има ли и други такива бебета???

  • 16 764
  • 252
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 413
Fracla -   благодаря за изчерпателната информация, човек винаги научава нови неща...е сега вече знам за моноцитите.    При нашите изследвания всичко си беше наред, само някакъв показател дето участвал в оформянето на калция бил леко понижен, а теста за алергия си е наред - тествали са ни за всичко, за риба, ядки, мляко, месо,пшеница и казеин.

Linn-B - и ние днес едвам "скалъпихме" няколкото необходими милилитри. Закуската му беше няколко лъжички попара, обяда- 1/3 бурканче зеленчуково пюре на Хип., а вечерята - пак лъжички от супата и пак топях хляб в соса от салатата ми...Едва сега заспа, и аз ще се опитам да му дам през ноща да яде, че напоследък тотално отказва през ноща, а преди събирах около 200 мл.нощно хранене.   И вие ли сте много активни??? Моя синковец е толкова буен, само на ръце и имам чувството, че мога да го изтърва, не заспава мирно, много е палав,...от къде иде тая енергия - по добре да си я пази и да наддава

K_V_R - вие сте по-малки от нас с около 27-28 дни някъде, но аз експериментирам, защото теста за алергия ми показва, че му няма нищо и вече съм въвела много храни, нищо не му е станало, а и пък в едно пюре на Хип за след 4 мес.имаше домати, сирене вътре...и др. ама като ме гледа в очите понякога и сякаш ми казва - гладен съм дай ми нещо и аз почвам.   А има е нещо друго - в България децата се захранват по един начин, а тук съветват по-друг и има много разнообразие на пазара, ама пусти ми син злояд, сама си ям понякога пюретата.  ...мисля, че ако остана само на 500-*те мл. "спящо мляко" ще са му малко и затова се опитвам с игри, с маймунджалъци да бутна нещо в устата. А много интересно е, че пие с чаша, като възрастните, не иска биберон, не иска там другите му детски чаши, ами като нас - улива се, ама пие нещо.
 Относно НАН 1- след малко мъжо, ще го търси в интернет - било швейцарско произвоство, дано да го имат в произвоственната си листа. Опитах с Нестле-Беба, но и него само в сънно състояние.
Айде и аз да бягам
до утре

# 46
  • Мнения: 413
Току що се рових за НАН, няма го в произвоственната листа на Швейцария, явно е пак някакъв "запъртак" на българския нестле,ама и в техния сайт не го намирам това мляко  newsm78
ето това са продуктите на Нестле:
http://www.nestle.ch/de/products/categories/childfood/Pages/default.aspx

 а това българския нестле - http://www.nestle.bg/pageBaby.asp?pID=15

# 47
  • Мнения: 217
ААА, ясно, тук не правят тест за алергия, даже са ми казвали че не е показателен за малки деца под 7 години.....хм.

Да ви кажа и ние сме с много енерги, то не е въртене, пищене, викане, надигане.........спи малко според мен, поне по-малко от преди...............за яденето да не говорим пак.........

Клементина, намерих една изозтавена кутия нан1 в шкафа с "изоставените млека", снимала съм но не знам как да я кача тук Sad...ако някой зне как да каже newsm78.........а на нея пише, че е произведена от нестле холандия.....
 Simple Smile

# 48
  • Мнения: 413
Благодаря ти КВР, може да я сложиш в http://www.snimka.bg/ , първо трябва да се регистрираш, или ако имаш Скайп, да ми дадеш ника си и да се свържа с теб и да ми я пратиш
http://www.nestle.nl/nutrition/index.html   да не е това???

# 49
  • Мнения: 217
По същия начин изглежда, само че е в метална кутия  от 400г. и е NAN 1 или 2 а не е H.A. (хипоалергенно:)
иначе гълъбчетата и надписа са едни и същи.... Grinning

# 50
Здравейте Grinning!Аз също знам че в БГ не правят изследвания за алергия на толкова ранна възраст/знам и от опит,защото сина ми прояви някаква алергия-вътрешна-още на -15-я ден,но така и не се установи от какво е;предположиха че е защото съм кърмила с висока температура,но не е сигурно/.За хранителна алергия обаче не се притеснявам,защото до момента съм въвела почти всичко/да не дърпам дявола за опашката,защото риба не съм давала още,но...надявам се да няма проблем;е сигурноще има,но от друго естество Sickчестно казано ентусиазма ми от въвеждането на всичко ново винаги претърпява пълен крах Tired/Относно будуването нощес-това ми е другия наболял проблем за момента-ама той въобще не спи!!!имах глупостта един-два пъти да го приспя на ръце след като се пробуждаше  към 23.00 ,1,2,3 сутринта и... вече отърване няма Shockedуж се опитвам да го изморя през деня,да не го приспивам често,но резултата е че аз съм скапана/защото той просто не се спира и за секунда/а той продължава да е енергичен сякаш е ден-буди се през час-кокори се,играе и започва един рев ако не го взема Closeне знам къде ще му излезе края

# 51
Съжалявам,че не мога да помогна по отношение на НАН-а,но нямам голям опит в адаптираните млека/сменили сме само 2 вида...засега/ ThinkingАми вашите бебоци как са със съня???ако някой е имал подобен проблем,нека каже как го е решил Praynig

# 52
  • Мнения: 413
Мерси за инфото КВР, ще потърся тук, надявам се да го продават.

Линн - наистина не ти завиждам за съня. Ние имахме такива проблеми първите два месеца, но после се оправи. Аз винаги съм го приспивала на ръце и от малък си свикна - с едно и също одеалце се приспиваме /зелено  Laughing /  и като му го метна леко на лицето той знае, че е време за сън. Но преди месец спеше многооо по дълго и често и имах възможност повече да го храня, а сега  Sick е проблем, даже до сега едвам съм дала в спящо 150 мл., как ще я изкараме до края на деня???   Приспивам го на ръце, леко поклащайки го, и като се унесе вадя му залъгалката от устата и на найно място бутам шишето. В момента в който го оставя на леглото немога посмъртно да бутна шишето в устата му, събужда се.

  Незнам как би се оправила със съня, но когато майка ми дойде на гости ми донесе едни капки от България за сън - Dolce Nanna, Sweet Beddy-Beds, сироп е с капкомер, дават се точен брой капки, не повече, за да спят бебетата. Аз лично дадох само веднъж, хвана ме страх и не съм ги използвала.   Също може да използваш чай от анасон на гранулите, той има същия ефект мисля - успокоява колики и леко сънен ефект имали. Питай в аптеките.

  А аз днес ще давам жълтък, сега го варя  chef ще започна с 1/8 от него - не ми се рискува да дам повече

# 53
  • Мнения: 217
Моята и тя напоследък спи малко, през деня се мъча да я приспивам в леглото, в количката из къщи се возиме,,,обикновено без успех, даже и става по-интересно и се кокори само ooooh! а през нощта се буди и само да види че някой от нас с баща и отвори очи и почва да му се хили, после я приспивам с бибата и също я завивам с одеалотои  и и го държа да не го бута...........тя на ръце не обича много,,,,,не знам защо, от край време е така Crazy
 а това, че през деня не е спала не помага според мен за нощния сън, дори обратно, изнервена е повече.........та така Thinking

Аз долче нана капки давах като имаше колики, както и всичко друго ефект срещу коликите нямаше а за съня не знам, защото тя тогава си спеше по цяла нощ, за разлика от сега,.........иначе те са на билкова основа , не вярвам да навредят..........можеш да пробваш Peace

# 54
  • Мнения: 413
Да побутна темата, че сме отишли на втора страница.
КВР - и аз съм на мнение, че ако се държи детето будно, после ще е нервно и сънят му няма да е дълбок, а повърхностен и лесно ще се буди.
И ние преди време се разхождахме с количката в къщи и там си го хранех след като го приспях, но вече не се побираме в нея.

Утре сутрин сме на контролен преглед, надявам се да сме наддали  Praynig   , че днес едвам направихме 400 мл. "спящо мляко" -:е тоя израз "спящо мляко" много ми допадна, някоя от вас се беше така изразила  Grinning 

 И аз да попитам нещо - Вие как ги храните нощем?? не се ли будят??? - Аз неуспявам, а и денем вече  срещам много трудности...Споделете вие как ги "храните"

Линн   - ти защо не дадеш на таткото или на някоя баба да се гледат поне една нощ, а ти да се наспиш??? Аз така един път ми превъртя шайбата от недоспиване и ги оставих с таткото, а пък се преместих в хола и се наспах.

Лека нощ на всички и на спящо ядящите ни бебчовци, с пожелание за много ядене.  И аз отивам да се понасям в страната на сънищата, че стана вече никое време.

# 55
Здравейте FlutterНие пък досега чак такива проблеми със съня сме нямали-ставаше много рано,но поне спеше добре,а сега...приспивам го на ръце,но в момента в който го сложа в легълцето...почва един рев Cryпробвах да го слагам до мен на спалнята-нищо!заспива чак към 4.30 сутринта до към 7/това му е най-здравия сън/!Аз също съм забелязала,че ако не спи добре през деня става още по-лошо Sickспи само навън-в количката,в парка;но сега и това не може да стане,заради студа-едва чакам малко да се позатопли,че да имам няколко часа мира Rolling Eyesпробвала съм и с чай за сън-нищо не помага!Пробвах една вечер да го оставя докато се умори и заспи-ХА-МЕЧТИ- не издържах-вече и по-малко яде-то просто няма кога/не ми стига денонощието newsm78/.Нашия татко е на работа и не може да ме сменя,а бабите са далеч на юг,така че засега сме сами Confusedпробвала съм с плюшена играчка,с одеалце през главата-пак нищо-само на ръце успявам и то от 5-я,6-я път #Cussing outмисля си да не са почнали зъбките да го дразнят,но май и това не е-не знам... Thinking

# 56
Ами искам да помоля мами,които са имали по-голям опит в адаптираните млека-препоръчайте ми някое да пробвам-досега сме били първо на ФРИЗОЛАК+ФРИЗОВОМ, а от 5-я месец сме на МИЛУМИЛ Praynigне зная към кое да се насоча,да види пък дали няма да прояде... newsm78??? Как мислите???

# 57
  • Мнения: 413
Привет от мен отново, най-сетне да се добера за малко до компюпъра. Ние бяхме на консултация и сме 7800, т.е. за един месец сме наддали само 300 гр., ама какво да се прави, като спи по-малко, яде по-малко, а и днес претърпях провал в опитите си да му дам зеленчуково пюре-взе си само 4-5 лъжички и отказа,...кошмар, как ще се изхранваме като не спи вече   newsm78

Линн - относно спането, не може ли баща му поне в събота вечер малко да те отменя? Моя си знае съботата, аз си излизам за 3-4 часа да пазаря, помага ми....но само един ден от седмицата, ама и на това съм доволна.
 И ние имахме период, като го приспивах на ръце  после се събуждаше, като го оставя в леглото, но го наблюдавах и установих, че трябва да спи много дълбоко за да го оставя в леглото, ако спи повърхностно се събужда, изчаквам- около 20-ина мин трае приспиването, след това следва ядене...
  А вие като се разхождате с количката навън в парка, кога се храните??  Аз затова почти не излизам, защото като заспи е единственната възможност да го нахраня.

Относно млеката, пробвах няколко с надеждата белким да прояде някое наяве, не насън, ама Уви, но съм се спряла на Нестле-Беба и Милумил, миналата седмица свърших последната кутия Аптамил, но то е някак си много гъсто мляко. ....само моя съвет е да не купуваш Хумана - поне на мен много ми мирише и трудно се разтваря /мое мнение/
 Айде ще пиша пак после

# 58
  • Мнения: 413
Забравих да ви честитя празника - "Свети Валентин" или Трифон зарезан,
кой каквото празнува и да ви пожелая много любов,
топлина и радост във вашите семейства. 
                    newsm51

# 59
  • Мнения: 217
лин, за млеката, според мен няма смисъл да сменяш повече, не е добре за бебо постоянно да се сменят, а и при нас поне не прояде....
а защо сте на фризовом-повръща ли? аптамил имат мляко АР, не е лошо, ние го пиехме него по едно време............иначе милумила си се води най-добро за неядящи, мен ако питаш стой си на него, ние сме пробвали и аптамил и нан и фризо, все тая, и сега и ние пак на милумил Crazy

Честит ви празник и от мен! Пийте по едно вино за успокоение Laughing newsm24

Общи условия

Активация на акаунт