Помощ моля!!! Как да я науча отново да суче?

  • 1 457
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 242
Много ми става мъчно като прочета че някое майче има проблеми с кърменето, особено ако са породени от грешна информация или незнание Sad Наистина не "нещо" а много неща трябва да се направят по въпроса за да имат избор и свобода младите майчета (но това е друга тема).
 Когато Ива стачкуваше забравихме за нейното легло и за нощните паузи. Основно се кърмихме нощем, защото ако разчитах на изсуканото през деня щеше да гладува много #Puppy dog . Разбих на пух и прах всякакви режими, спрях да спя или си навивах часовника да ме буди на 1.5- 2 часа и й бутах цицата в съня й ( и все още нощем поема повече отколкото денем Wink ).
 Пробвай, дано помогне и при теб!

# 16
  • Мнения: 249
Благодаря ти!
Естествено ще пробвам!...Ние така или иначе откакто се е родила сме така през нощта...Стига да няма опъване, както последните нощи....

# 17
  • Мнения: 249
Здравейте!
През нощта беше ужасно...Събуди в 23.30ч и някак си я приспах...с люлеене до към 00.30ч. Взех я на леглото при мен, както е направила Мери...И отново събуждане в 03.00ч...И тогава няма заспиване...Нито пък иска да захване гърдата...само рев...и то як...И така след час плакане реших да пробвам да й с лъжичката малко мляко...с триста зора успя да изяде 40 гр. и не искаше повече ... само още повече рев и така до 05.00ч... Не ме питайте как се чувствах на 2-ия час - просто бях труп... В 07.15ч отново се поразмърда,но този път успях още преди да се е усетила явно да й напъхам гърдата, та сукна малко и продължи да спи...До 08.00 ч ...тогава отново сукна...и спа до 10.30ч... и аз с нея. Станахме, оправихме се и пак и дадох с пипета и лъжичка около 50 гр...
...Към 13.30 ч вече й се спеше и предполагам е била гладна... гушнах я и захапа гърдата веднага  без да се противи... после и на другата гърда...Лошото е, че поспа малко и сасе събуди.Та досега 16.40ч...Вече се опитв да мърка...Ще видя какво ще правим сега...

# 18
  • Мнения: 7 106
Ами така е, няколко дни ще има борба. Лягайте и двете в леглото и само гушкане както сме ти писали и по-нагоре.
И пиши как вървят нещата.
Аз ти стискам палци!

# 19
  • Мнения: 4 242
Трудно ще е няколко дни Wink , но после всичко ще си дойде на мястото. Само не се отчайвай thumbsup  (или както брат ми обича да се шегува "Само няма да се успокояваш" tooth  Кураж миличка!

# 20
  • САЩ
  • Мнения: 323
Милата, много тежка нощ, но ти си се справила много добре. Браво и на бебе, че яде с лъжичка и суче. Продължавай все така, ние сме с теб!

# 21
  • Мнения: 249
Здравейте!
Все нямам време да ви кажа как върви при нас...Мисля, че имаме напредък( да чукам на дърво), защото вече две нощи не е плакала. Лежи до мен на леглото, аз съм с голи гърди до нея и през цялата нощ като се завърти към мен, напипва гърдата и си суче...Къде суче, къде само си я ползва като залъгалака, това е отделен въпрос. Важното е, че не се буди да плаче, а спи и не се дърпа ото гърдата, както беше първата нощ.
През тези два дни й давам с пипета през деня, но то е много малко - за целия ден около 100-120гр. Притеснява ме да не стои гладна, защото имам чувството, че докато е на гърдата много малко време преглъща . През повечето време си я ползва за биба...Виж през втората половина на нощта и сутрин усещам, че имам повече кърма и тя наистина суче. Докато през деня докато й потече в устата преглъща и после само дъвче и от време на време преглътне, това което се е събрало.
...Е през деня все още се люлеем на ръце докато суче и заспи.Тогава сядам и я доизчаквам...Но надявам се и това с люлеенето да отмине...Днес спа от снощи от 21.30 до 11.00 ч. и можеше и да продължи, но аз вече не можех да лежа...Всичко ме болеше от тази поза, която поддържам цяла нощ.... Лапа си ръцете...Не от сега...Но да се притеснявам ли, че е гладна?...Събирам мнения...

# 22
  • Мнения: 249
Забравих да ви питам, когато усетя, че не суче а само се залъгва да продължавам ли да я държа на гърдата?

# 23
  • Мнения: 7 106
Хей, ами поздравления за напредъка  Grinning , една битка е спечелена вече!!!
Какво е било дневното количество на добавката преди?
В началото може да ти се струва че дърпа на празен ход, но това е начина да стимулира гърдите ти да произвеждат повече от сега. С по-честото сукане, само след няколко дни осезателно ще се увеличи количеството. Особено с тези чести нощни кърмения, когато нивото на хормона пролактин е по-високо.
Продължавай в същият дух!
Тя ако е гладна, няма да спи, ами ще ти го покаже Wink . Ако памперсите са доволно мокри, без обаче да даваш допълнително вода, значи всичко е на ред.Някои бебета които сучат нощем често си набавят голяма час от дневната порция мляко именно по това време. Не се притеснявай от това, има време кога да сменявате "режима". Задачата ти в момента е да я върнеш обратно на гърдата. Ако въпреки всичко се тревожиш за наддаването, иди до педиатърката да я претеглите, тъкмо сте в средата на месеца.
Ако прецениш, че се е насукала вече, опитай да я махнеш от гърдата. Ако  не протестира значи е готова.
Когато ти се струва, че вече не преглъща, смени гърдите. Кърмата се образува и по време на сукането, така че на практика гърдите ти почти никога немогат да бъдат съвсем празни.Като е опразнила едната, в другата вече се е събрало значително количество мляко.
И пиши пак как върви!

# 24
  • Мнения: 249
Ами преди за добавката не съм правила сметка, но общо взето докато тя сучеше след това почти никога не искаше да пие от шишето и общо взето все го хвърлях...Но въпреки това все я пробвах, защото мислех, че е сукала много малко...Така, че не мога да ти кажа колоко е била добавката...
...Сега ми се вижда много малко 100-ина грама за целия ден...Но пък не е плакала...Така, че не знам...Тъкмо сега се канех й дам малко - 30 гр. за да не стои гладна. От сутринта не съм й давала...На гърдите съм я слагала вече 3 пъти ото11.00ч.Последно преди около половин час, но дръпна малко и отказа...не й се спеше толкова и се ококори...От тогава си ритка на леглото и не плаче, но въпреки това ще й дам с лъжичката, защото след малко, ако огладнее и се разплаче няма да има как да й давам....Не знам дали е правилно, но...

# 25
  • Мнения: 249
Не знам какво разбираш доволно мокри...Не давам вода...Преди не знаех, че не трябва да се дава вода и иси играех да преварявам всеки ден, а тя не искаше и не искаше да пие, или съвсем малко - около 30-50 гр. за цяло денонощие...А педиадърката ми вика още след раждането  като дойде да я види - трябва да пие по около 250 гр. на ден #Crazy  #Crazy  #Crazy И моята като не иска да пие... та гледай какво притеснение беше и за това... Shocked


...Пробвах я сега с малко мляко с лъжичката, но изяде 10 гр. и започна да се ядосва. Реших да не й давам... Дано да не е гладна...

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
ina_5kova, бебе на 4 месеца в никой случай няма да остане гладно, без да извести това на целия квартал! Изобщо недей се тревожи. Ако беше на 1-2 седмици, да се тревожиш, че може да огладнее и да не плаче - да, но на 4 месеца - тц.
Според мен щом е толкова малко добавката, се опитай още да я намалиш тези дни, а вместо това предлагай да суче по-често.

# 27
  • Мнения: 249
О,кей! Благодаря ти! Ще опитам...  love001

# 28
  • Мнения: 249
Ето ме отново и мен...Нали искате да знаете как върви при нас...
Ами-и-и, може би добре...В смисъл такъв, че откакто плака първият ден вече не е плакала така. Не давам никакви биберони...от време на време идавам с лъжичката, но толкова малко , че надали това решава проблема, ако наистина е гладна...Например онзи ден по съвет на Бу, не съм й давала нищо, освен гърдата...Вчера следобяд й дадох около 30 гр, защото мисля, че не й достигаше.
А иначе я слагам почти на всеки половин-един час на гърдата и тя суче нещо...какво не знам!!! - дали имам кърма???, но това е...Щом не е плакала, значи не гладна...Още повече, че следя и памперсите...Може би около 500-600 гр изпишква за денонощие, и ака по веднъж на ден...( е, преди акаше по-често и по повече), но предполагам, че това е временно докато се нормализира количеството на кърмата.
...Другото, което исках да ви питам. Като я слагам толкова често на гърдата има ли смисъл да се доизцеждам  Confused:  Confused:  Confused: ...То сигурно и нищо няма да мога да изцедя след това де, ама да попитам...
По-лесно е да ви попитам, че от толкова много четене на какво ли не за този кратък срок- вече започна всичко да ми се омешва в главата. smile3529

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво - супер се справяте Grinning
Няма смисъл да доизцеждаш,щом суче толкова начесто - достатъчно стимулация има Grinning

Общи условия

Активация на акаунт