Помощ моля!!! Как да я науча отново да суче?

  • 1 456
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 249
Здравейте, опитни мами! ( Явно аз не съм такава, въпреки, че ми е второ дете Embarassed )
Може би вече е късно да търся помощ, но все пак... надеждата умира последна. Ако няма спасение, то поне ми дайте малко успокоение Praynig
Ще започна отзад напред, защото нашата история с кърменето е доста дълга...Резултатът от нея е, че все още имам кърма и желание да кърмя, но бебчо вече не иска да суче...до преди два дни сучеше с желание поне през нощта, а сега забелязвам, че и тогава се дърпа и трябва за секунди да й пъхна бибата в устата и след това да й набутам гърдата...Явно съвсем иска да се отбива  Cry ......КАКВО ДА ПРАВЯ Confused:
....А сега историята:
Първо, бремеността ми беше проблемна и  Мария се роди 1-вия ден в деветия- 2,900кг. Бях щастлива, че благодарение на лекарите в "Майчин дом" успях, все пак да я износя дотогава и се роди дори големичка за този срок... Но след това започнаха тревогите около храненето....Защото тя непекъснато спеше. В родилното за 2 дни беше спаднала до 2,510кг. и искаха да я включват на системи....просто не можеше никой да я събуди... Бутахме добавка само и само да започне да качва и да ни изпишат... Е, изписаха ни на 2,600 кг на 7-ия ден ( защото родих секцио)....Мислех, че всичко ще се оправи в къщи, но ней се... Купихме и кантар, за да я меря колко е изяла... Не се събуждаше по 5-6 часа (Не, че въобще се е събуждала...просто почваше да шава), и всички ми казаваха "Спокойно, ако е гладна ще плаче." , но тя никога не плачеше , а и се събираха около 3-4 хранения в денонощие....И тогава започнах да я слагам на гърдата по-често. Държахме се по 1 час на гърдата с надеждата, че евентуално ще й влезе нещо в гърлото. Общо взето изпиваше това, което изтечеше от гърдата без да дърпа...И аз започнах да й давам биба с надеждата да се научи да суче и когато спи babyuu  Bulb ...Но може би, това е било грешка от моя страна, защото сега вече е свикнала прекалено много с нея...и с нея се успокоява, а не с гърдата...Първият месец наддаде 1 кг и аз се успокоих малко...Но след това гърдите ми поомекнаха, нямаше толкова чести моменти на изтичане, и аз реших че не ми е достатъчно кърмата...Бях се вманиячила с този кантар, който покзваше, че не изпива повече от 50-60г.Явно на нея са и били достатъчни, защото и 2-ия месец качи 0,950 кг (сега разбрах, че кърмените бебета изяждат с около 20-30% по-малко от изкуствено хранените)...Но майчините притеснения не престанаха! Нещо повече! В третият месец започна да извърта глава, да се опъва като струна, да плаче, когато и предложех гърда...(сега разбрах, че това се нарича "Кърмаческа стачка"), но тогава нямаше кой да ми каже, нито пък знаех за този форум и решх, че тя просто се отбива, защото нямам кърма. Bulb(въпреки, че два пъти вдигах температура от гърдите, когато я изчаквах да се събуди и не се изцеждах - пак не можех да си втълпя, че кърмата ми е  достатъчно)... Точно в този месец имаше и период на задържане на теглото от около 10 дни, което още повече засили опасенията ми , че нямам достатъчно кърма....И започнах да й давам и това, което съм изцедила с шише разбира се smile3538....И накрая нервите ми не издрържаха и реших, че е по-добре да се изцеждам и да й давам от шишето. Първите 3-4 дни изцеждах около 200гр, и следващите дни започна да намалява. Тогава прочетох  в интернет за тази "кърмаческа стачка" и сега по Великден се мъчих три денонощия с малката - без биба и без шише да си възстановявам лактацията... doh малко закъсняла информация...Тя непрекъснато ми беше в ръцете  да се люлеем и успокояваме, за да мога да я излъжа с гърдата...И нощем положението беше трагично...тъкмо я оставя в леглото и легна и тя се буди...И на четвъртия ден не издържах и след като вечерта не можах да я успокоя й дадох бибата и след това си я нахраних с "Нутрилон"... Misc Baby Bottle Реших, че вече е късно да се отучваме от навици, които по моя вина си е създала...Успокоявах се, че поне през нощта суче, докато спи, но последните две нощи започна да върти глава и тогава и чак след като й напъхам бибата за секунди мога евнтуално да я излъжа с гърдата. cry
 Weary  smile3511 КАКВО ДА ПРАВЯ????
Много ме е срам и яд за незнанието. newsm45 ...Аз сама се докарах до тук, може би!...И ми е мъчно, че вероятно по този начин на изцеждане кърмата постепенно ще ми намалее и спре... #Puppy dog
Моля ви, помогнете ми със съвет Sign Exclamation  
Има ли някакъв начин да я привикна отново да суче?...
Все пак са минали само около две седмици....

# 1
  • Мнения: 7 106
Горе главата ! Не всичко е загубено! Тук имаме няколко мами за пример, които махнаха добавката. Веднага се сещам за ala, мисля че бяха около вашата възраст, когато се заинати и от 2/3 дохранваене с ад. мляко минаха изцяло на кърма. Ако греша, някой да ме поправи!
Напиши само, моля те как се храните в момента, захранила ли си, с какво и по колко!
Не е невъзможно да махнете добавката, само че трябва да се въоражиш с МНОГО търпение, защото до колкото разбирам бибата ви е голяма страст. Ти сама си открила грешките си, което и много хубаво, сега трябва да ги елиминираш една по една. Продължавай да я слагаш на гърдата често. Хубаво си преценила, че когато е сънена и полу заспала "номера" минава по-лесно. Използвай всички моменти, когато виждаш че се унася или веднага след събуждане, дори и да е спала само половин час, да предложиш гърдата. Чсовници не съществуват, кантарчета също. Не се вманиачавай, защото така правиш крачка назад! Или пък я гушни в леглото и двете максимално разсъблечени, като от начало само я гушкай нежно, като допираш гърдата си до бузката и, без да я насилваш да суче. Просто само се гушкайте. Усигури спокойно атмосвера, затъмни стаята (при една стачка аз се наложи почти месец да кърмя на тъмно в банята, за да не се разсейва мойта кокона). НАМЕРИ СИ ПОМОЩНИЦИ  и за себе си остави само бебето. Дано да имаш кой да ти помага със домакинската работа за една-две седмици, за да можеш през цялото си време да посветиш на нея, да можеш да си почиваш и да се храниш пълноценно.
От начало сигурно ще има много рев, но този път трябва да я пребориш и да не се предаваш.
Щом имаш толкова силно желание, сигурна съм, че ще се получи!

# 2
  • Мнения: 249
Благодаря ти! Ако знаеш само колко ме окуражи...въпреки че не знам дали ще се справя, защото няма кой да ми помага. А наистина имаше моменти когато нямах време да седна да се нахраня и ядах нещо на крак.
.....С нищо не съм я захранила. Изцеждам кърмата и й я давам.Когато нямам изцедена и правя Нутрилон. Няма никакъв режим. До сега все още немога да я разбера кога е гладна и кога не. Има случаи когато й предлагам да яде, а тя се дере и не иска- като на инат.(дори и от шишето), а само след секунди започва  да пие. През деня никога не изпива повече от 100-120 гр. на прием, само вечер около 20.00ч след баня пие 150-180г и тогава може и от гърдата. Дневните хранения не са повече от три. Просто не знам как живее това дете!? В същото време има моменти, когато много усилено смуче юмрук, не иска нито нито биба, нито гърда , нито шише мляко....А това беше и едно от нещата, които ме караха да си мисля , че кърмата ми не й достига, защото започна да прави така точно когато започна да стачкува.
Колко време според тебе ще ни енужно за да влезем в крачка?

# 3
  • САЩ
  • Мнения: 323
И моето дете почна да предпочита биберона-залъгалка пред гърдата в 3 месец и се дърпаше от мен. Всички мои усилия пропадаха докато не махнах биберона. И дори и тогава отне 2 седмици докато престане да се дърпа. През тези 2 седмици я кърмех само когато спеше.
Не е късно и твоето да се върне към гърдата, но трябва да си упорита. Всяко даване на залъгалка или шише връща на изходна позиция. Целта на пълното премахване на бибероните е да забрави как се смуче от тях, защото при сукането на гърдата се използват други мускули и движения. За да не седи гладна, се дава млякото с чашка, спринцовка или пипета.
Когато се дърпа от теб, прекратявай опитите да я кърмиш за да не свързва кърменето с неприятни усещания (как се бори с теб).
Не забравяй да се изцеждаш. Увеличи контакта кожа до кожа с бебето (ако се дърпа от гърдата, не настоявай да я кърмиш, само гушкане).
Не е лесно, но е постижимо връщането към гърдата, ние го постигнахме, пожелавам и на вас успех.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Докато влизате в крачка, цеди по-честичко.Знам, че е супер досада, но така кърмата ти ще се стимулира и няма да намалее.Цеди по-често, отколкото тя би сукала.
Боя се, че ще са ти необходими всичките нерви на света #Puppy dog Ужасно е, че няма кой да ти помага вкъщи...Но и така можеш да се справиш, стига да си много упорита!Успех!

# 5
  • Мнения: 249
Цитат на: summer
И моето дете почна да предпочита биберона-залъгалка пред гърдата в 3 месец и се дърпаше от мен. Всички мои усилия пропадаха докато не махнах биберона. И дори и тогава отне 2 седмици докато престане да се дърпа.

Мислите ли, че не прекалено голяма за да забрави за бибероните?
Опитът, който направих по Великден - 3 дни, беше точно така.Не й давах нито биба, нито я хранех с шише.Слагах я на гърдата. ...Но докато успея да й дам гърдата беше едно голямо люшкане, докато не се поунесе...Общо взето бях денонощно ангажирана с това, да я държа на ръце...дори и през нощта...
Но не съм и давала никакво мляко с пипета или спринцовка и е много вероятно тя да е умирала от глад....
Благодаря!.... Ще пробвам отново.
ПП.Въпреки, че съм страшно ядосана на педиатрите, и на дезинформацията, която налагат по отношение на кърменето #Cussing out
Трябва нещо да се направи по този въпрос, за да имат възможност майките да са запознати и сами да изберат какво да правят!...А не сестрата да ме пита защо все още не съм я захранила и да ми се кара Sign Exclamation

# 6
  • Мнения: 7 106
Различно мила!
Ще ти кажа какво чудо беше при нас. Започнах да дохранвам дъщеря ми без да има нужда на двадесет и няколко дни, заради натякванията на бабите  Close  ! Млякото ли не избрах като хората, на нея ли нещо не и понесе, но получи такива зверски колики, които продължиха почти до края на четвъртия месец, въпреки че го спрях след 4-5 дни и тя общо взето не е изпила кой знае колко, а аз я тъпчех, като....Сега като си спомня, такъв яд ме хваща на баби, педиатри и всякакви умни глави. Както и да е. Мисълта ми беше, че коликите и бяха само по време на кърмене и така плачеше и се гърчеше милата, че и аз ревах с нея в дует, и като наближеше следващото хранене ми идваше да избягам от нас. На мен също никой не ми е помагал за нищо! Четях през всяка свободна минута форума и разни сайтове с нформация по въпроса и се окуражавах от успехите на другите момичета. Може би те ме амбицираха да не се отказвам, въпреки че това положение продължи при нас почти три месеца. После нещата постепенно заглъхнаха, тя започна да се успокоява и настъпи блаженото удоволствие от целият процес. Но и Евката ми има голяма заслуга за това, тъй като не приемаше нищо от шише - нито адаптираното мляко, нито изцедена кърма. Когато си мислех че не се е насукала както трябва се цедях и давах с лъжичка. Вярно играчка си е, но пък си заслужава ! Както ти писах по-горе, в тези случаи, когато започнеха ревовете, най много  минаваше номера при нас да се кърмим в абсолютна тъмнина - в банята, или да я гушкам голичка до мен, докато се успокои и сама захапе гърдата.
Дано при теб нещата станат по-бързо и по-лесно, но трябва да си уверена че всичко е за добро и да вярваш в крайният положителен резултат. Махни бибероните и дохранвай само с лъжичка, спринцовка или малка чашка. бебката ти вече е по-големичка и бързо ще схване какво точно да прави.
Относно домакинската работа ти предлагам да зарежеш всичко несъществено и да се ограничиш известно време само с елементарно поддържане на ред, като наблегнеш на стаята в която е бебето, пък на другато - майната му ( с извинение). Ама ти си имаш по-важна задача в момента Wink , другото може да почака. За хапване приготвяй аламинути и то  когато таткото се прибира, и може да те отмени в гледането на бебето. Важното е в момента ти да си спокойна и да имаш достатъчно време за бебка. Всички друго се наваксва.
Успех ти пожелавам в начинанието и много здрави нерви.
Нека бибероните се махнат, СЕГА! Wink  Grinning

# 7
  • Мнения: 249
Супер сте!  love001
Наистина окуражаването е много важно...Да знаеш, че има постигнати успехи от други мамчета,....е това си е стимул Sign Exclamation

# 8
  • САЩ
  • Мнения: 323
Не мисля, че е прекалено голяма за да забрави биберона. Мойта дъщеря сега е на 3.5 години и например не помни какво е яла наобяд в градината Simple Smile . Също трябва време на бебчо да забрави, че се е дърпала от гърдата. Просто дай и време, 3 дни явно не са достатъчни.

# 9
  • Мнения: 249
Малко съм отчаяна.... Cry ...Току що я оставих да спи...
Пробвах се още сега...Но не можете да си представите какъв рев...Не можах да я успокоя с нищо...Опитах се да я нахраня със спринцовка - започна да плаче...пробвах с пипета - продължава, накрая взех и лъжичка - тя реве , аз й давам с лъжичката...Успях да и дам около 50 гр. , но ревът беше неистов и ... спрях. Опитах се да я полюлея, да я успокоя, но не успях и ... накрая й дадох бибата...В началото дори не искаше да я поеме-така се беше разревала... В момента, в който я наклоня да я гушна на ръце и -  още повече... иска все права да я държа...Едва я успокоих, но това продължи около 2 часа... и знаете ли? - след като се поуспокои - заспа и изваждайки бибата успяше да захапе гърдата, но в момента в който усети че не е бибата и веднага плюе и започва да плаче (лекичко)...Така се държеше и последните две нощи...
...Утре пак ще опитам!...Но ако не иска да яде с нищо, което й давам, какво да правя?

# 10
  • Мнения: 249
Цитат на: summer

Когато се дърпа от теб, прекратявай опитите да я кърмиш за да не свързва кърменето с неприятни усещания (как се бори с теб)

...А дали вече не си е създала такава нагласа??? Защото, когато започна така да се дърпа - аз й давах гърдата ... тя реве, аз бутам цица... И така не знам колко време продължи...и накрая се отказах...

# 11
  • САЩ
  • Мнения: 323
Така е, много е трудно за майката като ревне бебчо, но всеки път когато се предадеш и дадеш биберона, всичко почва отначало. Дръж я изправена, и мойта така се дърпаше само да я наклоня, без да съм се разкопчала даже. Браво за 50те грама! За да свикне с лъжичката, също трябва време.

# 12
  • Мнения: 249
Но няма ли и по този начин да свърже яденето с неприятни емоции и след това да стане злояда?(четох нещо такова някъде, освен това, което ти казваш)
...Права си за бибата, но просто нямаше как да я успокоя, а ревът се усилваше до засиняване, въпреки че се опитвах....
...Освен, че беше гладна много й се спеше...Тя си малко поспалива...А днес е изпила 3 пъти по 100 гр.Последното беше около 16.00 часа...И тези 50 гр. във 20.00 ч...
...имахме и още един опит с лъжичка, точно когато отказваше да яде и не наддаваше ( някъде по средата на 3-ия месец).Водих я при дежурен педиатър...Тя казва нищо й няма , но просто трябва да яде, ще я насилваш-малко , по малко с лъжичката...И така както и днес Бебо плаче-аз й давам в устата и така някъде около 30 гр., които накрая повърна...от рев...После виках в къщи въпросния лекар, на когото по- имам вяра - той вика не давай! - само вода - важно е да не се обезводни...
...Да се чудиш и маеш какво да правиш - лекари? costumed050

# 13
  • Мнения: 7 106
Ина, а сега ако отидеш и леекичко я подхванеш и и дадеш да суча така, като си спи мислиш ли че ще стане номера? Без да я разбуждаш просто лекичко да я вдигнеш и хоп на гърдата. Даже може да я сложиш на спалнята и да легнеш до нея, да си спи и да цока. Опитай, може да се получи. Даже те съветвам да я вземеш при теб в леглото и на всяко размърдване през ноща да и даваш да суче. Опитай! Малко и е това папкане, но не се отказвай с лъжичката, много бързо ще свикне. Без рев няма да минете, но нека това не те отчайва толкова бързо. Дай си поне една седмица време, като за начало. Просто си дай време, но бъди твърда, за да знаеш че си опитала всичко и да не се обвиняваш. Пък ако не стане, здраве да е! Важното е да е жива и здрава, нали нака Grinning .
А това за злоядството не го мисли. Аз по-горе ти писах, че този ад на гърчене и реване на всяко кърмене при нас беше в продължение на ТРИ месеца, захраних на 5,5 месеца и те уверявам, че не сме имали проблеми с никаква храна. Папка си всичко ( с изключение на агнешкото, но и аз не съм му фен нещо Wink ) суче си все още с огромно удоволствие, даже сега ми се струва, че си наваксва и за преди  Wink .

# 14
  • Мнения: 249
Преди малко се беше размърдала и пробвах да я сложа, но в момента в който усети, че е гърдата се извърна...И за да не я събудя просто я оставих...и тогава тя пръцна...Просто това е било причината за мърдането...
...А иначе, нашите нощни яденета са точно така.Тя никога не се е будила...Просто аз спя леко и в момента, в който я чуя да мърда и да пъшка, ставам и я слагам на гърдата... и в легнало положение сме се кърмили, но не и скоро, просто преди- аз заспивах, а тя продължаваше да си държи гърдата и да суче, или да се залъгва - не знам!...Но нали ти казвам - през последните 2-3 нощи ми прави впечатление, че се усеща че е на гърдата и започва да мърка, и за да не се събуди аз й давам бибата... изчаквам няколко секунди и пак пробвам...

# 15
  • Мнения: 4 242
Много ми става мъчно като прочета че някое майче има проблеми с кърменето, особено ако са породени от грешна информация или незнание Sad Наистина не "нещо" а много неща трябва да се направят по въпроса за да имат избор и свобода младите майчета (но това е друга тема).
 Когато Ива стачкуваше забравихме за нейното легло и за нощните паузи. Основно се кърмихме нощем, защото ако разчитах на изсуканото през деня щеше да гладува много #Puppy dog . Разбих на пух и прах всякакви режими, спрях да спя или си навивах часовника да ме буди на 1.5- 2 часа и й бутах цицата в съня й ( и все още нощем поема повече отколкото денем Wink ).
 Пробвай, дано помогне и при теб!

# 16
  • Мнения: 249
Благодаря ти!
Естествено ще пробвам!...Ние така или иначе откакто се е родила сме така през нощта...Стига да няма опъване, както последните нощи....

# 17
  • Мнения: 249
Здравейте!
През нощта беше ужасно...Събуди в 23.30ч и някак си я приспах...с люлеене до към 00.30ч. Взех я на леглото при мен, както е направила Мери...И отново събуждане в 03.00ч...И тогава няма заспиване...Нито пък иска да захване гърдата...само рев...и то як...И така след час плакане реших да пробвам да й с лъжичката малко мляко...с триста зора успя да изяде 40 гр. и не искаше повече ... само още повече рев и така до 05.00ч... Не ме питайте как се чувствах на 2-ия час - просто бях труп... В 07.15ч отново се поразмърда,но този път успях още преди да се е усетила явно да й напъхам гърдата, та сукна малко и продължи да спи...До 08.00 ч ...тогава отново сукна...и спа до 10.30ч... и аз с нея. Станахме, оправихме се и пак и дадох с пипета и лъжичка около 50 гр...
...Към 13.30 ч вече й се спеше и предполагам е била гладна... гушнах я и захапа гърдата веднага  без да се противи... после и на другата гърда...Лошото е, че поспа малко и сасе събуди.Та досега 16.40ч...Вече се опитв да мърка...Ще видя какво ще правим сега...

# 18
  • Мнения: 7 106
Ами така е, няколко дни ще има борба. Лягайте и двете в леглото и само гушкане както сме ти писали и по-нагоре.
И пиши как вървят нещата.
Аз ти стискам палци!

# 19
  • Мнения: 4 242
Трудно ще е няколко дни Wink , но после всичко ще си дойде на мястото. Само не се отчайвай thumbsup  (или както брат ми обича да се шегува "Само няма да се успокояваш" tooth  Кураж миличка!

# 20
  • САЩ
  • Мнения: 323
Милата, много тежка нощ, но ти си се справила много добре. Браво и на бебе, че яде с лъжичка и суче. Продължавай все така, ние сме с теб!

# 21
  • Мнения: 249
Здравейте!
Все нямам време да ви кажа как върви при нас...Мисля, че имаме напредък( да чукам на дърво), защото вече две нощи не е плакала. Лежи до мен на леглото, аз съм с голи гърди до нея и през цялата нощ като се завърти към мен, напипва гърдата и си суче...Къде суче, къде само си я ползва като залъгалака, това е отделен въпрос. Важното е, че не се буди да плаче, а спи и не се дърпа ото гърдата, както беше първата нощ.
През тези два дни й давам с пипета през деня, но то е много малко - за целия ден около 100-120гр. Притеснява ме да не стои гладна, защото имам чувството, че докато е на гърдата много малко време преглъща . През повечето време си я ползва за биба...Виж през втората половина на нощта и сутрин усещам, че имам повече кърма и тя наистина суче. Докато през деня докато й потече в устата преглъща и после само дъвче и от време на време преглътне, това което се е събрало.
...Е през деня все още се люлеем на ръце докато суче и заспи.Тогава сядам и я доизчаквам...Но надявам се и това с люлеенето да отмине...Днес спа от снощи от 21.30 до 11.00 ч. и можеше и да продължи, но аз вече не можех да лежа...Всичко ме болеше от тази поза, която поддържам цяла нощ.... Лапа си ръцете...Не от сега...Но да се притеснявам ли, че е гладна?...Събирам мнения...

# 22
  • Мнения: 249
Забравих да ви питам, когато усетя, че не суче а само се залъгва да продължавам ли да я държа на гърдата?

# 23
  • Мнения: 7 106
Хей, ами поздравления за напредъка  Grinning , една битка е спечелена вече!!!
Какво е било дневното количество на добавката преди?
В началото може да ти се струва че дърпа на празен ход, но това е начина да стимулира гърдите ти да произвеждат повече от сега. С по-честото сукане, само след няколко дни осезателно ще се увеличи количеството. Особено с тези чести нощни кърмения, когато нивото на хормона пролактин е по-високо.
Продължавай в същият дух!
Тя ако е гладна, няма да спи, ами ще ти го покаже Wink . Ако памперсите са доволно мокри, без обаче да даваш допълнително вода, значи всичко е на ред.Някои бебета които сучат нощем често си набавят голяма час от дневната порция мляко именно по това време. Не се притеснявай от това, има време кога да сменявате "режима". Задачата ти в момента е да я върнеш обратно на гърдата. Ако въпреки всичко се тревожиш за наддаването, иди до педиатърката да я претеглите, тъкмо сте в средата на месеца.
Ако прецениш, че се е насукала вече, опитай да я махнеш от гърдата. Ако  не протестира значи е готова.
Когато ти се струва, че вече не преглъща, смени гърдите. Кърмата се образува и по време на сукането, така че на практика гърдите ти почти никога немогат да бъдат съвсем празни.Като е опразнила едната, в другата вече се е събрало значително количество мляко.
И пиши пак как върви!

# 24
  • Мнения: 249
Ами преди за добавката не съм правила сметка, но общо взето докато тя сучеше след това почти никога не искаше да пие от шишето и общо взето все го хвърлях...Но въпреки това все я пробвах, защото мислех, че е сукала много малко...Така, че не мога да ти кажа колоко е била добавката...
...Сега ми се вижда много малко 100-ина грама за целия ден...Но пък не е плакала...Така, че не знам...Тъкмо сега се канех й дам малко - 30 гр. за да не стои гладна. От сутринта не съм й давала...На гърдите съм я слагала вече 3 пъти ото11.00ч.Последно преди около половин час, но дръпна малко и отказа...не й се спеше толкова и се ококори...От тогава си ритка на леглото и не плаче, но въпреки това ще й дам с лъжичката, защото след малко, ако огладнее и се разплаче няма да има как да й давам....Не знам дали е правилно, но...

# 25
  • Мнения: 249
Не знам какво разбираш доволно мокри...Не давам вода...Преди не знаех, че не трябва да се дава вода и иси играех да преварявам всеки ден, а тя не искаше и не искаше да пие, или съвсем малко - около 30-50 гр. за цяло денонощие...А педиадърката ми вика още след раждането  като дойде да я види - трябва да пие по около 250 гр. на ден #Crazy  #Crazy  #Crazy И моята като не иска да пие... та гледай какво притеснение беше и за това... Shocked


...Пробвах я сега с малко мляко с лъжичката, но изяде 10 гр. и започна да се ядосва. Реших да не й давам... Дано да не е гладна...

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
ina_5kova, бебе на 4 месеца в никой случай няма да остане гладно, без да извести това на целия квартал! Изобщо недей се тревожи. Ако беше на 1-2 седмици, да се тревожиш, че може да огладнее и да не плаче - да, но на 4 месеца - тц.
Според мен щом е толкова малко добавката, се опитай още да я намалиш тези дни, а вместо това предлагай да суче по-често.

# 27
  • Мнения: 249
О,кей! Благодаря ти! Ще опитам...  love001

# 28
  • Мнения: 249
Ето ме отново и мен...Нали искате да знаете как върви при нас...
Ами-и-и, може би добре...В смисъл такъв, че откакто плака първият ден вече не е плакала така. Не давам никакви биберони...от време на време идавам с лъжичката, но толкова малко , че надали това решава проблема, ако наистина е гладна...Например онзи ден по съвет на Бу, не съм й давала нищо, освен гърдата...Вчера следобяд й дадох около 30 гр, защото мисля, че не й достигаше.
А иначе я слагам почти на всеки половин-един час на гърдата и тя суче нещо...какво не знам!!! - дали имам кърма???, но това е...Щом не е плакала, значи не гладна...Още повече, че следя и памперсите...Може би около 500-600 гр изпишква за денонощие, и ака по веднъж на ден...( е, преди акаше по-често и по повече), но предполагам, че това е временно докато се нормализира количеството на кърмата.
...Другото, което исках да ви питам. Като я слагам толкова често на гърдата има ли смисъл да се доизцеждам  Confused:  Confused:  Confused: ...То сигурно и нищо няма да мога да изцедя след това де, ама да попитам...
По-лесно е да ви попитам, че от толкова много четене на какво ли не за този кратък срок- вече започна всичко да ми се омешва в главата. smile3529

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво - супер се справяте Grinning
Няма смисъл да доизцеждаш,щом суче толкова начесто - достатъчно стимулация има Grinning

# 30
  • Мнения: 6 243
Ина, едно нещо трябва да знаеш - ти можеш да кърмиш детето си толкова дълго, колкото искаш. Организмът ти е устроен да изхрани детето ти само с твоята кърма. Не се колебай, не се съмнявай в това - така е и толкоз. (Ако не беше така, да сме се загубили като биологичен вид, защото адаптираните млека не са от хилядолетия на пазара, а само от няколко десетилетия.)

Ти можеш да кърмиш. Стига си се притеснявала. Това не е дар от Господ за избрани, а нормално нещо, само трябва да си повярваш. Всеки път, когато те обхване съмнение, си казвай - мога и ще го кърмя това дете и толкова.

# 31
  • САЩ
  • Мнения: 323
Чудесни новини! Поздравления, ina_5kova, можеш да се гордееш със себе си! Давай на бебе да суче когато поиска и не се тревожи повече. Сега е твой ред да даваш кураж на майките чиито бебета са в стачка!

# 32
  • у дома
  • Мнения: 708
Здравей Ина,
Сладка хапка е много права!
Спри да се притесняваш! Успокой се, детенцето ти изяжда толкова мляко колкото му е небходимо, а гърдите ти прозвеждат точно толкова колкото му трябва.
Наскоро прочетох че може има голяма разлика в  количествата мляко, които поглъщат две деца на една и съща възраст (например едното 500гр другото 800гр дневно) без това да се отрази на нормалното им развитие. Просто зависи от темперамента на детето.
Признавам че малко ме притеснява безразборното хранене - моят принцип е поне 1 час престой след хранене, да може да се изпразни добре стомахчето. След това детенцето ще хапне повечко и няма да иска пак след 10 мин.

Ако си смуче палеца или ръчичката това може да е сигнал че е гладничко, но може и да го сърбят венците и да ги чеше. А дали плаче толкова много защото е гладно - може да има колики например, да му е самотно, да го боли нещо, да е наакано?

Нашето бебче имаше един период, в който във вертикално положение беше ОК, но в момента в който я сложим хоризонтално надаваше ужасен рев.

Бих ти предложила да се вслушваш повече в себе си и в детенцето си, а не да изпълняваш 100% съветите на лекарите. Има много различни мнения и дори некомпетентност в лекарското съсловие напоследък. Една майка знае най-добре кое е най-добро за детето й! всяко дете е различно и на лекаря е трудно да подходи индивидуално ако не познава добре детенцето.
За изцеждането лекарят мамолог при когото ходих миналия месец ми каза следното - на едно кърмене се дава само едната гърда и след кърменето се изцежда до последната капка. на следващото кърмене се дава втората гърда, а другата не се пипа.  Така в гърдата се събира достатъчно мляко за цяло едно кърмене. Признавам че не го спазвам стриктно този съвет.

Продължавай да упорстваш с кърменето! Стискам палци и на теб и на бебчето!!!

# 33
  • Мнения: 249
Здравейте!
Пак съм тук...продължаваме борбата Sign Exclamation
Най-напред искам да благодаря на всички вас за подкрепата  love001 Ако не бяхте вие - вече нямаше да съм от гилдията на кърмещите мами  Misc Baby Bottle . Тази победа е ваша smile3501 Вашите насърчения ни помогнаха да стигнем с бебока до тук...
...Не съм се предала и продължаваме  само да се кърмим...но през деня все още сме на тъмно, иначе се разсейва...яде по малко и начесто (последните два дни започна през около 2 часа, но пак малко суче)...най-добре се храни през нощта, ама вече всичко ме боли, защото не смея на шавна да не я смачкам...Апропо докога трябва да спи при мен? Мога ли вече да я оставям в нейното креватче?...
... Cry  Cry  Cry и понеже вече няма биба, ползва гърдата ми за такава - направо ужас  smile3504 ..не мога да свърша нищо вкъщи...оставя я да спи ислед 5 минути хайде мрън-мрън и така на прибежки...
...Вчера и днес  вече излизахме за малко на разходка, но не знам как ще успеем да излизаме за по-дълго, камо ли да се кърмим навън...дано да дойде и този момент скоро, защото идва топло време и затворени вкъщи...е малко гадно Cry  Cry

# 34
  • Мнения: 472
Абе и на нас така ни бяха казли  в болницата само от едната и после изцеждаш , и после от другата .
Ама на малката не и стига само от едната та и давам и от двете !

Общи условия

Активация на акаунт