кое прави Фризолак "долнопробна манджа"

  • 13 187
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 814
"Долнопробна манджа" е доста силно казано...
Ето ти линк за една доста подробна тема по въпроса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=252658.20

А аз ще цитирам част от единия си постинг в нея + 1 малка добавка:
"Изобщо не отричам, че това АМ може да действа на някои дечица добре, а други по-прехвалени АМ - зле. Това общо взето е индивидуално. Но истината е, че ако се направи някаква статистика, дори само от форума, ще има доста мами, които ще са по-недоволни от Фризолака, отколкото от което и да е друго АМ. Въпреки, че аз имам една позната, която си го даваше редовно на детето и изобщо не се притесняваше, че на 2-3 дни го "изхождаше" с термометър. Всеки разсъждава различно.
Освен това не става дума за цена, а за качествата и начина, по който това АМ се е наложило в БГ (най-вече от доц. Маринова). Абсолютен факт е, че както всички останали неща, така и АМ си имат различни категории (взависимост от качествата, състава и т.н.) и не виждам защо някой не приема, че Фризолака не е висока категория в сравнение с други АМ на пазара, които освен това са познати като марки в цял свят..."
Като гледам по-горе малко съм се разгорещила, ама то е защото сама трябваше да си събера инфото за другите АМ и да се спра на подходящото (лекарите не ми го дадоха)... Приеми тона ми за добронамерен Peace

# 16
  • Мнения: 174
Фризолак-"долнопробна манджа" ми звучи толкова крйно, че граничи с безсмислицата. Всяка майка решава дали да даде Фризо или друго мляко. Стига с тая параноя относно Фризолака- тук във форума периодично се появявт такива стряскащи теми. Whistling

# 17
  • Мнения: 6 441
Не знам дали се дължи на фирмена политика или неспазване на някакви минимуми, но Фризолак не се предлага в Белгия, Франция, Германия и други страни. Нещо, което не може да се каже за Аптамил, Милумил, Нан, Нутрилон... не знам, само констатирам  Simple Smile
Thinking Ще ме накараш да се замисля за Милумила Thinking

# 18
  • Мнения: 1 900
Щом детето ти го приема добре, защо да е "долнопробно"?
Има различни млека защото различните деца имат различен вкус, това което едно приема с охота друго може да не иска, освено това някой се запичат от едно, други ги разглабва.
Важно е как се отразява на твоето дете  Peace

# 19
  • Мнения: 1 132
Според мен всички АМ са  еднакви. Предполагам не мислите, че ще продават "долнопробни манджи" за бебета. Това, че някои производители не правят голяма реклама на продукта, не го прави автоматично лош и долнопробен.
В Холандия например няма Аптамил, Милумил, Лактана, Хипп и т.н.  , защото населението залага на местните продукти Нутрилон , Фризо и т.н. Имам приятелки в Германия, които хранят по препоръка на педиатър с Хумана, а забелязвам, че е недолюбвано мляко в България.  Thinking
Едно мляко е добро, щом се  понася добре. Аз кърмих до скоро и сега минахме на Нутрилон, естествено това е най-доброто за мен на този етап, защото понася много добре на детето ми. Не бих го сменила, ако някой му лептне етикета -долнопробна марка.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 48
МАМИТА, МОЕТО БЕБЕ Е НА  ФРИЗОЛАК,ВЕЧЕ СМЕ НА 2-КАТА.  ЗАПЕК НЕ Е ИМАЛО ОТ НЕГО. И ТРИТЕ МИ ПРИЯТЕЛКИ, КОИТО ИМАТ БЕБЕТА СЪЩО ПОЛЗВАТ ФРИЗОЛАК, БЕЗ ДА СМЕ СЕ КОНСУЛТИРАЛИ ЕДНА ОТ ДРУГА.  ТАКА ЧЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ СИ ГО СПОКОЙНО, ЩОМ БЕБКОВЦИТЕ ГО ОБИЧАТ!
 

# 21
  • Мнения: 117
Предполагам защото е по-бедно на състав от другите млека и заради това, че се опитват да "тъпчат" бебоците във всака болница само с него по обясними причини (нали вносителката е шефка на педиатрите в БГ)  Laughing. А и заради това което Блонди е написала, че такова чудо Фризолак на запад няма. Има други млека, които за щастие се продават и в България.

# 22
  • Мнения: 2 131
Това че в другите държави бебетата ги хранят с други марки млека не го приемам като мотив. По тази логика след като американците, например, се тъпчат с хамбургери и всякакви глупости би следвало и ние да го правим. Нито пък факта, че еди кой си го е наложил на нашия пазар го прави лошо мляко.
Това е поредната тема за Фризолака и аз така и не прочетох защо това мляко е по-лошо от останалите. С какво неговия състав е по-различен от другите марки млека и какво му липсва в сравнение с тях.

# 23
  • Мнения: 779
Това че в другите държави бебетата ги хранят с други марки млека не го приемам като мотив......................
..... и аз така и не прочетох защо това мляко е по-лошо от останалите. С какво неговия състав е по-различен от другите марки млека и какво му липсва в сравнение с тях.
Подкрепям абсолютно Peace и много ми се иска да чуя накрая поне едно компетентно изказване по въпроса,кое точно прави Фризолака по-лошо мляко от останалите?Кое?Ако мотива е .."ами в Германия не го дават"това звучи несериозно... моля ви Laughing

# 24
  • Мнения: 779
Предполагам защото е по-бедно на състав от другите млека и заради това, че се опитват да "тъпчат" бебоците във всака болница само с него по обясними причини (нали вносителката е шефка на педиатрите в БГ)  Laughing. А и заради това което Блонди е написала, че такова чудо Фризолак на запад няма. Има други млека, които за щастие се продават и в България.
ПО-бедно на състав???? smile3528Това от къде ти хрумна? smile3529А относно болниците..ми..ние сме лежали поне в три и трябва да ти кажа,че навсякъде предлагаха Nan,а не Фризолак, така че странно наистина newsm78това което твърдиш. smile3556

# 25
  • Мнения: 213
Цитат
Това че в другите държави бебетата ги хранят с други марки млека не го приемам като мотив......................
..... и аз така и не прочетох защо това мляко е по-лошо от останалите. С какво неговия състав е по-различен от другите марки млека и какво му липсва в сравнение с тях.
Подкрепям абсолютно Peace и много ми се иска да чуя накрая поне едно компетентно изказване по въпроса,кое точно прави Фризолака по-лошо мляко от останалите?Кое?Ако мотива е .."ами в Германия не го дават"това звучи несериозно... моля ви Laughing
Много точно казано Peace

# 26
  • Мнения: 393
Цитат
Това че в другите държави бебетата ги хранят с други марки млека не го приемам като мотив......................
..... и аз така и не прочетох защо това мляко е по-лошо от останалите. С какво неговия състав е по-различен от другите марки млека и какво му липсва в сравнение с тях.
Подкрепям абсолютно Peace и много ми се иска да чуя накрая поне едно компетентно изказване по въпроса,кое точно прави Фризолака по-лошо мляко от останалите?Кое?Ако мотива е .."ами в Германия не го дават"това звучи несериозно... моля ви Laughing
Много точно казано Peace
Peace  Peace  Peace ето за това пуснах темата! Явно само цветущи епитети има по адрес на млякото и нищо сериозно! А що се отнася до състава, със сигурност не е по-бедно!  smile3527
А пък за това, кое се продава в Германия и в Европа и кое не, нека да отбележим, че Аптамил е долнопробно мляко в Германия и не се купува изобщо след скандал станал с партиди с патогенни бактерии, които са изтеглили от пазара. Може би от тогава са зяляли нашия ???

# 27
  • Мнения: 1 089
Намерих нещо, което може би внася известна светлина върху въпроса, но как точно да го тълкувам незнам. Фризо е марка на концерна Frieslandfoods ( до колкото разбирам холандаски) - тук можете да видите в оригиналния им сайт. Но единственото друго мляко за бебета, което намерих там е Noulac  - кондензирано мляко за след 5 месечна възраст на друга тяхна марка (явно специално за Гърция) NOYNOY.
P.S. сега виждам, че и марките Frisan Flag  и Milli имат АМ.

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 21:59 от Lenyto

# 28
  • Мнения: 2 746
И в другите теми за Фризолак съм писала, че най-вероятно заради ниската му цена е толкова оплювано и смятано за "долна манджа".Но разбира се, никъде няма сериозни доводи против това АМ.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 588
Цената на НАН и Нутрилон също не е много по-висока, но те нямат подобна слава.

Общи условия

Активация на акаунт