Спагети "Зеленара"

  • 1 425
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Днес щяхме да готвим спагети "Карбонара",но някои неща липсваха ,а имах други,които исках да сложа и в резултат на това се получиха невероятно вкусни спагети с атрактивен цвят- зелен

300гр бекон/аз сложих и шунка/
малка коф.заквасена сметана
200-300гр спанак
кашкавал,кис.мляко-за гарниране
спагети

Приготвям вода за спагетите и като заври пускам спанака за 1мин да омекне.Изваждам спанака с решетъчна лъжица и го пасирам със сметаната.Във водата пускам спагетите със сол и варя до готовност.
В тиган запържвам бекона и добавям сметаната със спанака,оставям на слаб огън до извиране на водата.Като се сварят спагетите, ги отцеждам и  изсипвам при тях сместа от тигана,разбърквам хубаво,слагам в чинии и гарнирам с кашкавал,а в моята чиния и кисело мляко.
Дори дъщеря ми ги хареса,която е доста претенциозна към храна и то спанак.



така се получиха в крайна сметка Simple Smile
на всички,които решат да ги пробват - Успех

# 1
  • Мнения: 5 001
И аз правя такива,но без бекона и шунката.Много е вкусно наистина   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 622
Често хапваме спагети, но до сега не съм пробвала със спанак

# 3
  • Мнения: 5 001
Ооо много е вкусно,особено след като се разтопи кашкавалчето върху макаронените изделия.Аз лично правя с талятели.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Ама соса със заквасена сметана ли е? Аз правя такъв ама без бекона - със спанак, прясно мляко/или готварска сметана/ и синьо сирене за сгъстяване. После сервирам обилно поръсени с пармезан или кашкавал  Flutter Става със всичко зелено, не само спанак - броколи, артишок, аспержи, коприва   chef

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Ооо много е вкусно,особено след като се разтопи кашкавалчето върху макаронените изделия.Аз лично правя с талятели.
Да или фарфале и фусили - най-добре с плоска паста или от по-тънките спагети  Peace

# 6
  • Мнения: 506
да и аз мисля,че с плоските спагети ще е по-добре,другия път
със заквасена сметана го направих,по-харесваме киселия вкус и по-бързо се сгъстява и понеже не обичам кетчуп и майонеза на спагети аз винаги си слагам чесън с кисело мляко/в къщи разбира се Embarassed/

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Звучат супер!

Общи условия

Активация на акаунт