Първи/ранни признаци на бременост и симпотми на настинка

  • 1 638
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Извинете ме, ако има такава темичка, но съм силно притеснена, около мен всички кихат и кашлят, уж се опитвам да се пазя, но днес започна да ми тече нослето... а има вероятност да съм бременна, все още не съм ходила на доки да потвърди, чакам другата седмица...

Та... въпроса ми е какво може да се пие профилактично, или с какво да се бомбандирам, за да избегна евентуална по-задълбочена настинка...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 273
Ако имаш съмнения, че си бременна - само Парацетамол и то не профилактично, а ако имаш температура. Иначе - много плодове, чайове и мед. За носа - промивки с физиологичен разтвор.

# 2
  • Мнения: 498
Току-що изпих един колдрекс, дано да не съм прибързала... довечера щя хапна обилно мед и лимон.

# 3
  • Мнения: 395
Знам, че може да се пие Осцилококцинум (хомеопатично) профилактично.
Парацетамол ако вдигнеш температура иначе недей.
Яж плодове  Grinning
Ще стискам палци за  EFP и няма да се даваш на  грипа Wink

# 4
  • Мнения: 498
justice благодаря, мила. Мисля да си взема небет шекерче за смучане и нишадърче за жабуркане, за гърлото. А физиологичния разтвор как го продават в аптеките? Във флаконче или? Не знам как да попитам.

# 5
  • Мнения: 188
Ако има съмнения за бременност по-добре не пии нищо/макар че и на бременни дават при нужда парацетамол/.Пробвай с много плодове и вземи комбинирани витамини, но ако вдигнеш температура тичай веднага на доктор.

# 6
  • Мнения: 498
Съмнения или не пих два парацетамола, ям непрекъснато лимон, мед, грейпфрут, портокали, киви, топли супи и чай. Но гадния нос не ми минава, а събота и неделя няма с кой да се консултирам SadС температурата е странно положението вечер е 37.2 а през деня почти нямам... не знам какво да правя, помогнете ми моля ви. Пак ще изпия един парацетамол, по-добре него, отколкото да съм с температура.

# 7
  • Мнения: 202
За хремата може да ползваш "Муконазал спрей", той е детски, аз също бях с течащ нос в 6-та седмица и моята лекарка ми каза, че мога да го ползвам, също имаше един спрей с морска вода, също детски(забравих му името), но той е с доста по-леко действие-на принципа на физиологичния разтвор; иначе за температура-парацетамол(може от детските сашета "Фервекс" да ползваш), "Осцилококцинум"; при болки в гърлото и кашлица-"Хексоралетен"-за смучене и "Стодал"-в случай на кашлица;оздравявай бързо  bouquet

# 8
  • Мнения: 498
бланш много, много ти благодаря, толкова съм притенснена, че не знам къде се намирам вече. Аз си капя физиологичен разтвор, сега ще гаврътна един парацетамол. По два на ден, дано не са много!

# 9
  • Мнения: 395
ina.gg Разгледай бременните графики и ще видиш, че е нормално при бременност да имаш 37.2°C
 Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 10
  • Мнения: 498
justice предположих, че може и от това да е, ама като съм хремавка и търся какви ли не симптоми... притеснена съм, защото първата бременост от настикна минах на антибиотици и направих спонтанен аборт

# 11
  • Мнения: 395
О мила, съжалявам за това което ти се е случило. Прегръщам те силно  Hug и бързо да се оправяш.  bouquet

# 12
  • Мнения: 498
justice благодаря ти за подкрепата. Добре че ви има вас и този сайт!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт