пюрета в домашни условия

  • 672
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Приготвям си сама пюретата за Бебо,но обикновено ги замразявам.Иска ми се и да ги стерилизирам,за да мога да имам готови пюрета и навън-имате ли опит с това,даите някоя идея.Хич нямам доверие на готовите пюрета-два пъти му давах и два пъти се запече,а и са ужасни на вкус.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 847
Аз затварям пюрета, каши и супи в бурканчета. Системата е едан и съща за всички видове храни. Като се сварят зеленчуците, още врящи ги пускам през каната на робота или пасатора и веднага ги наливам в бурканчета. Затварям с капачките и обръщам на масата да изстинат. После прибирам в хладилника. Изкарват по 3-4 дни спокойно. Като излизам на вън, слагам бурканчето в калъфче за шише - има термоизолиращ ефект. Вадя половин - един час преди употреба.

# 2
  • Мнения: 163
Моята система беше простичка...сварявам си зеленчуците и ги пасирам, горещи затварям в бурканчета и обръщам с капачките надолу. Срок на съхранение 3-4 дни в хладилник. Като излизам на разходка вземам едно бурканче, кутия със NAN и гореща вода в термос. преди хранене смесвам млякото с водата и разреждам зеленчуците. Хем се стопля пюрето хем като приготвям зеленчуците ги правя само с вода и липсата на мляко прави срока за съхранение по голям.
Уф май го написах супер объркано #Silly

Общи условия

Активация на акаунт