абланица


Valencia
Марица                                             Valencia / Пловдив                             Анна Мария 21/02/04
alest                                                Valencia / София                                        Кристина 19/04/06
Ameliya                                           Benidorm / Бургас                                                                                     
ANNET                                              Benidorm / Варна                                    Алекс 27/09/07                           
Dormilona                                      Ontenyente / Шумен                                Каролина, Кристиан 02/08/2007
gaby_s                                            Elche / Габрово                                            Георги 12/08/88, Стоян 14/09/90 и Давид 20/12/03
geri79                                             Villena / Плевен                                        Мартин
Gery_Cherry                                 Benidorm / Пловдив
gery_to                                             Denia / Сливен                                           Димитър 24/07/06
lady laura                                        Valencia                                                         Даниел 
maripossa                                     Picassent / Кърджали                              Пейко 25/04/95 и Николас
GOYA                                             Altea / Павликени                                      Ралица 21/09/07
Nena33                                         Valencia                                                         Естер 14/11/1996, Милчо
ru600                                            Valencia / Плевен                                      Никола 03/04/07     
Silveto                                           Villa Joyosa                                                  Валентина 14/02
Teya                                              Benidorm / Варна                                       Ванина 01/04/93
Vivian*                                           Castellon / Плевен
silrai                                             Torrevieja/                                                     Елеана 26/05/07  Рая 19/03/02                                                                              
Silvimi                                          Valencia                                                        Давид 29/10/2005
Magla_ta                                     Valencia                                                        Maрия, Анастасия 14/11/2006
Mimi6669                                   Torrevieja




старите ни темички

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 03:08 от Bec

# 1
  • Мнения: 1 248
Хеи,чакай да се запиша,преди да изляза за работа. Hug

Честито на рожденничките на патерица.  bouquet  bouquet  bouquet
Рали,ЛаАда,Хара,много сте сладки,малки и големи. Hug
Вес,благодаря за новата темичка


# 2
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен. Честит празник на всички рожденнички-водолейки на патерица. Желая от все сърце много здраве, любов и късмет!

# 3
  • Мнения: 1 818
Какви сладки дечица видях Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Малки и големи... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Вес ,  Hug

Изпратих малкия преди малко на училищния автобус...все се чудя как се пълни един автобус с деца само от нашия урбанизасион...квартала изглежда полупразен ,като тръгнеш да се разхождаш из него  newsm78
Давид е вече по-добре,само покашля малко...и батко се оправи...Не можахме да отидем на карнавала със свободни костюми...тогава бяхме най-болнички...но пък го пуснах в четвъртък ...бяха иберийци момченцата...Следобед направиха чудно шествие по улиците на града децата.Единствената снимка,която успях да направя ,преди да ми свършат батериите,се изгуби нейде...

Момичета,я ми кажете,къде обичате най-много да пазарувате хранителни стоки...Аз по принцип съм превърженик на Меркадона,имам лщбими стоки и в Лидл,и в Плюс....останах приятно изненадана от Макро...вярно,че опаковките са малко големички...но то за моето семейство идват добре Grinning Видях продукти,които до този момент не бях виждала...

Гери,благодаря за почерпката!...ЛаАда,тази Торта Трюфел наистина е много вкусна.Много от момичетата,които правят покрития на тортите си, я използват за основа,че е малко по-сухичка и покритието не се размеква.

Целувам ви всички!  bouquet



# 4
  • Мнения: 217
Добро утро на вси4ки,честита нова темичка и дано да я напълним само с хубави новини  Peace
Рали,Марица благодаря ви за отговорите,Кари имаше тапи миналата година и и ги 4истиха но сега пак има и пак ще я водя да ги изчистят,но не знам през другото време как да се справям сама,Рали кажи ми моляте как се казва този спрей и как се използва.
Да ви се похваля,мама ще ми дойде на гости,много съм щастлива чак още не ми се вярва,ще е само за две седмици но пак е нещо  newsm44 .Да ви кажа че има промоции на билетите на БГ аир 99 евро без такси,а също така са пуснали и ако си купиш билет един месец преди полета излиза 188 евро,миналата година я нямаше тази услуга.
За постригването ,мойта кукла до сега се е постригвала сама 3 пъти,как намира по някоя ножица не знам,все ги крия но тя успява и резултата е липсващ ки4ур и то добър  Laughing .Иначе като я заведа на фризьор стои мирна но преди това съм и обяснила каде отиваме и какво ще и правят.
Всички дечица на които сте дали снимки са страхортни,големи сладури,да са ви много здрави и само да ви радват  Heart Eyes
Лек ден и до скоро   bouquet

# 5
  • Мнения: 350
Добро утро момичета, нека и аз да се запиша в новата темичка. Вес супер е една такава любовнаааа в духа на наближаващия празник. luvbed  loveuuu Two Hearts
Тонита къде се изгуби напоследък?
gaby_s радвам се че оздравявате,  Hugние пазаруваме обикновено от Меркадона или Аорамас, имаме наблизо и Кондис но там като, че ли цените са по високи от другите магазини и за това сме се насочили към тези два магазина.
dun4e радвам се че майка ти ще ви идва на гости, и на мен така ми се иска да дойде поне да ми помогне малко за беба, но дали ще стане и кога ще стане не знам. Вярно че имаше някакъв спрей за чистене на уши като го пръснеш в ухото и изтича като вода мръсотията, гледах рекламите, но не обърнах внимание как се казваше и беше за деца до колкото си спомням.
Момичета аз почти се излекувах, но нашия тати сега е зле,  doctor уж го лекувам, слагам му едни капки за нос силни, а продължи да му тече носа, известно време после поспря, дано да се оправи по бързо, че така и на мен ми е притеснено. Иначе се пазя до колкото мога да видим дано не се заразя отново. Е това е от мен.

# 6
  • Мнения: 3 098
Айде и аз да се разпиша в новата тема.Заглавието й е много хубаво,благодаря ти,Вес! Hug
И двата празника са хубави,въпреки 4е Трифон е малко манекен на винпром,пък Валентин4о много ми сладни... Laughing
Вие дали сте разбрали новото(е,то е от няколко седмици)изявление на Сапатеро,4еако пак спе4елят те,към всяка дан.декларация т.г.кой колкото има да взема,прибавят още 400? отгоре?
А и една клюка от нашия град.Преди няколко седмици по4на една ста4ка,тя още продължава,още се коментира.Валенсианки искат аборта да го легализират.Искат жените да не са дискриминирани и "мъжете,парламента и църквата най_после да свалят ръце от техните яй4ници"
Около 100 000 аборта имало за 2007 в нашия комунидад,по около 500? в 4астна клиника_и това също взе да ги дразни.
Взеха да си отварят о4ите и да си търсят правата,да видим дали ще ги огрее,4е им е доста в ъгъла положението.
 

# 7
  • Мнения: 1 248
Здравейте момичета, Hug Hug Hug
Mimky,тук съм,ами нищо ново няма около мен,та затова не пиша.Но ви държа из късо. love001
 Я кажи как беше името на беба? smile3555
Иначе се радвам че си добре,то почти не остана-на финалната линия си. thumbsup
Аз си чакам прегледа в понеделник,да видим доки,какви изследвания ще иска още... newsm78

Мимиии все забравям да те питам-имам си аз от замунда едни много готини листовки-вкл. и примерни изпитни листовки-отговаряш,и после ти дава резултата-pr.5 грешки...фуера. tooth
Много са готини,ако ги нямаш,кажи да ги потърся в замундата. yesКак е Иви,кога почват с гуардето? Hug

Марица,слушам им глупостите на Сaпaтеро и Раxои...аз си мислeх че само в БГ изпростяват по изборите-ама не. fight newsm48
А за 400?-аз разбрах че ако спечели,ще ги приспадат всеки месец по малко от удръжките на заплатите. yes
За абортите май по добре да не се изказвам,че не искам да дразня никoй,а са ми малко либерални сxващанията. newsm78

Габy_s,ще се пробва тази тортичка newsm08,много апетитна изглежда...но сега мъжо си е поръчал кифлички.
И аз пазарувам в Меркадона-най близо ми е,а и е сравнително добре заредена(асортимент)-на средни цени.А сирене си купувах от Плюс,и един салам пушен...но отскоро ни махнаха Плюсовете-вече са Дия, купил ги бил Карефур. smile3512

Дунче,отивам да гледам цените на билетите ,дали ще ми излезе инфо.,на страницата на бг аир? newsm78
Прегръщам всички които не съм споменала(и тези които съм споменала де,каква сам невъзпитана) Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 382
Много ме радват снимките на вси4ки де4ица. Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesВси4ки сте мнго хубави.

4естит рожден ден на Габи на патерица. smile3525 smile3525 Да ти кажа на мен ми харесва да пазарувам от Меркадона, 4е излиза по икономи4но, но ина4е риба и морски продукти купувам винаги от Капрабо, 4е са винаги пресни, а и ние обожаваме риба.

dun4e спрейът се казва Audispray, и има както за възрастни така и за де4ица.

Марица, Тони то и аз до скоро им слу6ах дебатите, ама то да се 4уди6 в коя държава политиците са по зле. По тв3, има едно предаване Полония, 4е само ги правят на сме6ни вси4ките политици, с техните абсурдни обе6тания.

# 9
  • Мнения: 350
Здравейте момичета, пиша набързо че май ми се скапва компа да видим мъжо каза да го загасям и за това влизам набързо да ви прочета и напиша.
Тонита стискам палци срещата при доки да мине добре.
Знаете ли какво разбрах момичета, за мен поне е ново относно раждането в бг. Искат като минимум 800 лв. за едно раждане за да те изроди екип и това по държавните болници да не говорим за частните. #Cussing out За какво отиват тогава осигуровките дето ги плащат българите? И после как българките да раждат като им искат пари за това? Какви ли не абсурди се срещат в нащта мила родина? И после ни питат защо бягаме в чужбина. newsm78

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
gaby_s, а вие как пазарувате от там, с карта ли?
щото знам, че макрото е нашето метро. все се каня да отида до там (имаме наблизо такъв), сега ме подсещаш...
и друго - политиката им тук като в бг ли е,  невръстните клиенти до входа?  Laughing

ние пазарим от където ни кефне
около нас имаме диа, аора мас, кондис, макскооп. меркадона  се намира в старата част и там пазаря като ходя на разходка.
взимам само определени неща обаче, че не ми се мъкне... лидл също ми е долу-горе близо, по-близо ми е от меркадоната дори. от там пък купувам кисело мляко и банани, че много ми харесват.
иначе наблизо имаме търговски център с алкампо и иперкор, тъй че избора е според зависи

това Audispray го имам от няколко години вече. мисля да го хвърлям, щото никаква работа не върши и сигурно е с изтекъл срок.

дунче, къде я видя тази оферта? аз като пробвам все скъпи ми дава билетите
тук има хубави предложения, но да тръгваха от  Мадрид пусто му!

# 11
  • Мнения: 2 825
Я да се разпиша и аз, че не знам от кога не съм писала  ooooh! Не знам колко теми съм пропуснала, ама сигурн няма и да ги прочета.  Blush
Ние сме си в Испания, то месец ще стане вече и и личи сигурно... няма я мама да ми помага и почти не ми остава време за компа  Sad
Малката расте, голяма хитрушка взе да става  Wink тез дни ще ви пусна някоя снимка Simple Smile

и да ви обадя, че една моя дружка ви чете тука скришно, ама не знам защо не иска да се регистрира ... нещо страшни и изглеждате сигурно  Wink кажете и че не ядете новобранци  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 825
Марица, нещо не схванах за тез 400 евро  newsm78 ам който има да дава, дали ще му ги приспаднат  Confused ни досега все сме давали  Tired ... виж таз година като сме трима може и да вземем нещо  Confused

# 13
ха добър ден
сности пописах ама сега съм много на бързо

гледам 4е обсъждате пропуестите електорални на монголикото Запатеро и на моиа 4овек.

Марица ако те интересува по конкретно влез в страницата на псое за да види6 кои се бенефисиа от таиа абсурдна глупост от 400? купуваики тъпиа вот, тои вика 4е са към 14 милиона бенефисиариос ама аз бих ги казала баиа по малко, сприамо франхите на ганансиалес.
за пръв път влизам в страницата на псое, надиавам да е за последен............. е тва е тъпата пропуестата http://www.psoe.es/ambito/arroyomolinos/docs/index.do?action=view&id=173979

tonita12 кое е испростиаване според тебе по изборите??

yani_ta казва6 4е си слу6ала дебадите на политиците....... за испанските ли има6 в предвид 4е са зле и правиат абсурдни обестаниа??  искам да ме извини6 ама до колкото си спомниам от малко пове4е от година си в испаниа, а и до колкото не ме лъже  паметтами маи курсове по испански праве6е или иска6е да прави6....., та оит кога зе да познава6 така добре испанската политика и неините политици 4е и 4ак абсурдни да ги дескалифицира6 когато едва ли разбира6 полити4еското ленгуахе когато курсове по испански прави6...........
нисто ли4но не е¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡

clara пропуестата електорал е за испанци, демек сте се бенефисиан онези 4ужденци които са насионалисадос

ади лек следобед

# 14
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте момичета в новата ни темичка

Габи, благодаря, че си дала линка за торта Трюфел. Страхотна е и се прави по-лесно от колкото изглежда. Само дето има 1 ден предварителни приготовления за трюфелите и крема. Но опитайте я, страхотна е, въпреки, че аз не съм много по шоколадовите торти.

Мимки, и аз докато бях бременна и пишех много интензивно в отчетната темичка много се чудих на тарифите, които спрягат момичетата там. Колко искал доктора, колко акушерката, а недай боже не платиш на нея и доктора не дойде, не те поглеждат. Списъците, които раздават за нещата, които трябва да носиш са като за екскурзионно. После съм чувала, че не ти слагат пампите, които си донесла, искат конци за шиене, макар не се знае дали ще ти потрябват. Нищо не се връща. А почерпката отделно. то ние българите все сме свикнали дето и да ходим, до която и да е служба да носим армаган. Тук чак ми е чоглаво.

Ася, ще си намери мъж ти друга работя, по-спокойна и да е близо до теб. не винаги големите заплати си заслужават, обикновено повече даваме, от колкото получаваме и то неща, които после с пари не можем да възстановим. Всяко зло за добро!

А сега аз да ви се поФаля. Нали си спомняте за моите злочести начислени осигуровки за 1 г. Е, оправих ги и то без нуждата на адвокат. Отивам аз в службата, която се занимава със събиране на веманията (УРЕ, дано никой не опре до нея) и викам на служителя, давай да правим погасителен план, да почвам да плащам отнякъде тоя монтон, че вечер не мога да спя. Той почва с един назидателен тон, колко фатал била работата с такава деуда. Викам, фатал е, ако не искам да я платя, аз съм дошла с други намерения. Защо вика не сте си я платили? Ами викам щото не съм работила. И каква е тая ваша осигурителна система, с един и същи осигурителен номер съм, а какво става в СЕРВЕФ, Сегуридад социала не знае. Работят през един параван, но не знаят. За Какво са ви тия компютри? Той се обиди, системата ни е вика буенисима. Чукна да види къде работя сега и колко ми е деудата. И почна едни такива наизуст работи да ми приказва и поучава. Вика ще направиш една първоначална вноска от 500 евро. Викам толкова не мога и къде го пише, че трябва да е толкова. Никъде не пишело, но аз за да покажа сериозността на намеренията си трябва да я направя. Викам щом изрично не го пише в закона ще плащам по колкото мога. И най-добре, викам да се консултирам с адвокат, за да знам точно какви са ми правата и задълженията. Защото аз не съм ги плащала умишлено тия осигуровки, а защото съм била безработна и съм била регистрирана като такава. Аааа, ами тогава съберете си документацията и идете в Социал сегуридата и рекламирайте деудата. Викам, че може ли. Ами вика, мисля, че може питайте. Брех, дърофела му с дъртофел, що не ми го каза пред 4 месеца. И даже ми вика, ако сте били извън страната също може да ви помогне. И така можело, всичко може беее. Няма невъзможни неща. Обаче в паспорта печат от митницата няма, нали сме вече в ЕС. Хайде със сертификадо от авиокомпанията. Обаждах се, молих. Много човечни излязоха от ЕърБГ. Специално искам да изкажа моите благодарности към Десислава. Изнамери ме момичето от списъка с пътниците, направи ми справката и ми изпрати. Също така искам да благодаря на Анетт, тя миопмогна в превода и оформянето на Молбата към Социал сегуридада. Благодаря ти мила. Задължена съм ти много! И така въоръжена до зъби с доказателствен материал отивам днес в Сегуридад социала и ми модифицираха фечата де баха, тъй се именува на Еспански. Трябва само да платя периода на матернидада, но това е нищо в сравнение с това което ми висеше като Демоклиев меч на главата.

Та така момичета, дерзайте и не се отказвайте.

Асто, не съм прочела това с цитата към мен, напиши го моля пак.

Целувки на всички!

Общи условия

Активация на акаунт