Реваксинация ДТК. Да сложа ли Инфаринкс?

  • 2 579
  • 19
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 522
В общи линии това ми е въпросът. До сега са слагани ваксините по ЗК. Предстои реваксинация на 1,6 м и се чудя има ли смисъл да купя и поставя Инфаринкс при положение, че не имало някакви сериозни странични реакции преди. Като изключим леко зачервяване последният път и температура 37,5.
Дилемата ми произтича от това, че педиатърката ми каза, че при реваксинация се очакват по-силни негативни реакции. Срещнах обаче мнение и че не се случват такива реакции при 4-ти и 5-ти прием и че новите ваксини които досега не са били внасяни в организма все пак имат някои странични ефекти които могат да се проявят особено при първата им апликация.

# 1
  • Мнения: 1 264
Тази ваксина не е ли ДТК+полио? Ако е така, то и ние ще слагаме на сина ми нея, а досега е бил на ваксините по ЗК. Педиатърката препоръча тази ваксина, защото в ДТК-то по ЗК едната компонента е жива (мисля, че коклюш). Освен това така ще го боцкат веднъж. Ако се сложат тези по ЗК, полиото се слага на 1 г. и 1м или и 2м., а ДТК-то 1 година след последния прием (ако не бъркам), т.е. по различно време. Прецених, че така притесненията ми относно последствията от ваксината ще само веднъж.
Надявам се да няма странични реакции.  Praynig

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не, тази е само ДТК. Пентаксим съдържа и полио компонент. Иначе си права за реваксинацията, но на дъщеря ми и сложиха противополиомиелитната ваксина преди 3 месеца, така че сега остава само ДТК. И да коклюш компонентата е инактивна, но друго ме притеснява. Ако не бях срещнала това мнение за новите ваксини и внасянето на нови компоненти пре ренаксинация въобще нямаше да се замислям, но..... newsm78

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз направих така-при реваксинацията си купих Инфанрикс,а преди това всичко си беше по ЗК/за ревакс.си взех и Имувакс полио преди това/.

# 4
  • Мнения: 982
sharli,аз направих така.
Всички останали бяха по ЗК.
Детето ми понасяше всички ваксини много добре.Никакви проблеми до реваксинацията с орално полио.Имахме  проблеми след тази реимунизация,изплаших се.Само 3 месеца след това беше ДТК.Купихме я.
Има смисъл да поставите Инфанрикс!

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Всички ДТК, които съм слагала са били Инфаникс. Никога не беше правил реакция към ваксина, до последната реимунизация, след което вдигна за няколко часа 37,5.
Не искам никой да засегна, обаче не мога да разбера как може слагате ДТК по ЗК, което прави толкова наистина сериозни усложнения. Не ви ли е страх? Все пак Инфанрикс-а струва 30 лв, не е милиони.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Благодаря ви момичета. Мериа въпросът както и ти пишеш не е в 30-те лева. Надали някои, който има по толкова на месец да си плати интернета за да пише тук би го поставил на въпрос. Слагах ваксините по ЗК заради отказа на педиатъра да постави купени ваксини. По това време тя ми посочи достатъчно смислени и логични доводи за да и се доверя и да се съглася на ваксините по ЗК. Сега се информирам допълнително имайки впредвид, че при реимунизации като цяло има по-тежки негативни реакции от страна на организма.

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Шарли, надявам се разбираш, че не искам да те засегна. Просто наистина е изключително вано слагането на качествени ваксини. Какво значи "отказва да слага купени ваксини". Аз лично веднага бих си сменила педиатъра след като отношението му е меко казано безотговорно и некомпетентно.

# 8
  • Мнения: 1 174
Здравейте,на нас също ни предстои реимунизация ДТК,досега сме ги слагали по ЗК,сега исках да купя Инфанрикс,но педиатърката каза,че след като сме почнали с една,така било добре и да продължим,тук чета другия мнения и.......,много се чудя какво да правя newsm78

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Йоана, няма проблеми да продължиш с Инфанрикс.

# 10
  • Мнения: 1 174
Йоана, няма проблеми да продължиш с Инфанрикс.
Мерси за отговора и аз така мисля,от четеното тук,остава да убедя и педиатърката в това,чудно ми е защо ми каза така ooooh!

# 11
  • Мнения: 982
yoana77,на мен ми казаха,че няма проблем да направим реимунизацията с Инфанрикс,макар че сме слагали тези по ЗК преди това.Така и направихме.

Мериа,съгласна съм с теб!За съжаление,дори поставянето на качествени ваксини не ни предпазва от нежелани реакции.Случва се и при тях.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
За съжаление,дори поставянето на качествени ваксини не ни предпазва от нежелани реакции.Случва се и при тях.

Да, всяка ваксина носи риск. Важното е да направим каквото зависи от нас- да изберем по- изчистените и съвременни ваксини. Безопасна ваксина няма.

# 13
  • Мнения: 1 984
може да сложите инфанрикс спокойно! а може ли да попитатате дали все още слагат българското ДТК в консултациите? чух че ще пускат някоя от безклетъчните вече? ако е така може да не си я купуваме. ако сложете пентаксим между другото ще защитете детето и от хемофилус.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Шарли, надявам се разбираш, че не искам да те засегна. Просто наистина е изключително вано слагането на качествени ваксини. Какво значи "отказва да слага купени ваксини". Аз лично веднага бих си сменила педиатъра след като отношението му е меко казано безотговорно и некомпетентно.
В никакъв случай не съм се засегнала. Просто казвам, че не парите са това, което ме е спряло преди 1 година да купя ваксина. Педиатърката ни отказа тогава да сложи тази ваксина заради факта, че няколко месеца по-рано е имала много неприятна ситуация с едно бебе. направила е Инфаринкс и бебето е вдигнало много висока температура, страхотен оток на целият крак и т.н. Все още беше стресирана от тази случка и не желаеше да рискува. Тогава не беше срещу Инфаринкса или Пентаксима или която и да е друга пречистена ваксина, а просто се опасяваше от неправилно съхранение в аптеките и аптечните складове. Предполага, че това е причината за единствената толкова неприятна реакция от ваксина при бебе, която е виждала тя в своята практика.

tonev да слага се все още българското ДТК. Смениха само оралното полио с инжекционно такова, пречистено.

Така или иначе взех решение за себе си. Благодаря ви много за отговорите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт