"Момченце е трябва да си хапне"-каза тя.

  • 15 541
  • 184
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 877
Ооо, това ми е от любимите.
"Момченце е, трябва да опита"
е от същата категория като
"Засрами се, момиченце си" (примерно защото ти е разхвърляна стаята).

Нека, нека децата от малки да знаят, че момчетата са яйца с два жълтъка, а да си момиче е общо взето срамно и трябват отчаяни усилия, за да замажеш положението.


Офф-топик: Как Сийке, какво ти е направил горкият човечец от филмчетата на БиБиСи, та го разнасяш в подписа си?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И скорошна реплика на наш познат за бебето му, 4 месечно момченце:
"Аз си имах предчувствие, че е момче, но и момиче да беше, кво пък..."  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 339
Да бе винаги не това съм се дразнила, че момичетата са ощетени,първо да има за момчетата.Трябва да е еднакво отношението и към двата пола деца.Като малки на село все се гледаше първо на момчетата от родата да се сложи за ядене а на момичетата после.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 421
Да разкажа какво пък се  случва с момиченцата  Laughing:
Решили нашите да ми дадат шоколад - била съм малко преди годинката. Дали ми малко, ама на мен ми харесало и като съм ударила един рев, че искам още. Така съм ревала, че съм си глътнала езика. После естествено ми дали останалият шоколад. Grinning

Не вярвам в тези неща. За пръв път чух обяснението на репликата"да опита, че е момченце" преди няколко години и то от приятелка. Много глупаво ми се стори.

# 79
  • Мнения: 5 877
Или реплика "Няма защо да ядем на обяд, само жени сме".

# 80
  • Мнения: 99
Охх, какви са тези простотии! Не е възможно като ти се прияде нещо, да ти се подуе пишката!!! Това е абсурдно! Но съзнанието на хората може да търси каквито си иска връзки между нещата, че и да ги намира, без непременно да ги има - цялата книга Махалото на Фуко на Еко например, е за това.
Тука една моя колежка с дете на една година, ми беше разказвала колко вярно е това, че на бременните жени като им се прияде нещо, трябва да си хапнат, защото иначе ги заболява корема. Случката била следната, тя - бременна в не знам си кой месец, й се прияло нещо, но не яла, след което през нощта така я заболял корема, че мислела да ходи в болницата!!! Причинно-следствената връзка между нещата е убийствена просто...

# 81
  • Мнения: 5 877
Да, и по този повод комшийката ме гони с някакви мазни, миризливи кюфтета, защото тя пържила и на мен можело да ми стане нещо.
А на мен ми се повдига, по принцип адски чувствителна бях станала към миризми и храни, гадеше ми се от нищо, тя тика в устата.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Е как само за момченцата бре, вие сте в грешка нещо. Аз съм чувала такова и за момиченцата. Само че на тях им се подувала гърдичката. Така че ако е момченце-пишката, ако е момиченце-гърдичката. И за двата пола си има...ъъъ...оправдание да се тъпчат.
Една кукувица веднъж беше сложила в устата на сина ми зелена слива, барабар с костилката. Имаше късмет, че беше на задната седалка на колата ни, инак да я бях утрепала на място. Спирахме, рових в устата на малкия, костилка не намерих. После установих, че по някакъв неведом начин детето е изплюло костилката. А беше на година и няколко месеца, нито знаеше да плюе костилки, нито нищо. И нали се сещате, че ако глътне костилката нямаше да е чак такъв проблем. Проблемът щеше да е ако беше попаднала в трахеята му. Както и пътят беше изровен и току друсаше... ooooh! И това нещо-само зарад едното подуване, дето даже не е ясно от какво точно се получава.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 567
За какво приказвате и се заяждате като не знаете дали нещо ще стане на детето или не!
Не можете ли да кажете - незнам, или да не пишете изобщо!
Дано на мъжките майки не им се налага да станат свидетели, как се подува пишлето на детето им като му се е прияло нещо!
И да, вярно е това твърдение!

Айде сега изяще ме, та да не ви стане нещо!
Няма да те ям, само ще ти задам няколко въпроса:
Ако на момчето му се припие алкохол(чувала съм, че на много малки деца им се услажда)? Какво се прави тогава?
Аз съм ставала свидетел на подобно подуване. Заведоха момчето на лекар и се оказа възпаление от замърсяване при невъзможност за добро почистване.
И последно - моето момче знае какво му е позволено и какво не и досега не се е подувал при забрана на някоя храна.
Ако се подуе, няма да му дам да опита, а ще го заведа на лекар.

Към авторката на темата - заведи свекърва си на детски лекар и я накарай да каже какво казва за яденето на момчетата.


Така, аз говоря за малко дете, което не може да обясни като хората какво му се е прияло!
На въпросите ти:
Алкохол ми е много интересно как ще му се припие, при условие че винаги можеш да му налееш в чашата вода и да го залъжеш!
Аз разказах, че съм била свидетел, на брат ми му се е случвало, надявам се си го прочела!
Каквото и да му е забранено, ако му се прияде ще му дам да опита, не е нужно да го тъпча, твоето дете може да знае кое не му е позволено, но не значи че докато гледа другите деца няма да му се прииска да опита!

# 84
  • Мнения: 4 447
Или реплика "Няма защо да ядем на обяд, само жени сме".

 Shocked newsm78

# 85
  • Мнения: X
хихи,майката на едно момиченце-циганче от махалата използваше това суеверие в негова полза като казваше: "Трябва да си хапне,щото ще й се подуе "цицту"

# 86
  • Мнения: 4 585
Такаа, няма смисъл да се караме, най-добре казусът да бъде разрешен по емпиричен път. Мисля довечера да сготвя само за себе си и да вечерям демонстративно сама пред Милото. После ще докладвам, ако е имало подуване  Flutter
Опитът няма да е достатъчно чист.
На твоето мило може да му се прииска и на гладен стомах.

# 87
  • Мнения: 3 447
Всъщност не - ще сготвя само за детето, а ние ще го го гледаме. Хем на мен да ми се подуе "цицту", хем на Милото - пишлето. Честит Свети Валентин, дет' се вика.

# 88
  • Мнения: 232
Брата и сестрата на мъжа ми имат по две момичета.Петото отроче/моето/-също момиче.Минават комшии, а ние сме на терасата с малката: аде, честито, момиче ама ,да е живо и здраво.Нали всичко й е наред, то господ щом е решил момиче....Щото ние си умирахме,че е женско.Ето такива простотии.А що се отнася до пишлето-била съм свидетел на такова нещо. И не вярвам да се отнася само за момчета.И момичетата трябва да опитват,т.е на мнение съм ,че щом е дете -трябва да опита,ако му се яде.

# 89
  • София
  • Мнения: 18 679
Всъщност не - ще сготвя само за детето, а ние ще го го гледаме. Хем на мен да ми се подуе "цицту", хем на Милото - пишлето. Честит Свети Валентин, дет' се вика.
Joy Това е класика!!!

Общи условия

Активация на акаунт