Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 фев. 2008, 10:39 ч.

Свекървата,която се оправдава с критическата

• 2 204
  • 25
  •   1
Отговори
Не знам от къде да започна,но отново ще развия темата за свекървата.Аз съм бременна в шестият месец и чакам третото ни детенце.Съпруга ми замина за чужбина и се наложи да ни премести при свекървата за да ми помагала.Да,той докато си беше в България,всичко беше идеално със свекито.Замина мъжът ми и започна ада с майка му.В началото се оправдаваше ,че кара критическа от 9 години.Започваше да се заяжда за най-дребното и да ме обижда.Найстина ,по-вулгарна жена не бях чувала,до този момент.Оказа се,че свекито,не ме е харесвала за снахичка.Тя искала нейният син да се ожени за едно негово бившо гадже с дете от друг брак. Това момиче и допадало на нея.Както и да е,явно Господ е решил да сме заедно с моят съпруг,въпреки всички проблеми създадени от роднините.Какво ми направи моята свекърва:Първо-взе ми колата и не ми я дяваше две седмици,под предлог,че аз трябва да карам лека бременност.Естествено,жената толкова си може и е карала само на първа скорост с пуснат климатик и парно,точно в най -големият студ.Взех си колото,защото моята работа е свързана с много пътуване.И започнаха скандалите.Каза ми ,че аз съм убила майка ми,при положение,че жената почина от рак и се мъчи цяла година на легло.Знае,че ми е много тежко,че не успях да отида на погребението на собствената ми майка и затова ме наранява така.Постоянно ми изваждаше снимки на бивши гаджета на моят съпруг,ей така да ми е още по-гадно и тежко.Крещеше ми пред децата.Когато реша да излезна на вън ,на разходка,тя излизаше в двора ,да я слушат хората-"Внимавай да не убиеш децата!".Нищо положитерно никой не каза за нея-нито съседи,колеги,познати.Помолих е да не си слага бельото в пералнята,защото децата се подсичат от известно време.Тя си переше  дори дамските превръзки.Спираше ми топлата вода,криеше хляба.Така изкарахме 20 дни.Обадих се на съпругът ми и му казах,че има проблем с майка му.Тя му каза да се прибира,иначе семейството му до 3 дни ще е на улицата.И децата отново ставаха свидетели на всичко това.От притеснение,получих контракци,леко кървене и силни болки от лявата страна и схващане на левият крак.Гинеколога като ме видя,ми каза,че трябва да ме хоспитализират и малко системи да ми включат.Отказах,защото нямаше кой да гледа децата.От София се преместихме в провинцията при свекито и все още никой не позновом.Свекито успя да наговори нейните две сестри срещо мен.Трите сипеха обидни думи срещу мен ,а децата плачеха от крещенето на тези жени.Питах ги,защо е целият този цирк,има ли смисъл от тези скандали?Аз сестрите и не ги познавам добре,защото сме се виждали 2-3 пъти.Пристигна съпругат ми след 2 дни пътуване и свекито се опита да го наговори срещу мен ,но безуспешно.Той ме познава много добре какво представлявам.Нахвърли се срещу сина си,сипеше отново просташкият си речник.Предупредих е ,че ако продължава така,ще подам жалба срещу нея,защото ми налага психически тормоз,както на мен така и на моите деца.Последните и думи бяхя-че ме мрази,глупава съм,нищожество,боклук,да ми пикае на парите(това ме обиди много),убиец,маниполатор,раждм за да задържа сина и,понеже той е бил нещастен с мен.Завеждащият доктор на тукашната поликлиника,каза,че имат съмнение за склероза,но свекърва ми не желаела да си обърне внимание.Беше ми омрънало да се оправдава с критическата.Свекърва ми постоянно ми повтаряше,когато имахме някакви взаймоотношения,че трябва да сме близки и да и споделям моя интимен живот.Ха,казах си тази женица,много е куко,не се чува какво говори.Вече сме на квартира,децата са по-спокойни,аз също.Разбрах едно-с омраза,лицемерие,простащина -нищо не може да се постигне.И ако е късмета с нас,ще заминем скоро при съпругът ми.

# 1
  • Варна
Не се мъчи повече. Гледам, има хепи енд-изнесли сте се и ще заминавате. Това е най-важното. Раздвай си, че си разбрала що за съкровище имаш и няма да ти се налага да я търпиш.

# 2
Оооо боже, такова не го изтрайвам и секунда  #2gunfire И ти ще я търпиш 20 дни, направо си прекалила Grinning Хич да не ти пука, трябва да си спокойна за да е добре бебчо, аман от такива кукута, че не ми се падна и на мен една такава да я сложа на мястото и. Гледай си децата и мъжо, щом те подкрепя няма за какво да се тормозиш, само стой далече от това бабе, пращай и картички за празниците и снимки на внуците, напълно достатъчно и е Wink

# 3
Въобще не я допускай до себе си и децата. Що за критическа, бе?!?! Тя явно жената си е такава, ама досега не си е показвала рогата. Не вярвам една критическа да може да доведе до такива сериозни отклонения, те вероятно са си съществували и досега.  Най-хубавото в случая е, че мъжът ти, доколкото разбирам, е на твоя страна. Лека бременност и здраво бебче ти желая   bouquet!

# 4
Аз имам свкърва, която кара критическа-повярвай, няма нищо общо с твоята, просто е като лошо дете. А твоята си е зла жена. Освободи се от нея възможно най-бързо!

# 5
  • София
 newsm78 newsm78 newsm78
Минах я тая критическа, ама такова чудо ? Не съм чувала и за други познати.
Не я мисли вече, нали си решила проблема. Гледай си дечицата и съпруга, но не забравяй и себе си.

# 6
  • София
Е, то и аз съм в критическата,ама само от време на време да ми е ревливо, но тогава се скатавам в някоя стая и си поревавам.А когато съм с внука, нямам време да се сещам за критическата.

# 7
  • кв.Изток
Моята си позволяваше да говори пред сина ми против мен, а пред мен мълчеше и отричаше- детето лъжело.Вече живеем на километри една от друга и възвърнах душевния си мир.Това е спасението.Зълва ми също оправдаваше майка си с критическата, ама като я питах, защо не се държи към нея и нейното дете така само вдигна рамене.Колкото по-далече, толкоз по-мили.

# 8
Някои извадки и коментари:

- "Тя искала нейният син да се ожени за едно негово бившо гадже с дете от друг брак." Какво ненормално има в това, че момичето е имало дете от друг брак? Да не би да е втора категория човек?
- обяснения за наговаряне и опити за наговаряне
- събиране на информация от близки, съседи, роднини, колеги и т.н. ("Нищо положитерно никой не каза за нея-нито съседи,колеги,познати.")
- изнасяне на прекалено лични подробности за трети лица (в случая свекървата) във форуми
- децата са свидетели на всички семейни скандали
...

Всичко това ме навежда на мисълта, че и двете сте на един акъл и със сходен манталитет, щом съжителството ви се свежда до описаното в първия постинг. Няма значение дали заради критическата, дали заради бременността, дали заради нещо друго.

Хубаво е, че сте се изнесли. Поне няма да сте си трън в очите една на друга.

Между другото, моята свекърва също кара тежка критическа. Но до такива изпълнения не сме стигали и съм сигурна, че доколкото зависи от мен няма и да стигнем. Т.е. няма да напиша на 100 000 регистрирани и сигурно още толкова нерегистрирани кой какво прави с дамските си превръзки, нито ще си позволя да коментирам бившите гаджета на съпруга си (от уважение към него и неговия избор, най-малкото).

# 9
  • София
Не е до критическата,а си е до характерчето...

# 10
Аман от свекърви и техните критически

# 11
Аз се съмнявам леко в истинноста на написаното.Ако бъркам ,моля да бъда извинена  Peace

Крити4еска -превръзки?  Crazy
Нали сте живели с мъжа си отделно ,преди да замине?Защо сте се изнесли на квартира?  newsm78

# 12

Крити4еска -превръзки?  Crazy

Кое те учудва?

# 13
У4удва ме ,защото майка ми като влезе и съответно и излезе от крити4еската ве4е няма6е М.....свекърва ми и тя. а тази жена е в 4рити4еска ве4е 9г............ #Crazy
Абе няма зн  ooooh!

# 14
У4удва ме ,защото майка ми като влезе и съответно и излезе от крити4еската ве4е няма6е М.....свекърва ми и тя. а тази жена е в 4рити4еска ве4е 9г............ #Crazy
Абе няма зн  ooooh!
По време на критическа може да има цикъл.При някои редовен,при други нередовен,много рядко спира изведнъж Peace.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт