Въпросче за къната?

  • 15 990
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мисля, че истинската къна, прави косата червеникаво кафява, всички други нюанси са си някакви химии. На мен ми бяха донесли от Египет и да ви кажа имаше доста голяма разлика с тази по магазините тук. А и струваше доста повече. Аз съм се къносвала като ученичка, но спрях, защото като се къносаш после косата става с неравномерен цвят /като започне да се отмива къната/, трудно се обезцветява и боядисва, след продължителна употреба на къна. Пък и това, което продават ме съмнява, че подхранва, кой знае колко. Аз минах на варианта безамонячна боя. А колкото до подхранването има хиляди други средства.

# 46
  • България
  • Мнения: 3
повече през живота си няма да използвам къна,защото вече 2години не ми пада и си ходя със шарена коса.от черна стана червеникаво кафява,ама много грозен цвят #2gunfire

# 47
  • България
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да попитам за тази въпросната индийска къна на Herbul на кутийката пише черен, но вътре на пликчто с къната пише кестен...та си мисля да не е някой шмекер и косата ми да не стане черна,а кестенява или по принцип на всички си пуше така ...  Rolling Eyes
тази индийска къна вече 2-ра година не мога да я махна.стои ми така все едно вчера съм се къносвала.много здрава къна

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
sisenceto, много си права и аз това исках да кажа по-горе, пък и от фризьори съм чувала, че къносаш ли се веднъж няма оправяне, докато не ти израстне нова коса и къносаната да се подстриже. Боята не хваща на къносана коса, или ако хване ефекта е далеч от желания. Но мисля, че който се се къносва непрекъснато, няма този проблем. Стига да не реши да прави някаква промяна.

# 49
sisenceto, много си права и аз това исках да кажа по-горе, пък и от фризьори съм чувала, че къносаш ли се веднъж няма оправяне, докато не ти израстне нова коса и къносаната да се подстриже. Боята не хваща на къносана коса, или ако хване ефекта е далеч от желания. Но мисля, че който се се къносва непрекъснато, няма този проблем. Стига да не реши да прави някаква промяна.
Аз съм чувала, че къната пада от маски с газ, но лично аз не съм пробвала,защото все още си залагам на черната коса и продължавам да се къносвам.И наистина бях чувала за индийската къна че не падала лесно, за разлика от тази на Aroma, която аз използвам и пада при всяко миене. Sad Благодаря за информацията. Rolling Eyes  Wink

# 50
  • Мнения: 84
От 4 год.се къносвам с черната къна на Арома но от 4 мес. вече спрх защото не ми остава толково време.Преминах на безамонячната на Лориал-синьо черна и съм много доволна покрива ми изцяло бялата коса ~повярвайте ми доста е~прави ми косата мека и лъскава.Когато я къносвах също беше много лъскава и черна и много се харесвах но сега с малкия не ми осава време да стоя с къната по 3 часа.Когато преминах на боя косата ми се боядиса от първия път защото мазах само корените а и не съм сменяла радикално цвета.Моето мнение за къната е че също има химия в нея защото от туркиня знам че истинската къна е само червен цвят всичко друго е боя.

Общи условия

Активация на акаунт