"Момченце е трябва да си хапне"-каза тя.

  • 15 523
  • 184
  •   1
Отговори
  • Мнения: 339
Моля ви, помогнете ми да се справя със свекървата. Имам син на година и четири месеца.Свекърва ми винаги ми излиза с номера, че е момченце и трябва да си хапне, и дава на сина ми всичко което я види че яде. Кажете ми има ли нещо вярно в това, че ако не дадеш на момченцето да пробва всичко което е видял, ще му стане нещо(на пишлето)? Аз мисля, че това са бабини дивитини, но искам и вашето мнение.

# 1
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Уф,значи ако е момиченце нека да гледа и да преглъща!
Дорде не забременее,тогава ще и се дава...

# 2
  • Мнения: 1 666
Една от многото бабини деветини  ooooh!  Какво друго да ти кажа, ти си решаваш вярваш или не вярваш!

# 3
  • София
  • Мнения: 167
А какво точно е това, което ще му стане? Че аз не съм чувала...  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 4 511
Тази глупост пък за първи път я чувам.  Rolling Eyes Кажи на свекърва ти, че живеем в 21-ви век и не й се връзвай!  Peace

# 5
  • Мнения: 7 640
А какво точно е това, което ще му стане? Че аз не съм чувала...  Mr. Green

и на мен това винаги ми е било интересно

# 6
  • Мнения: 3 423
Разведи се!

# 7
  • Мнения: 4 585
Ти що имаш нещо против баба му да му дава да си куса?
Тя на теб е свекърва, но на него е баба, все пак.
На пишлето му не знам да може да му стане нещо,
коремът му може да се подуе, като етиопче.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
чувала съм за това суеверие, но така и не съм получавала отговор какво ще му стане на детето.
Струва ми се, че най-лесно може да се излезе от това положение като се направи уговорка да питат детето дали иска да яде. Ако каже, че иска - да си вземе. Ако каже, че не иска, не виждам защо някой трябва да го кара да яде.

Предполагам, че това суеверие е свързано с това, че едно време мъжката челяд е била по-важна от женската. И сега на много места се казва, че момчетата се отглеждат по-трудно. При положение, че е било оскъдица с храната, на момчетата се е давало повече, защото те са продължителите на рода и имота.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мммм, чудна реплика - напоследък я чувам от колежка за "момченце" на къмто 25 години. На тази възраст, мисля, вече трябва да им става на момченцата.

# 10
  • Мнения: 339
Wolf не уточних че става въпрос за разни боклуци(вафли, шоколади и тн.) а той си е малко злояд и после не иска нормално ядене. А относно това което му става е, че ще му се подуело пишлето или тестисите.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Забраняваш внасянето вкъщи на боклучава храна и така няма да се налага да ти навират това суеверие в очите и да те манипулира.

# 12
  • Мнения: 21
Разбира се, най-добре е нищо да не му дава. Още повече пък боклуци, виновни за милиони смъртни случаи само в България - вафли, шоколади и т.н. (течни неща ли?)

Бабини деветини са, ама какво от това. Бабите обичат внучетата си и търсят начини да избегнат забраните на майките, изпаднали в модерни заблуди, че захарта убива. Нали може? Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 447
Кажете ми има ли нещо вярно в това, че ако не дадеш на момченцето да пробва всичко което е видял, ще му стане нещо(на пишлето)?
Много ясно. Ще му стане 7 сантиметра като порасне.

# 14
моята свекърва също е доста суеверна, а от там и съпруга ми , но аз давам на децата да си опитат защото искат, а не защото така трябва.Като и се впрягаш само ще усложниш отношенията със съпруга си.   smile3511

# 15
  • Мнения: 47 963
ама ти не знаеш ли че половата и храносмилателната система на момченцата са свързани?!?че как иначе любовта на мъжа ще минава през стомаха?!?

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Престанете да се подигравате с момичето. Идиотизъм е да тъпчеш шоколадови вафли в устата на едногодишно дете, не само на злоядо, а на всяко дете! Има си време за всичко и на която баба не й е ясно, ще си гледа внучето на снимка!
Ясно съм дала да се разбере на всичките си близки, че бебето яде само и единствено това, което аз кажа! Никой не ми се е противопоставял. Сигурно защото съм зла и хапя Blush

Колкото да наивния коментар относно давнето на неубийствена захар на малко детенце, моят коментар пък е - а виждали ли сте дете в алергичен шок от шоколад? А от фъстъци във вафла? А обрив от АБКМ? Ако не сте, по-добре да си мълчите. Нали можете Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 423
Разбирам, да му се разголодупи някоя
кака, да му стане нещо на пишлето, а
то трябва да е яко перверзе това хлапе,
че да му стане от една тунквана вафла.

# 18
  • Мнения: 5 001
Aбе има нещо вярно.Пишлето се подува и много го боли момченцето.Виждала съм го този феномен(или както казвате бабини деветини).Това стана на моя племенник....горкото!Като го заведохме на лекар и доктора "Нищо не пречи една хапчица да му се даде за застраховка".Е,вече му се дава(ама точно една хапчица) и не сме имали проблеми

# 19
  • Мнения: 152
Аз мисля, че това са бабини дивитини, но искам и вашето мнение.
Истина е... , когато съм бил малък са ми се подули топчетата...съвсем сериозно го казвам! Наложило се е операция... , а майка ми е подлудяла направо как да го обясни на баща ми , който пък е бил пампурджия и го е нямало тук.
Възпитанието на майка ми е такова  , че... не било хубаво да се вземат неща ако не ти дадат...и съответно така се е опитала да възпитава и мен - като не ми дават каквото искам.
Е , сега съм си съвсем наред...имам си две деца и мога да правя секс когато ми скимне... но тази случка винаги ми излиза в съзнанието когато стане въпрос за това да лишиш детенцето си от нещо което му се яде!
Дано да е някаква заблуда , и всичко да се окаже някакво глупаво суеверие, но историята си е съвсем истинска.

# 20
  • Мнения: 7 837
Aбе има нещо вярно.Пишлето се подува и много го боли момченцето.Виждала съм го този феномен(или както казвате бабини деветини).Това стана на моя племенник....горкото!Като го заведохме на лекар и доктора "Нищо не пречи една хапчица да му се даде за застраховка".Е,вече му се дава(ама точно една хапчица) и не сме имали проблеми

Куцо и сакато вече стана "доктор". Че и раздават диетични съвети...

# 21
  • Мнения: 5 228
Може да му се подуе, да. Но не пишката, а шкембето. И като стане голям, няма да си вижда пишката от шкембето.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
А какво точно е това, което ще му стане? Че аз не съм чувала...  Mr. Green

и на мен това винаги ми е било интересно
Ще му падне пишката, но всеки сам носи отговорност за здравето на децата си

# 23
  • Мнения: 5 001
Aбе има нещо вярно.Пишлето се подува и много го боли момченцето.Виждала съм го този феномен(или както казвате бабини деветини).Това стана на моя племенник....горкото!Като го заведохме на лекар и доктора "Нищо не пречи една хапчица да му се даде за застраховка".Е,вече му се дава(ама точно една хапчица) и не сме имали проблеми

Куцо и сакато вече стана "доктор". Че и раздават диетични съвети...
Kакво искаш да кажеш с това си изказване?!Не мисля,че е нужно да се заяждаш.Всеки казва каквото знае,а ние сме го и преживяли.Не сме вярвали,че може нещо да стане,НО ето аз разказах и все ще се намери някой да хапе....Пфууууу....

# 24
  • Мнения: 1 080
Глупости са това .

# 25
  • Мнения: 3 447
Aбе има нещо вярно.Пишлето се подува и много го боли момченцето.Виждала съм го този феномен(или както казвате бабини деветини).Това стана на моя племенник....горкото!Като го заведохме на лекар и доктора "Нищо не пречи една хапчица да му се даде за застраховка".Е,вече му се дава(ама точно една хапчица) и не сме имали проблеми
Холистична медицина, викаш.

# 26
  • Мнения: 5 001
Aбе има нещо вярно.Пишлето се подува и много го боли момченцето.Виждала съм го този феномен(или както казвате бабини деветини).Това стана на моя племенник....горкото!Като го заведохме на лекар и доктора "Нищо не пречи една хапчица да му се даде за застраховка".Е,вече му се дава(ама точно една хапчица) и не сме имали проблеми
Холистична медицина, викаш.
Joy  Joy  Joy
Абе де да знам какво е,ама...Е,нямам обяснение!Просто не сме имали проблеми от там нататък....

# 27
  • Мнения: 14 654
Веднъж една мърла тикна в устата на детето ми захаросана пуканка, при положение, че имаше 2 зъба отгоре и 3 отдолу. Успях да я извадя преди да се е задавил с нея. А тя: ама мъжко е, ще му стане нещо!
По-вероятно е нещо да му стане ако яде боклуци без време, като да прояви алергия, за се задави или да придобие вредни хранителни навици. Бий по ръката, помага.

# 28
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Пада пишлето, не се подува. Нещо като операция за смяна на пола.

Т.е. горепосоченото анекдотално доказателство (подуто пишле) е било причинено от нещо друго.

# 29
  • Мнения: 14 654
Пада пишлето, не се подува. Нещо като операция за смяна на пола.
Това не е ли ако се подстригваш по време на бременността?  Mr. Green

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
подуване е...
Поне аз така съм го чувала от старите хора.
Ама да ви пита човек, как може да им се връзвате на всичките щуротии?  Rolling Eyes

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз винаги предлагам храна на дете, независимо какъв пол е. т.е предлагам чрез родителя. Миналата седмица в една тропс къща седнах на масата на една циганка ( от онези, които метат улиците) , жената ядеше пръжени картофи. Синът ми се загледа и тя му даде  Blush  Още по-интересно беше, когато след 1 минута стана и му донесе допълнителна вилица да ядат заедно от една чиния  Laughing

# 32
  • Мнения: 2 131
Уффф, и аз много се дразня от подобни изказвания, особено за моя син, който още няма и десет месеца и въобще не разбира кой какво яде. Ама щяло да му стане нещо, едвам отблъсквам всякакви опити да му се тъпче какво ли не в устата. Аз не съм вманиачена на тема хранене и като стане по-голям със сигурност няма да го ограничавам толкова, но той е бебе все пак. Ама има хора дето това упорито не искат да го проумеят.

# 33
  • Мнения: 339
Бубка, какво искаш да кажеш.Според теб няма такова нещо

# 34
  • Мнения: 339
Виллиана, и аз така мисля но ходи се бори с бабички.

# 35
  • Мнения: 1 092
а какво точно имате предвид под "ще му падне пишлето"
имам двама синковеца и не забелязвам да са им "паднали" "чурките" baby_neutral
а по въпроса-абсолютно бабини деветини

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Пада пишлето, не се подува. Нещо като операция за смяна на пола.
Това не е ли ако се подстригваш по време на бременността?  Mr. Green
О, сигурно затова моя син е без пенис, щото майка му в 5ти месец и стана топло и се подстрига с машинката hahaha

# 37
  • Мнения: 2 018
Във всички "бабини деветини" има и капка истина! Не виждам нищо лошо в това да се даде една хапка на дете, което те гледа как се храниш.

Големият /като беше малък/ беше видял една съседка да яде торта и на другият ден беше със зачервено и подуто пишле. Водих го на лекар - адекватен отговор от него не получих. Тогава го питах какво е имало за храна в негорвият приятел когато е бил на гости и той дали е ял /пращахме си децата по съседски/. Отговорът беше торта и че той не е ял от нея. Е... след посещението в сладкарницата - на другият ден имаше подобрение.

Който иска да вярва  Hug

# 38
  • Мнения: 14 654
Е... след посещението в сладкарницата - на другият ден имаше подобрение.
O, посещението на сладкарница лекува всякакви болести, това го знам със сигурност. Дори по път към сладкарницата детето вече е оздравяло. С посещението на пицария нещата са същите.

# 39
  • Мнения: 5 478
Хм... добре, аз нямам деца още и не мога да споделя такъв опит, но някой може ли да ми разясни каквоозначава "ще му падне пишката"? Ще се откачи ли? Нещо не ми се вярват тези работи...  Rolling Eyes

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Откача се и после закачване няма!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Това идва от старата българска традиция да се глезят мъжките рожби.
По- странно ми е, че още има мъже, които са твърдо решени да забременяват жените си "до мъжко".

# 42
  • Мнения: 2 131
По- странно ми е, че още има мъже, които са твърдо решени да забременяват жените си "до мъжко".
Да, това също е интересен въпрос и вероятно би могло да бъде обект на отделна тема, ако, разбира се, досега не е имало такава. Ама всъщност май е имало коментари в тази връзка.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 567
За какво приказвате и се заяждате като не знаете дали нещо ще стане на детето или не!
Не можете ли да кажете - незнам, или да не пишете изобщо!
Дано на мъжките майки не им се налага да станат свидетели, как се подува пишлето на детето им като му се е прияло нещо!
И да, вярно е това твърдение!

Айде сега изяще ме, та да не ви стане нещо!

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
И това до колко годишна възраст на момченцето влияе?

# 45
  • Мнения: 4 447
Апсолютна простотия. "Момченце е трябва да си хапне"-каза  и баба ми и докато се усетя му набута черен хайвер в устата. Ядосах се й и казах, че не се прави така, но тя каза: "Така, така!" Алергична реакция - както може да се сетите. Казах й. Изревала си очите. Каза ми после, че никога вече няма да даде на Калоян нещо преди да ме е питала. Аман от бабишкерски глупости.  ooooh!

И така, ако свекито не живее с вас спокойно може да я излъжеш, след поредното даване на ядене, заради таз глупост и да видим.

# 46
  • Мнения: 2 131
Айде сега изяще ме, та да не ви стане нещо!
Хм, вече вечерях  Peace
А ти одобряваш ли да се даде на бебе на девет месеца шоколад, щото гледало и му се прияждало и щяло да му стане нещо? Говоря за моето бебе, разбира се, а не за случая при авторката на темата.

# 47
  • Мнения: 4 447
И това до колко годишна възраст на момченцето влияе?

Форевър тил ди енд  ooooh! ooooh! ooooh!

# 48
  • Мнения: 14 654
И това до колко годишна възраст на момченцето влияе?
Докато се пенсионира, после пишлето пада поради възрастта.

# 49
  • Мнения: 25 571
И това до колко годишна възраст на момченцето влияе?

До пубертета сигурно, ама като гледам, май мъжете очакват да е до живот.  Mr. Green

Аз лично това твърдение го възприемам като симпатичен народен обичай. Не помага, но и не вреди. Повечето ми познати черпят момченцата с тези думи, а момиченцата - по принцип.  Laughing
Обикновено казват: "Дете е, може да му се прияде".
Друг е въпросът за все по-ширещите се алергични и други заболявания, които не позволяват да се предлага храна на непознати деца. Ще се научим, за жалост...  Tired

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
за пръв път тук прочетох и изобщо разбирам, че е имало такива случаи. Та се поразмислих докога може да ги държи това с яденето. не зная момчетата в какъв свят живеят, но ще има тепърва да стоят отстрани и да преглъщат, когато някой друг яде. Ако важи цял живот, значи майките трябва да ги възпитат да си искат по една хапка всеки път като видят някой да яде нещо.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 079
И аз съм го чувала това: "Дай на детето да хапне! Момченце е! Ще му падне пишката!"
На което аз отговорих: "Да де! То по тази логика, като вървя, все в нападали пишки трябва да се спъвам!"  ooooh!
Но веднъж се случи на моя племенник да се подуят топчетата, защото едно комшийско дете яло варено яйце и на него много му се ядяло, но не му казал.   Crossing Arms
Е, през нощта хвърчахме до Пирогов, а като се върнахме вкъщи, по препоръка на лекаря, дадохме варено яйце да яде пикльото!  ooooh!
Резултат: топчетата му спаднаха! Shocked

# 52
  • Варна
  • Мнения: 567
Айде сега изяще ме, та да не ви стане нещо!
Хм, вече вечерях  Peace
А ти одобряваш ли да се даде на бебе на девет месеца шоколад, щото гледало и му се прияждало и щяло да му стане нещо? Говоря за моето бебе, разбира се, а не за случая при авторката на темата.


Виж аз не говоря да се тъпчат с боклуци, става въпрос че прияде ли му се трябва да си опита,
нали за това сме майки и можем да преценим дали му се е дояло на детето.
Аз съм била свидетелка, това се случвало на брат ми докато беше малък, видял , прияло му се и не казва,
майка ми само дето не умря от притеснение и накрая разбра какво е и му купи!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Някой с познания по медицина ще даде ли смислен отговор?  Grinning

# 54
  • Мнения: 2 131
Айде сега изяще ме, та да не ви стане нещо!
Хм, вече вечерях  Peace
А ти одобряваш ли да се даде на бебе на девет месеца шоколад, щото гледало и му се прияждало и щяло да му стане нещо? Говоря за моето бебе, разбира се, а не за случая при авторката на темата.


Виж аз не говоря да се тъпчат с боклуци, става въпрос че прияде ли му се трябва да си опита,
нали за това сме майки и можем да преценим дали му се е дояло на детето.
Аз съм била свидетелка, това се случвало на брат ми докато беше малък, видял , прияло му се и не казва,
майка ми само дето не умря от притеснение и накрая разбра какво е и му купи!
smile3503

# 55
  • Мнения: 5 228
Хм... добре, аз нямам деца още и не мога да споделя такъв опит, но някой може ли да ми разясни каквоозначава "ще му падне пишката"? Ще се откачи ли? Нещо не ми се вярват тези работи...  Rolling Eyes

Откача се кат' стой та гледай. Не си ли виждала мъж без пишка?

# 56
  • Мнения: 7 837
Водих малкия на консултация преди час. Питах педиатъра. Опитах се да му обясня казуса, народните поверия, обичаи, нрави и пр. Той така  Rolling Eyes Даже не беше чувал за подуването тип "балкански синдром за недохранване на момчетата".

# 57
  • Мнения: 985
Хм... добре, аз нямам деца още и не мога да споделя такъв опит, но някой може ли да ми разясни каквоозначава "ще му падне пишката"? Ще се откачи ли? Нещо не ми се вярват тези работи...  Rolling Eyes

Откача се кат' стой та гледай. Не си ли виждала мъж без пишка?

ooooh! ooooh! ooooh!

# 58
  • Мнения: 25 571
Някой с познания по медицина ще даде ли смислен отговор?  Grinning

Обяснението е същото като при обичая да се дава на бременна жена да опита от храната.
Познавам хора, които са твърдо убедени, че спонтанните им аборти, както и зачервявания на пенисчетата при момченцата се дължат именно на "поремката", както казват бабите.
Аз лично опит в това отношение нямам - нито добър, нито лош. Давали са на мен и на детето ми, яли сме, ако ни се яде, отказвали сме, ако не - лошо няма.
Това с падането на пишката е глупост - за зачервяване и подуване става въпрос, най-вероятно свързано с фимозни проблеми. Каква е връзката с "поремката", да кажат специалистите.  Mr. Green

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За какво приказвате и се заяждате като не знаете дали нещо ще стане на детето или не!
Не можете ли да кажете - незнам, или да не пишете изобщо!
Дано на мъжките майки не им се налага да станат свидетели, как се подува пишлето на детето им като му се е прияло нещо!
И да, вярно е това твърдение!

Айде сега изяще ме, та да не ви стане нещо!
Няма да те ям, само ще ти задам няколко въпроса:
Ако на момчето му се припие алкохол(чувала съм, че на много малки деца им се услажда)? Какво се прави тогава?
Аз съм ставала свидетел на подобно подуване. Заведоха момчето на лекар и се оказа възпаление от замърсяване при невъзможност за добро почистване.
И последно - моето момче знае какво му е позволено и какво не и досега не се е подувал при забрана на някоя храна.
Ако се подуе, няма да му дам да опита, а ще го заведа на лекар.

Към авторката на темата - заведи свекърва си на детски лекар и я накарай да каже какво казва за яденето на момчетата.

# 60
  • Мнения: 3 211
и аз не вярвах на това суеверие, но мъжът ми ми разказа за истински случай с подуване на пениса на момче, защото не са му дали да яде нещо, съседско дете го дразнело през оградата, ядяло череши, а не му давало, до вечерта се подуло и родителите му са се чудели от какво е, накрая детето разказало, намерили отнякъде череши и му спаднал оттока Shocked

# 61
  • Мнения: 106
Аз не вярвам в тези  неща....

# 62
  • Мнения: 2 792
  Това е абсолютна глупост, не виждам какво повече да коментирам.

# 63
  • Мнения: 339
Кейси, благодаря че си попитала педиатъра ти. То наистина лекър най добре ще каже. Но лощото е че живеем заедно със свеки и тя си знае нейното.

# 64
  • Мнения: 339
Ама наистина ще я заведа нея на лекар да си и кажат.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 099
Дано не види някой ден как детето гледа пълното гърне та'а жена - тогава истински сте го закъсали!

# 66
  • Мнения: 210
Абе не става въпрос за наяждане ,а за опитване

# 67
  • Мнения: 262
Да ви кажа, че това не е суеверие, а си е нещо напълно реално.
И ако лекар не го знае, то не говори много добре за лекаря...
Хората са го наблюдавали, има много такива случаи, на моя чичо също му се било случило, от някакво мляко, което комшии не му дали да опита. Баба ми го казваше "да му се поревне" на момчето. Явно си има някаква връзка при малките момченца.
Но мисля, че става въпрос за дете, което вече си яде всичко, не за бебе, при което прябва да се внимава с определени храни. 
А относно вафлите и боклуците - трябва съвсем твърда политика. Да не свиква детето като кон на захарче!

# 68
  • Мнения: 212
Много ми е интересно в държави в които го няма този обичай дали ако не му се даде на детето да опита нещо и пишката му ще падне или ще му се "поремне" И ако дейстително е реално това то трябва да си има медицински термин за него и да е обяснено в медицинските учебници. Например в учебника по Педиатрия може да има глава "Поремки при малките момченца и как да се справяме с тях"  като отговорът е - Посещение в сладкарницата по три пъти на ден...

# 69
  • Мнения: 822
Несправедлива е природата...Особено българската...Не е ясно,защо на женските никога нищо не им става...Е,само докато са бременни, ама то пак е с уговорката,че на наследника може да му стане нещо, не на самата жена...
Ще взема да си спра детето от училище,щото там всеки си носи храна и учителите строго следят,децата да не вземат от чуждата... Пак заради алергиите.
И аз се чудя,как другите нации са оцелели...Или пишки падат само по нашите земи.И защо ли най-гладните народи са най-плодовити...

# 70
  • Мнения: 4 585
Абе за пишката не знам, но съм виждал приятелче с подуто като тъпанче коремче, защото докато играехме на криеница в техния двор, видяло през прозорица на съседската къща мъже да пият бира и си замезват със шпеков салам. Прияло му се салам, до вечерта беше се подул. Чак при разпита на лекаря се разбрало.
За конкретния случай, Лиска е казала. Намери си друг мъж, без майка.
Има свекърва, има проблем. Няма свекърва, няма проблем.

# 71
  • Мнения: 950
За конкретния случай, Лиска е казала. Намери си друг мъж, без майка.
Има свекърва, има проблем. Няма свекърва, няма проблем.
А не може ли да се елиминира само  свекървата   #2gunfire  ?

# 72
  • Мнения: 3 447
Такаа, няма смисъл да се караме, най-добре казусът да бъде разрешен по емпиричен път. Мисля довечера да сготвя само за себе си и да вечерям демонстративно сама пред Милото. После ще докладвам, ако е имало подуване  Flutter

# 73
  • София
  • Мнения: 3 099
А не може ли да се елиминира само  свекървата   #2gunfire  ?

Може. Очакваме включване от химици.

# 74
  • Мнения: 25 571
Такаа, няма смисъл да се караме, най-добре казусът да бъде разрешен по емпиричен път. Мисля довечера да сготвя само за себе си и да вечерям демонстративно сама пред Милото. После ще докладвам, ако е имало подуване  Flutter

Зависи, ако е майстор, ще те цапардоса така, че да не останат следи...  Thinking

# 75
  • Мнения: 5 877
Ооо, това ми е от любимите.
"Момченце е, трябва да опита"
е от същата категория като
"Засрами се, момиченце си" (примерно защото ти е разхвърляна стаята).

Нека, нека децата от малки да знаят, че момчетата са яйца с два жълтъка, а да си момиче е общо взето срамно и трябват отчаяни усилия, за да замажеш положението.


Офф-топик: Как Сийке, какво ти е направил горкият човечец от филмчетата на БиБиСи, та го разнасяш в подписа си?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И скорошна реплика на наш познат за бебето му, 4 месечно момченце:
"Аз си имах предчувствие, че е момче, но и момиче да беше, кво пък..."  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 339
Да бе винаги не това съм се дразнила, че момичетата са ощетени,първо да има за момчетата.Трябва да е еднакво отношението и към двата пола деца.Като малки на село все се гледаше първо на момчетата от родата да се сложи за ядене а на момичетата после.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 421
Да разкажа какво пък се  случва с момиченцата  Laughing:
Решили нашите да ми дадат шоколад - била съм малко преди годинката. Дали ми малко, ама на мен ми харесало и като съм ударила един рев, че искам още. Така съм ревала, че съм си глътнала езика. После естествено ми дали останалият шоколад. Grinning

Не вярвам в тези неща. За пръв път чух обяснението на репликата"да опита, че е момченце" преди няколко години и то от приятелка. Много глупаво ми се стори.

# 79
  • Мнения: 5 877
Или реплика "Няма защо да ядем на обяд, само жени сме".

# 80
  • Мнения: 99
Охх, какви са тези простотии! Не е възможно като ти се прияде нещо, да ти се подуе пишката!!! Това е абсурдно! Но съзнанието на хората може да търси каквито си иска връзки между нещата, че и да ги намира, без непременно да ги има - цялата книга Махалото на Фуко на Еко например, е за това.
Тука една моя колежка с дете на една година, ми беше разказвала колко вярно е това, че на бременните жени като им се прияде нещо, трябва да си хапнат, защото иначе ги заболява корема. Случката била следната, тя - бременна в не знам си кой месец, й се прияло нещо, но не яла, след което през нощта така я заболял корема, че мислела да ходи в болницата!!! Причинно-следствената връзка между нещата е убийствена просто...

# 81
  • Мнения: 5 877
Да, и по този повод комшийката ме гони с някакви мазни, миризливи кюфтета, защото тя пържила и на мен можело да ми стане нещо.
А на мен ми се повдига, по принцип адски чувствителна бях станала към миризми и храни, гадеше ми се от нищо, тя тика в устата.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Е как само за момченцата бре, вие сте в грешка нещо. Аз съм чувала такова и за момиченцата. Само че на тях им се подувала гърдичката. Така че ако е момченце-пишката, ако е момиченце-гърдичката. И за двата пола си има...ъъъ...оправдание да се тъпчат.
Една кукувица веднъж беше сложила в устата на сина ми зелена слива, барабар с костилката. Имаше късмет, че беше на задната седалка на колата ни, инак да я бях утрепала на място. Спирахме, рових в устата на малкия, костилка не намерих. После установих, че по някакъв неведом начин детето е изплюло костилката. А беше на година и няколко месеца, нито знаеше да плюе костилки, нито нищо. И нали се сещате, че ако глътне костилката нямаше да е чак такъв проблем. Проблемът щеше да е ако беше попаднала в трахеята му. Както и пътят беше изровен и току друсаше... ooooh! И това нещо-само зарад едното подуване, дето даже не е ясно от какво точно се получава.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 567
За какво приказвате и се заяждате като не знаете дали нещо ще стане на детето или не!
Не можете ли да кажете - незнам, или да не пишете изобщо!
Дано на мъжките майки не им се налага да станат свидетели, как се подува пишлето на детето им като му се е прияло нещо!
И да, вярно е това твърдение!

Айде сега изяще ме, та да не ви стане нещо!
Няма да те ям, само ще ти задам няколко въпроса:
Ако на момчето му се припие алкохол(чувала съм, че на много малки деца им се услажда)? Какво се прави тогава?
Аз съм ставала свидетел на подобно подуване. Заведоха момчето на лекар и се оказа възпаление от замърсяване при невъзможност за добро почистване.
И последно - моето момче знае какво му е позволено и какво не и досега не се е подувал при забрана на някоя храна.
Ако се подуе, няма да му дам да опита, а ще го заведа на лекар.

Към авторката на темата - заведи свекърва си на детски лекар и я накарай да каже какво казва за яденето на момчетата.


Така, аз говоря за малко дете, което не може да обясни като хората какво му се е прияло!
На въпросите ти:
Алкохол ми е много интересно как ще му се припие, при условие че винаги можеш да му налееш в чашата вода и да го залъжеш!
Аз разказах, че съм била свидетел, на брат ми му се е случвало, надявам се си го прочела!
Каквото и да му е забранено, ако му се прияде ще му дам да опита, не е нужно да го тъпча, твоето дете може да знае кое не му е позволено, но не значи че докато гледа другите деца няма да му се прииска да опита!

# 84
  • Мнения: 4 447
Или реплика "Няма защо да ядем на обяд, само жени сме".

 Shocked newsm78

# 85
  • Мнения: X
хихи,майката на едно момиченце-циганче от махалата използваше това суеверие в негова полза като казваше: "Трябва да си хапне,щото ще й се подуе "цицту"

# 86
  • Мнения: 4 585
Такаа, няма смисъл да се караме, най-добре казусът да бъде разрешен по емпиричен път. Мисля довечера да сготвя само за себе си и да вечерям демонстративно сама пред Милото. После ще докладвам, ако е имало подуване  Flutter
Опитът няма да е достатъчно чист.
На твоето мило може да му се прииска и на гладен стомах.

# 87
  • Мнения: 3 447
Всъщност не - ще сготвя само за детето, а ние ще го го гледаме. Хем на мен да ми се подуе "цицту", хем на Милото - пишлето. Честит Свети Валентин, дет' се вика.

# 88
  • Мнения: 232
Брата и сестрата на мъжа ми имат по две момичета.Петото отроче/моето/-също момиче.Минават комшии, а ние сме на терасата с малката: аде, честито, момиче ама ,да е живо и здраво.Нали всичко й е наред, то господ щом е решил момиче....Щото ние си умирахме,че е женско.Ето такива простотии.А що се отнася до пишлето-била съм свидетел на такова нещо. И не вярвам да се отнася само за момчета.И момичетата трябва да опитват,т.е на мнение съм ,че щом е дете -трябва да опита,ако му се яде.

# 89
  • София
  • Мнения: 18 679
Всъщност не - ще сготвя само за детето, а ние ще го го гледаме. Хем на мен да ми се подуе "цицту", хем на Милото - пишлето. Честит Свети Валентин, дет' се вика.
Joy Това е класика!!!

# 90
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Преди 2 месеца влизам със сина ми в църква, до нас правят помен. Запалихме с Ади свещичаки, през това време помена свърши и хората се изместиха на маса и запонаха да раздават по между си. Сина ми отиде до тях, аз седях отстрани и исках да видя дали някоя от тези баби ще се сети да раздаде и на детето ми. Не се познаваме, но така е редно , 1 троха може да е, но трябва, особено пък ако е дете. Никой не му даде, но Господ за това ми е дал тази уста за да си казвам, когато искам нещо  Blush Подсетих ги и те му дадоха питка. След малко в църквата влезе майка ми с дъщеря ми  Blush Вики е много ящна, трябваше и на нея дададат.  
С една дума, не мога дори да си представя дете да ме гледа как ям, а аз да не му предложа. Трябва да съм пълен олигофрен. Особено пък на помен...аз винаги на помени раздавам на хората около мен, а ако пък има деца пенебрегвам възрастните

# 91
  • София
  • Мнения: 62 595
А тогава как да научим децата да не вземат нищо от непознати? Особено ако е храна.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Сподели ти как ги учиш, RadostinaHZ

# 93
  • Мнения: 3 447
А тогава как да научим децата да не вземат нищо от непознати? Особено ако е храна.
Добър въпрос.

# 94
  • София
  • Мнения: 62 595
Откакто са се родили и сме започнали разходки по градинки и паркове започнах да им обяснявам да не вземат нищо от никого. С течение на времето започнах да им обяснявам различните причини да не го правят и какви може да са последствията. Аз самата не предлагам на други деца храна, а първо питам родителите дали може да предложа нещо на детето.
Как си представяш в училище да се опазят от зарибяване, ако съвсем спокойно си вземат от всеки, който реши да ги почерпи с нещо? Казала съм им, ако им се яде нещо, да си купят от магазина или от лавката или да изчакат като си дойдат вкъщи и ние ще им го купим. Но навън, особено като са сами в училище, в никакъв случай да не вземат нищо от никого.

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз самата не предлагам на други деца храна, а първо питам родителите дали може да предложа нещо на детето.
По-горе съм писала, че го правя същото - предлагам на детето, но чрез родителя.

# 96
  • Мнения: 8 999
А тогава как да научим децата да не вземат нищо от непознати? Особено ако е храна.

От непознат не се взима без одобрението на родителя. Т.е. ако детето е само и някой му предложи нещо, то трябва да откаже.
Не си представям да ям и да не дам на децата си да опитат, или  на други деца, които ме зяпат любопитно в устата.
И не виждам къде е проблемът, ако въпросната баба му дава само да опита, а не му навира в гърлото цялата вафла така, че детето да се задави, да получи алергичен шок, а после мигом да стане с наднормено тегло.

# 97
  • Мнения: 3 447

И не виждам къде е проблемът, ако въпросната баба му дава само да опита, а не му навира в гърлото цялата вафла така, че детето да се задави, да получи алергичен шок, а после мигом да стане с наднормено тегло.
А, то понеже детето ще си остане с едното опитване и повече няма да поиска хич...

# 98
  • Мнения: 339
baibibi, според мен от там се тръгва. Сега да опита малко, после пак и така особено мама като я няма бабите тъпчат децата и те се учат да да ядат всякъкви боклуци(аз се опитвам да огранича вкарването им в къщи). И после защо децата са дебели.

# 99
  • Мнения: X
аз пък не вярвам,че има дете,което в отсъствието на майка си да не приема сладкиши от външни хора..освен ако не е злоядо де.

# 100
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи от възрастта на детето. По-малките се контролират по-трудно. Но когато бяха по-малки така или иначе навън бяха с мен и не са оставяни да щъкат и да вземат от хората без да виждам какво става.

# 101
  • София
  • Мнения: 38 428
Ей сега ще ви разбия всички теории за момченцата и подутите пишки!

Току-що разбрах че е имало случаи и с момиченца с подути цицки! Joy Joy Joy

# 102
  • Мнения: 3 447
Ей сега ще ви разбия всички теории за момченцата и подутите пишки!

Току-що разбрах че е имало случаи и с момиченца с подути цицки! Joy Joy Joy
Еее, това още преди две страници се разбра, бе. Пък и има логика - гладуваш, спестяваш, накрая - оп, силиконче  Simple Smile

# 103
  • Мнения: 14 654
Най-добре някой да отиде в здравния форум, в темата за фимозата и да пита д-р Оги дали е възможно пишлето да се подуе от неядене, както и наистина ли в "Пирогов" предписват лечение с яйце.

# 104
  • Мнения: 8 999
baibibi, според мен от там се тръгва. Сега да опита малко, после пак и така особено мама като я няма бабите тъпчат децата и те се учат да да ядат всякъкви боклуци(аз се опитвам да огранича вкарването им в къщи). И после защо децата са дебели.

Честно казано, не ми се спори. Но, като погледна измежду децата, които познавам, всички дебелички деца биват драстично ограничавани от родителите си да не ядат т.нар. боклуци /въпреки, че не виждам на кое и защо казвате боклуци/. Аз никога не съм забранявала на моите деца да ядат сладки и тестени "боклуци", но те са забележително слаби. Проблемът с наднорменото тегло се корени в наднорменото количество храна, която поглъщат децата. Защото повечето дебеланковци около мен изяждат двойна на моята порция /а са само 6-7 годишни/ изцяло здравословна храна.

# 105
  • София
  • Мнения: 62 595
Боклучава храна е всичко от поредицата вафлени и шоколадови изделия, зрънчовци и чипсове, бързи храни от вида МсD и КFС, газирани напитки, оцветени и разтворими сокчета и всичко онова, което съдържа големи количества захар, оцветители, консерванти, мазно, солено и пържено.
И не става въпрос да се изхвърли всичко това от менюто и да не се яде в никакъв случай, а да не става основна част от храненето, заместващо старите добри манджички, сурови или сготвени плодове и зеленчуци и хляба.

# 106
  • Мнения: 339
Вярно че като го ограничаваш желанието му става още по голямо. Но в моя случай понеже момчето ми си е злоядо, като хапне парченце вафла(а то наистина с парченце не минава и се стига до рев) после естествено не иска ядене. А как да обясниш на дете на тази възраст какво  и кога да яде. То зависи от възрастните какво му предлагат(в случая аз и баба му).

# 107
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбирате се помежду си двете или ти образно казано удряш по масата и казваш какво може и какво не може. Не съм чувала досега някое дете да е умряло от глад, ако не му се дават вафли и други занимавки между храненията. Дори така ще огладнее достатъчно, че да яде и сух хляб, ако няма друго. Днес малко ограничаване, утре малко и така ще се научи.
Като за начало рядко се купуват вафли и ако веднъж на няколко дни си развали яденето не е проблем и съм ги оставяле така. Ако поискат се е случвало да им казвам, че ще им разделя една вафла. И като от малки са научени, че основните хранения са си основни, те не се опитват да ги заменят с чипс или вафли. Дори в един момент започват да отказват или да не обръщат внимание, ако някой друг яде.

# 108
  • Мнения: 5 877
Ами аз не съм на мнение, че ограничаването води до по-силно желание.
Зависи как гледат на това околните. Не мисля, че вафлите и зрънчото са вкусни неща, които само съзнанието с какви боклуци са пълни ме спира да си накупя. На мен не са ми вкусни, съответно не купувам, няма вкъщи, не вижда в ръката ми и т.н.
Шоколад купувам, давам и на детето - аз обичам и ми се струва нечестно да я спирам, като не й давам личен пример. Пък и не мисля, че е дотам вреден.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не е съвсем така, Анда. От личен опит говоря. Всички неща за хапване, които ми бяха ограничавани едно време, бяха като идея-фикс за мен. Околните бяха безкрайно съпричастни за което, но резулатата си беше на лице.
И въпреки това, нямах подутини нийде по тялото.
Иначе, Ani81, няма нужда да му обясняваш на детето какво и кога да яде. В тази възраст му поднасяш, не му обясняваш.

# 110
  • Мнения: 5 877
А край теб имаше ли хора, които да ги ядат? В смисъл всички седнали на масата и нагъват вафли, а на теб не ти дават?

Аз куп неща не давам на детето си, пача примерно не му давам - значи ли, че го ограничавам? Не ми е дошло и на ум да му дам де, по същия начин и с вафлите.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не, разбира се, въпреки че не може да се спре целия свят да ръфа вафли заради мен. Затова и казах, че бяха съпричастни /близките ми/.
Аз също ограничавам детето си от неща, които съм счела, че не са за нея на тази възраст. Въпроса е, че от това няма фатални последици.

# 112
  • София
  • Мнения: 62 595
Най-много като пораснат да ни обвиняват, че не сме им позволявали да се подрискат или изринат от вафли и да започнат да се тъпчят на стари години. Joy

# 113
  • Мнения: 5 877
хм, добре де, може би просто на различните хора им се прияждат различни неща. На мен като не са ми вкусни и на, лишавам и семейството си от тях.

Много хубав аватар, и аз харесвам Оливия и братчето й!

# 114
  • Мнения: 116
На моя син, една се опита да му даде мазна баница, в градинката с тази реплика, директно и казах: " Пишката му няма да падне, от това ,че няма да яде днес мазна баница" Ококори ей такива очи. Shocked

# 115
  • Oslo
  • Мнения: 659
На моя син, една се опита да му даде мазна баница, в градинката с тази реплика, директно и казах: " Пишката му няма да падне, от това ,че няма да яде днес мазна баница" Ококори ей такива очи. Shocked

Що така грубо, моме? Аз също не приемах да ги черпят по градинките когато бяха малки, , но предимно от хигиенни съображения. Обаче винаги отказвах възпитано и благодарях за жеста.

# 116
  • Мнения: 339
а какво стана с въпроса дали ще му се подуе пошлето или тестисите. някой още пита ли лекар?

# 117
  • Мнения: 47 963
моят син заради алергия знаеш ликолко неща не е ял, нищо му няма на пишлето

# 118
  • Мнения: 339
ами правилно, как не се сетих. В нашия квартал има момченце с диабед милото (от две годишно майче),на него му се отказват доста неща и не съм чула да му е станало нещо.

# 119
  • Мнения: 151
Пада пишлето, не се подува. Нещо като операция за смяна на пола.
Това не е ли ако се подстригваш по време на бременността?  Mr. Green
хахах хора как може да вярвате на такива глупости незнам.На който като малък нещо му е станало(както някой спомена) явно е било по друга причина а не от храна която му се е яла.Стига сте вярвали и разпространявали тези гнусни бабини девитини.На мен скоро ми казаха че имам разстение което носели нещастие и да го изхвърля.Абе я си ............... с извинение!Все някой се намира да каже нещо.Или че не трябвало вечер да се хвърля боклука.Че бреммена не трябва да си реже косата.Да върви с нацъфтели краища кво ми пука на мен !Кой в каквото иска да вярва само недейте да втълпявате в на хората своите възгледи защото ми дойде до гуша!Щом е злоядо детето не мисля че трябва да се тъпче със сладки и щоколади.Може и да не умре от тях(както някой се изрази),но после няма да яде витаминозната храна нали,защото се е наситило с шоколад.

# 120
  • Мнения: 4 585
Твърдението не е, че на всяко дете, на което му се прияде нещо и не му се даде, ще му се подуе нещо.
Твърдението е, че има такава вероятност. Малка, но има.

диабед, Киркор, Гарабед.

# 121
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Абсолютно е вярно!
У нас има три момченца, само аз съм момиченце. За зла беда, точно аз държа да си хапна от всичко (затова ми казват Василиса ДДС-то).  Mr. Green
Винаги обяснявам, че ще ми се "подуе мъненцето" (това го чух от една баба и много ми хареса).
Винаги ми отвръщат, че съм нямала мъненце. Embarassed
И това ако не е дискриминация! ooooh!

# 122
  • София
  • Мнения: 2 419
Аз съм забелязала, че на мъжете винаги като им се прииска нещо, им се подува пишлето. То, вярно, на всеки 8 минути им се приисква и все едно и също, ама нейсе.... Joy

Не, сериозно, не съм суеверна и може бе заради това ми се струва абсурдно. Също така на границата на ужасното ми се струва и чужд човек да пипа дете или пък да му дава нещо да яде Sick

Собствени нямам, но изпитвам ужасно гадно чувство като видя такава гледка на обпипване на деца в парка, например. И ужасно ми дожалява като видя как нещастната майка хуква да си спасява детенцето, като същевременно с това се опитва да не е груба....

# 123
  • София
  • Мнения: 62 595
Когато някой се е опитвал да ми пипа детето, да го "пощипва" по бузите или се опитва да го черпи с нещо, изобщо не съм от най-учтивите, особено ако въпросният индивид стане много настойчив.

# 124
  • София
  • Мнения: 397
 Явно навремето са си обяснявали доста болести не както трябва. Чувала съм и че ако детето не си е хапнало от това, което иска, му се изкривявали очите. Едното продължавало все да гледа натам.

# 125
  • Мнения: 1 092
Явно навремето са си обяснявали доста болести не както трябва. Чувала съм и че ако детето не си е хапнало от това, което иска, му се изкривявали очите. Едното продължавало все да гледа натам.

е това напрво ме разби smile3506 smile3556 smile3557

# 126
  • Мнения: 5 228
Явно навремето са си обяснявали доста болести не както трябва. Чувала съм и че ако детето не си е хапнало от това, което иска, му се изкривявали очите. Едното продължавало все да гледа натам.

Най-накрая едно справедливо правило! Край на половата дискриминация.
Ето сега, например проблема на Василиса има решение - следващия път, когата нейното мило не й даде да яде, вместо да го баламосва за мъненцето си и други очевидни неистини, спокойно може да погледне с едното око на изток, с другото - на юг, и да му скрие шапката, така да се каже. Никога повече няма да си помисли да те ощетява откъм вафли, Василисе, помисли за това.

# 127
  • Мнения: 1 586
Aбе има нещо вярно.Пишлето се подува и много го боли момченцето.Виждала съм го този феномен(или както казвате бабини деветини).Това стана на моя племенник....горкото!Като го заведохме на лекар и доктора "Нищо не пречи една хапчица да му се даде за застраховка".Е,вече му се дава(ама точно една хапчица) и не сме имали проблеми

Куцо и сакато вече стана "доктор". Че и раздават диетични съвети...
Kакво искаш да кажеш с това си изказване?!Не мисля,че е нужно да се заяждаш.Всеки казва каквото знае,а ние сме го и преживяли.Не сме вярвали,че може нещо да стане,НО ето аз разказах и все ще се намери някой да хапе....Пфууууу....
И аз знам за такъв случай, допило му се мляко ,видял някай да пие и....после му се подула пишката и това е истина!
Ама то като не ти се е случвало ...........май е по-добре да си мълчиш вместо да остроумничиш.Нямаше да пиша ама много се ядосах !

# 128
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Айде на бабите може да им се прости,ако не за друго,то защото там има и възрастови изменения...
Обаче забелязвам някои млади дами,че  от "сладур.сом" скачат директно у клюкарника,а не е зле междувременно и други неща да се четат...

# 129
  • Мнения: 151
Правилно,но доколкото разбрах темата е пусната от жена чието дете е злоядо и според мен лично не трябва да се засища такова дете с шоколад.Аз например като малка не исках да ям нищо!Мразех манджи ,салати...абе всичко мразех. JoyВярно бабите са си баби,но последната дума е на майката!С каквото тя реши че е правилно нека го храни.А и нали като стане нещо лошо пак майката все обвиняват.Все за всичко казват че родителите виновни били.Всеки си има своя гледна точко,лично аз съм против тъпченето с вредни "храни".Естествено може да се дава по-малко количество:)все пак всички деца обичат сладко:)

# 130
  • Мнения: 7 837
Ама то като не ти се е случвало ...........май е по-добре да си мълчиш вместо да остроумничиш.Нямаше да пиша ама много се ядосах !

Мила мамо на момченце, като мама на две момченца, ще ти дам един неостроумен, но полезен съвет. Измивай добре сина си и на теб няма да ти се случи. А и няма да се ядосваш много, че и  напразно.

# 131
  • Мнения: 339
Мерси за съвета, това го правя. Но е добре да го чуя от майка на момчета.

# 132
  • Мнения: 2 070
Ей, никога не е късно да науча нещо ново в тоя форум. Все по-сложно ми се струва да гледам момче, пишки да забелвам, храна да тикам в устата като ми подбели очички  ooooh! Laughing

Иначе - по пътя на логиката - има особено чувствителни деца, които вдигат температура от такива неща. Или пак на психическа основа се проявяват други симптоми. Нямам идея дали може да има връзка, но защо да няма при някои деца. И хората преди време да са забелязали, че се случва при някои и така да са създали суеверие и да са го пренесли спрямо всички момченца.

# 133
  • Мнения: 47 963
ауу, ама тая тема вече колко страници навъртя hahaha

# 134
  • Мнения: 1 942
И аз съм свидетел на подобно нещо. Дояде му се пиле на грил, минахме покрай фургона със пилетата, но друго бях предвидила за вечеря. Не се поду, но го боля. Е купихме на другия ден пиле  докато чакаме да се освободи частната ни лекарка и дойде и му мина.
 И ако щеш с телена четка да го миеш файда няма да има.   

# 135
  • Мнения: 13
На моето нищо не му е станало още  bowuu

# 136
  • Мнения: 2 070
Абе явно някои мъже от малки са големи симуланти и манипулатори и това е.  Wink

# 137
  • Oslo
  • Мнения: 659
На моето нищо не му е станало още  bowuu
И на моите, пък са големи вече, че и лакоми....

# 138
  • Мнения: 25 571
Иначе - по пътя на логиката - има особено чувствителни деца, които вдигат температура от такива неща. Или пак на психическа основа се проявяват други симптоми. Нямам идея дали може да има връзка, но защо да няма при някои деца. И хората преди време да са забелязали, че се случва при някои и така да са създали суеверие и да са го пренесли спрямо всички момченца.

Абе, и манипулаторчета големи има. Позната ми разказваше навремето как като откаже да купи нещо за ядене на сина си, той, подучен от бабите, веднага правел трагична физиономия и се хващал за пишока. И тя, какво да го прави, купувала, де да знае пък дали няма да се окаже нещо сериозно...  Joy

# 139
  • Мнения: 2 978
А на момиченцата какво им става?
Нещо с гърдите ли? Моите за това ли не стаха големи? newsm78 (пфуу к' ви лоши родители съм имала)

# 140
  • Oslo
  • Мнения: 659
А на момиченцата какво им става?
Нещо с гърдите ли? Моите за това ли не стаха големи? newsm78 (пфуу к' ви лоши родители съм имала)
LaughingВини, и мойта майка също тъй ме е наредила....

# 141
  • Мнения: 1 586
Ама то като не ти се е случвало ...........май е по-добре да си мълчиш вместо да остроумничиш.Нямаше да пиша ама много се ядосах !

Мила мамо на момченце, като мама на две момченца, ще ти дам един неостроумен, но полезен съвет. Измивай добре сина си и на теб няма да ти се случи. А и няма да се ядосваш много, че и  напразно.
Не помня да съм ти искала съвет!Синът си измивам добре,ти не му мисли.Това ,което казах не се е случило на моят син но знам,че е истина.Повече няма дя споря ,не виждам смисъл.Когато обаче съм сигурна за нещо имам право да го напиша.Точка. Peace

# 142
  • Мнения: 27 524
Нямат ли край безумните бабини, ограничаващо-задължаващи и крайно смотани деветини   Laughing

Моля ви, помогнете ми да се справя със свекървата. Имам син на година и четири месеца.Свекърва ми винаги ми излиза с номера, че е момченце и трябва да си хапне, и дава на сина ми всичко което я види че яде. Кажете ми има ли нещо вярно в това, че ако не дадеш на момченцето да пробва всичко което е видял, ще му стане нещо(на пишлето)? Аз мисля, че това са бабини дивитини, но искам и вашето мнение.

Не, няма нищо вярно. Първо, но и последно. Основно - ТИ СИ МАЙКАТА! ти решаваш, ти определяш. Аман от мачкани снахи, дъщери и изобщо всякакви. Аман от тесногърдие, от елементарност и простотия. Извинете ме, но в 21-ви век, всичко това е просто хипер безумно, смотано, просто, нежелано и излишно. Абе, момичета, бъдете себе си, бъдете майки, бъдете хора, не клякайте, не се излагайте, четете, аргументирайте се, режете когато трябва и да не ви пука, един живот живеем и не сме длъжни на никого. И най-вече на простоватостта. Извинявам се за резкия постинг, но понякога просто се удивлявам кой в кой век живее  Crazy

# 143
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Блонди, със свекървите лесна работа, оправяме се. Ама тук някои млади твърдят, че са го виждали. То да са го виждали лошо няма, но са сигурни, че е заради суеверието.
Самият израз наистина е дискриминация.
Все едно, ако някой яде пред две деца - момче и момиче и да даде да опита само на момчето. Ега ти и логиката ooooh!

# 144
  • Мнения: 27 524
Lilqna, права си. Без да искам да обиждам никого - моля, наистина споделям само видяното, тези млади са често от дълбоката провинция, от села, от закостенели фамилии, порядки и нрави. Ни най малко не искам да съм саркастична или да засегна някого, аз самата съм върла българка и ценителка на всичко българско и въпреки, че съм от София майка ми тайно напои сина ми на два месеца и поливна наведнъж с 30мл сок от ябълка и моркови  Crazy . Но - не на всичко остаряло и доказано вредно, ненужно и грешно. Затова винаги казвам, че информацията е голяма работа. И който има интернет да зададе въпрос тук, бил той умен или не чак толкова, а е факт, че за бременност, бебе и дете глупав въпрос няма, значи има и възможност да прочете куп полезна информация и да си направи изводите.
А за жалост е факт и, че хиляди снахи не си и помислят да противоречат на свекървите и майките си. Особено младичките и зависещите от тях. И от тук ето проблеми... трудно е и тъжно, срамота е все пак за България, но нещата не стават и не вървят лесно... дано скоро...  Hug

# 145
  • Мнения: 13
На моето нищо не му е станало още  bowuu
И на моите, пък са големи вече, че и лакоми....
Имах предвид на "пишлето", както се е изразила - Ani81  Wink

# 146
  • Мнения: 1 312
Цитат на: Блонди link=topic=265186.msg6467533#msg6467533 [b
date=1202597220]
... тези млади са често от дълбоката провинция, от села, от закостенели фамилии, порядки и нрави.


Блонди[/b],не винаги хората съобразяващи се и изпълняващи такива безумия са прости и ограничени.
Най-лошото е,когато става дума за начетени,умни,образовани и модерни хора,които просто са подвласни на чуждото мнение.
Глупостта се лекува с четене,но данък обществено мнение ако си свикнал да плащаш трудно ще избягаш от себе си.
Мен това повече ме дразни.
Защото хич не ми пука какво мислят хората щом аз си знам кое е правилно за мен,за детето,за семейството ми.
Обаче съм се сблъсквала със случай,в който млада жена върви право срещу себе си и убежденията си заради:"Ами какво ще кажат хората?"
Откачам в такива ситуации #Cussing out

# 147
  • Мнения: 2 018
Не разбирам защо трябва да обиждате - нито съм от малък край, не знам вече кое поколение варненка съм, не смятам че робувам на хорското мнение, образована съм, не съм мачкана снаха, нито мачкана дъщеря, на 37 години съм / стара ли съм? /

Казах, че в повечето бабини деветини има и капка истина и ще дам пример - Не трябва да се излива вода от менчето през дръжката. Било на лошо.

Ще кажете, това не е вярно и пак глупости. А, аз ще ви отговоря, че има капка истина и тя е - дръжката се хваща от кой ли не, има микроби - естествено, че това няма да ви доведе до нищо добро.

Относно хапването - Не съм лекар и не мога да дам правдоподобно обяснение за това, защо при някои деца се получава така при други не, но съм сигурна, че има такова.
Но има и друго и то е който не се е опарил, той не знае какво изпитва опарения! Пожелавам ви никога да не ме разберете. Имам три деца - само единият имаше проблем и когато опитахме всичко от традиционната медицина, ни помогнаха бабините деветини - пояснявам, че детето си го къпех всеки ден, по повод едно изказване за лоша хигиена!
Още веднъж ви пожелавам никога да не стигате до там, защото ако се случи, то е от дебелата ви глава, която не може да проумее, че има мъдрост и в някои бабини деветини и ще бъде за сметка на детето ви!!!

# 148
  • Мнения: 47 963
абе това поне е по- безобидно суеверие от осоляването и рязането на гърба, но все пак е само суеверие, което ако е повтаряно често може да предизвика вероятно подуване или дискомфорт на психическа основа...

# 149
  • Мнения: 2 978
.............. рязането на гърба,,..........


Леле мале #Crazy
това не искам и да си представям какво е. ooooh!

# 150
  • Oslo
  • Мнения: 659
.............. рязането на гърба,,..........


Леле мале #Crazy
това не искам и да си представям какво е. ooooh!

А какво е всъщност?

# 151
  • София
  • Мнения: 62 595
Красотата на белезите. Признак за възмъжаване.

# 152
  • Мнения: 47 963
в темата за суеверията го пише
на бебетата, които много плачели, им правели разрези по гърба, за да изтече мръсната кръв
практикувало се е допреди 50-на години, има в момента хора с такива белези по гърба
поредното глупаво и опасно суеверие
в сравнение с него, това за което става дума тук си е направо безобидно и глупаво

# 153
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи говорим за 2 различни суеверия. Моето е от Южна Америка, но не помня подробности.

# 154
  • Мнения: 25 571
За извращения ли ще си говорим сега? А какво ще кажете за обичая да не се кърми осмачето, защото така и така нямало да живее дълго?
Това се е случило на моя прабаба - забранили й да си кърми детето-осмаче и то починало. От глад и жажда.  Sick
Пък вие сте се затръшкали за някакво си там опитване на храна...

# 155
  • Мнения: 47 963
ми заради такива дивотии не искам да вярвам на никакви суеверия
всичките са глупости

# 156
  • Мнения: 2 908
Много се ядосвам,като се делят момиченцата от момченцата Tired-все едно момиченцето не е  човек,да я ядат кучетата, а момченцето ще му стане нещо на "пишлето"...ще остане импотентен ли,щото не е ял нещо? ooooh! ooooh! ooooh!

# 157
  • София
  • Мнения: 62 595
ами, да, момичетата отиват в чужда къща и само изнасят със себе си - работна ръка, чеиз, че може и земя. А синът остава при родителите да продължи семката.

# 158
  • Мнения: 5 877
ми заради такива дивотии не искам да вярвам на никакви суеверия
всичките са глупости
абсолютно, и аз съм на този принцип.
Това с рязането е било разпространено в моя край докъм 1950г.

# 159
  • Мнения: 1 942
Не разбирам защо трябва да обиждате - нито съм от малък край, не знам вече кое поколение варненка съм, не смятам че робувам на хорското мнение, образована съм, не съм мачкана снаха, нито мачкана дъщеря, на 37 години съм / стара ли съм? /

Казах, че в повечето бабини деветини има и капка истина ...

 Peace

И аз се чудя дали съм от младите или от старите /тридесеттака отдавна го отминах  Rolling Eyes/, но все още не се мисля за по-знаеща от всички .... сигурно щото съм млада и от дълбоката селска провинция Русе  Party.

# 160
  • София
  • Мнения: 44 033
хаххаха, свекито кси има хитър начин да прави каквото си ще...
няма да му падне пишката споко, не е нужно всичко да слага в устата Wink

# 161
  • Мнения: 682
Ха, ха, поредната измишльотина. Не знам да се смея ли или да се нервирам, когато свекърва ми се изцепи по подобен начин към съпруга ми(32 годишен мъж ) Laughing. Досега не съм забелязала отклонения в потентността му. Laughing

# 162
  • Мнения: 50
    Говорила съм за това с лекаря на сина ми.Човека каза ,че това са бабини девитини.Нека да не му се мие пениса пък,да видим дали няма да му се подуе.

# 163
  • Мнения: 1 586
Абе аз не мога да разбера едно  - не вярвяте ОК,всеки си решава,ама момичето казва,че се е случило със познато дете а вие започвате - не били чистоплътни,да го миели по-често,били селски чапи,неграмотни ,прости ,смачкани от свекърва си и безброй още глупости.Кас може такова отношение?
За случая за,който аз говорех - хората са изключително чистоплътни.Не може така да се обижда.

# 164
  • Мнения: 1 900
За мен това са суеверия, не вярвам в такива неща. Ако едно нещо няма мед. обяснение за мен е народна измишльотина.

# 165
  • Мнения: 339
Блонди, и аз без да се заяждам искам да уточня, че не съм от някое забутано село( в което всъщност няма нищо лошо) ами съм родена и живяла 24 год. в София,сега живея в друг град. Не съм също и мачкана снаха.Напротив. Просто исках да разбера според майките минали през този път дали има нещо вярно в това. Аз лично, а и педиатърката ни не го смятъме за вярно. Но исках да се убедя за да съм сигурна в това което ще кажа.

# 166
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моля ви, помогнете ми да се справя със свекървата. Имам син на година и четири месеца.Свекърва ми винаги ми излиза с номера, че е момченце и трябва да си хапне, и дава на сина ми всичко което я види че яде. Кажете ми има ли нещо вярно в това, че ако не дадеш на момченцето да пробва всичко което е видял, ще му стане нещо(на пишлето)? Аз мисля, че това са бабини дивитини, но искам и вашето мнение.
Пфууууууууууу и аз много я мразя тази реплика.
Не мисля, че нещо ще му стане, ако не си хапне!Все пак Wink друга бабина деветина гласи,че ако нещо все пак му стане Winkима лесен начин за оправия Wink - с гъбата за съдовете се измивало пишлето и се оправяло(не ми се е налагало досега да пробвам), защото по нея имало от всичко що би му се дояло Wink

# 167
  • Мнения: 2 950
Уф,значи ако е момиченце нека да гледа и да преглъща!
Дорде не забременее,тогава ще и се дава...

 newsm10 newsm10

Не си достатъчно строга - аз се разправям за всичко, което смятам, че не е подходящо за децата ми.  smile3512 Какво е това тъпчене по всяко време... не съм съгласна  Crossing Arms

# 168
  • Мнения: 1 197
А,момиченцата да стоят гладни Twisted Evil,цък,цък Crossing Arms,аз пък мойто ще си я хтаня Grinning

# 169
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.............
 друга бабина деветина гласи,че ако нещо все пак му стане Winkима лесен начин за оправия Wink - с гъбата за съдовете се измивало пишлето и се оправяло(не ми се е налагало досега да пробвам), защото по нея имало от всичко що би му се дояло Wink
Иххх, значииии!
 Тия със съдомиялните ще им ходят децата подути Mr. Green

# 170
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Една от многото бабини деветини  ooooh!  
Peace

# 171
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
.............
 друга бабина деветина гласи,че ако нещо все пак му стане Winkима лесен начин за оправия Wink - с гъбата за съдовете се измивало пишлето и се оправяло(не ми се е налагало досега да пробвам), защото по нея имало от всичко що би му се дояло Wink
Иххх, значииии!
 Тия със съдомиялните ще им ходят децата подути Mr. Green
Рискове на цивилизацията, какво да се прави Wink
Еееееее може ли една гъба за съдове да нямате ... тц тц тц ... позор Wink

# 172
  • Мнения: X
Това суеверие е още едно доказатлество за важността на "пишката" във българските бит и фолколор. Joy

# 173
  • Мнения: 1 197
Това суеверие е още едно доказатлество за важността на "пишката" във българските бит и фолколор. Joy
И подценяване на жената като човешко същество #Cussing out

# 174
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Офффффффффф омръзна ми от тези свекърви #2gunfire

# 175
  • Мнения: 2 438
Като чуя подобна глупост обикновено питам "Защо?". И понеже естествено няма смислен отговор скъсвам от бъзикни автора/ката на простотията. И втори път не ми се налага да слушам измишльотини. Laughing

# 176
  • Мнения: 9 814

Блонди, хайде стига де. Не е ли малко грубо спрямо момичето. Тя просто иска съвет, а не да я наричаш "смачкана снаха". Като не можеш да помогнеш на някой, поне не му пречи! Peace

# 177
  • София
  • Мнения: 431
Ами моето дете като се води алергично и не трябва да яде мнооого неща, които другите хора (навън) непрекъснато гризат. Кво сега - ще му се подуе ли пишката?

# 178
  • Мнения: 339
percepolis, като не ти се слушат глупости не чети темата или въобще не влизай в нея. Мен това ме интересува и получих много смислени отговори. И ако обичаш не обиждай.

# 179
  • Мнения: X
По темата - няма нищо вярно в това според мен. Едно от момичетата беше написало - това си е хитра манипулация на бабата. Хем си прави каквото си ще, хем има аргумент и те е разколебала на всичкото отгоре.
Сега извън темата и аз няма да се сдържа да те посъветвам. Веднага и от корен режи опитите на баби, стринки, чичовци и прочее роднини по права и съребрена линия да се месят в отглеждането на детето. Щом не си съгласна с нещо реагирай начаса и по начин, по който да стане ясно, че си категорична. Детето е твое и ти решаваш какво да облича, яде, с какво да си играе - всичко. Който се сърди, ще му мине, ако държи да си види внучето, племенника и т.н.
И повярвай ми не е необходимо да се караш, за да покажеш мнението си. Достатъчно е да си спокойна и твърда. Аз това правя и съм рахат. Преди да направи нещо, бабата винаги пита.

# 180
  • Мнения: 3 929
Уф,значи ако е момиченце нека да гледа и да преглъща!
Дорде не забременее,тогава ще и се дава...
Все едно описваш свекърва ми. И най-лошото е, че и мъжът ми е "обработен" от майка си и е на същото мнение.

# 181
  • Мнения: 2 438
percepolis, като не ти се слушат глупости не чети темата или въобще не влизай в нея. Мен това ме интересува и получих много смислени отговори. И ако обичаш не обиждай.

Не обиждам никого, най-малкото в този форум.
Но когато някой се опита да ми пробутва простотии, режа на момента. Особено когато се касае за децата ми.
И на никой роднина не позволявам да си поддържа самочувствието на велик за моя сметка.
Въпросната реплика освен всичко друго изразява пребрежение към момичетата като по-нисши същества. Ако тази реплика се изрича от жена, а то така и става на практика, се получава жалка картинка.

# 182
  • Мнения: 693
Joy Joy hahaha Е на това му се вика решение на проблема.
Ако поиска кафенце с цигарка или една водка пак ли ще му даде  newsm78 Ти си майката и докато детето не стане достатъчно голямо да взима само решения ти си отговорна за здравето му и трябва да покажеш на всички че само могат да предлагат но решенията са твои.

# 183
  • Мнения: 961
Разбира се, че това са поредните бабини девитини. Ти си майката и ти трябва да решиш какво да консумира детето ти и какво не. А не баби, дядовци, свекърви, лели и т.н.

# 184
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
ама ти не знаеш ли че половата и храносмилателната система на момченцата са свързани?!?че как иначе любовта на мъжа ще минава през стомаха?!?

Joy Joy Joy
А иначе ти съчуствам.И аз съм го чувала този израз.Аз съм директна и казвам, че е рано за такава храна.

Общи условия

Активация на акаунт