Прегрял мобилен телефон

  • 4 275
  • 31
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Странно ми е каква може да е причината мобилния да прегрее... Вчера телефона е бил в джоба на майка ми и изведнъж и запарил. Тя бръкнала в джоба си да го извади, но той бил толкова нажежен, че не можела да го държи и го хвърлила. Показвал й 2 пропуснати тел. разговора с мен, но аз вчера не съм й звъняла. Моделът е Samsung Е850. Някой има ли идея какво става с този телефон и дали се е случвало и на други?

# 1
  • Мнения: 1 224
Много странно.. Вероятно е нещо от батерията,ама какво..  Thinking

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много странно.. Вероятно е нещо от батерията,ама какво..  Thinking
Именно.
Брат ми е чувал за апарат, който е гръмвал по време на разговор и се притесних. Ясно е, че тя ще смени батерията, но вече ме смущава безопасността на тия телефони Confused

# 3
  • Мнения: 1 224
Миналата седмица писаха за въпросния телефон.. Гръмнал е , защото е станало късо. Момчето си сложило телефона да се зарежда,но някой му звъннал,той вдигнал и тогава станало късо.. Бяха написали да не се говори по телефона докато се зарежда,както и да не се оставя по цяла нощ да зарежда..

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, не този случай. Ставало въпрос без да е включен в мрежата Shocked

# 5
  • Мнения: 1 224
 Shocked Е без да е включен,как ще гръмне..  newsm78

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не си обяснявам. Както и как прегрява без дори да се говори по него. За това питам някой може ли да обясни.

# 7
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Ами ако стои на слънце също прегрява!! newsm78

# 8
  • Мнения: 1 224
Рени,май в на майка ти джоба е доста слънчево  Crazy

# 9
  • Мнения: 2 099
Рени незнам дали си мисля правилно ,но батериите на моб.апарати са нещо като мини акумулатор.Акумулаторите са устройства, в които електричната енергията се превръща в химична и обратно. Първоначално под действието на външен източник на постоянен ток се извършват зарядни реакции, т.е. акумулира се химична енергия. Тези реакции характеризират зареждането на акумулатора. Във втория етап, експлоатацията на акумулатора, химичната енергия преминава в електрична в резултат на протичаща токообразуваща реакция. Следователно при зареждането акумулаторът работи като електролизьор, а при експлоатацията – като галваничен елемент. Така че според мен някъде батерията пропуска хим.разтвор и протича реакция и тел се загрява.  Thinking
Незнам дали е така,да питате в някой сервиз??
.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени,май в на майка ти джоба е доста слънчево  Crazy
Нали, особено в къщи...
И аз мисля, че вероятно батерията е била много заредена и нещо се е повредила newsm78 И действа като микровълнова печка.

# 11
  • Мнения: 4 651
Рени, не мога да кажа какво се е случило, но последното за микровълновата печка е абсурдно ...Няма как батерия да "действа" като микровълнова печка.

# 12
  • Мнения: 757
оле много странно Thinking

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, не мога да кажа какво се е случило, но последното за микровълновата печка е абсурдно ...Няма как батерия да "действа" като микровълнова печка.
Нали са все вълни с една и съща дължина?

# 14
  • Мнения: 4 651
Ами с моите скромни физико-химични знания, няма какво да "произведе" такива микровълни в телефона, че да го загреят.
В микровълновите номера става с магнитен генератор някакъв, затова и не се слагат метални неща в нея.

По принцип Bluеtooth технологията работи с микровълни също, но не виждам и да има bluetooth телефона какво трябва да се случи, че да загрее.

Някой горе писа за химична реакция, ако тече батерията, това ми се струва по вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт