За варицелата

  • 3 305
  • 13
  •   1
Отговори
В момента моето бебе кара варицела #Cussing out  то е на 6 месеца,има ли вероятност да му останат белези ?Която мама го е преживяла знае какъв кошмар е. Cry

# 1
  • Мнения: 392
Не се безпокой за белези! Най-вероятно да не остане никакъв белег, защото бебето е още малко и сигурно не успява да се чеше само и то така че да разрани пъпките. От неразчесани пъпки не остават никакви белези! Погледни от добрата страна на нещата - после бебчо ще има доживотен имунитет срещу варицела и няма да има нужда от ваксина срещу нея!

# 2
Моето бебе изкара варицела на 7м. -с ужасно силен обрив.Белези остават от по дълбоките пъпки но можеш на мажеш с Мадекасол 2 пъти на ден. Сега белезите се виждат но кожата е много млада и всичко ще мине.Маги я кара преди 2м. и се виждат белезите но ще минат.Успех и дано леко я изкара Grinning

# 3
Много ви благодаря за  подкрепата, а какво представляват тези белези и кога да започна с мазането след като паднат коричките ли Confused: Сега я мажа само с ментолов спирт против сърбежа.Вие къде се заразихте? #Crazy

# 4
  • Мнения: 392
По лицето мажех с Ацикловир, но чак като избият всичките пъпки. По-добре питай лекар!
Хванахме я от детската градина естествено!

# 5
  • Мнения: 1 320
С ментолов спирт и после можеш да слагаш бебешка пудра ... това "убива" сърбежите. За белези сте твърде малки и не ми се вярва някой нормален лекар да ви изпише крем за заличаването им / дано да не ви остане нищо токова Praynig /
Големия му останаха 3 белега на лицето / изкара варицелата миналата година/ 2 вече сае заличиха от самосебеси, и други ще изчезне до година Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
Белези остават само, ако има възпалени пъпки. След нормално заздравели белег няма да остане, дори и в момента да не можеш да повярваш. Вероятно това ви е първа болест и си много притеснена и това е съвсем нормално. Варицелата протича много леко при малките деца, понякога и при възрастни - аз бях от тези късметлии. Ацикловира помага много, но говори с лекар - аз го използвах, за да си предпазя лицето и наистина не ми останаха белези.
Дано пущините избият бързо, за да се успокоиш скоро.
Бързо оздравяване ви желая!

# 7
Цитат на: vessi
С ментолов спирт и после можеш да слагаш бебешка пудра ... това "убива" сърбежите. За белези сте твърде малки и не ми се вярва някой нормален лекар да ви изпише крем за заличаването им / дано да не ви остане нищо токова Praynig /
Големия му останаха 3 белега на лицето / изкара варицелата миналата година/ 2 вече сае заличиха от самосебеси, и други ще изчезне до година Wink

Явно не си виждала силен обрив от варицела.На бебето нямаше свободно място за нови пъпки.Има нормални лекари които изписват кремчета за белези и също притив сърбеж-Фенистил капки а за спирта -толкова малки бебета не се мажат със спирт защото ще им изгори кожата.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 203
Цитат на: jeanne_
В момента моето бебе кара варицела #Cussing out  то е на 6 месеца,има ли вероятност да му останат белези ?Която мама го е преживяла знае какъв кошмар е. Cry


Моята я кара на 2 месеца... Не сикам да те лъжа, че й останаха белези, макар и да не се е чесала, защото на тази възраст не може... Обаче веднага ще те успокоя, че белезите изобщо не са дълбоки. Трябва да знаеш къде е белега, за да го видиш! Това за разлика от нас с баща й дето не искам да ти казвам какви белези ни останаха (карахме я всички барабар с бебето). Според мен с времето ще се позаличат тези белези.. не знам дали ако остане видим белег може да се третира с Контратубекс, малко е детенцето. Аз лично не съм я мазала с нищо!

# 9
  • Мнения: 3 211
Габи има два белега на краката, там й бяха първите най-големи пъпки, навсякъде имаше страшно много пъпки, други белези не останаха. Аз я лекувах с хомеопатия и не съм я мазала с нищо, от хомеопатичните не я сърбеше, само тези, които бяха в косата й. И за температурата не съм давала нищо. Ако искаш можеш да пробваш със същите хомеопатични Рус Токсикодендрон 9 СН, напълно безвредни и за малки бебчета, 4 пъти х 3 гранули, за малко бебе разтворени в 1 лъжичка вода, на 30мин. разстояние от ядене, вода, мляко

# 10
  • България-София
  • Мнения: 573
Цитат на: Наслуки
Погледни от добрата страна на нещата - после бебчо ще има доживотен имунитет срещу варицела и няма да има нужда от ваксина срещу нея!

Нищо подобно - деца боледували шарка не придобиват имунитет ако са под 1 година. Затова и всички ваксини за шарки се поставят след 1 годишна възраст Sign Exclamation
Иначе ви пожелавам бързо оздравяване Wink

# 11
  • Мнения: 1 655
Цитат на: very_nice
Ако искаш можеш да пробваш със същите хомеопатични Рус Токсикодендрон 9 СН, напълно безвредни и за малки бебчета, 4 пъти х 3 гранули, за малко бебе разтворени в 1 лъжичка вода, на 30мин. разстояние от ядене, вода, мляко

И ние цялото семейство изкарахме варицелата. Не сме се мазали с нищо, пихме само Рус Токсикодендрон при позиви на сърбежи. Всички я минахме много леко, дискомфорта беше минимален и мина за около 2 дена.
Ако позивите на сърбеж са по-слаби, тогава се препоръчва Сулфур (хомеопатичното лекарство) ниска потенция (9 или 15 СН).

# 12
Благодаря, вече оздравяхме. Grinning Само че в България изобщо няма ваксина против варицела ,нито пък някога е имало.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 203
Цитат на: ggroudov
Цитат на: Наслуки
Погледни от добрата страна на нещата - после бебчо ще има доживотен имунитет срещу варицела и няма да има нужда от ваксина срещу нея!

Нищо подобно - деца боледували шарка не придобиват имунитет ако са под 1 година. Затова и всички ваксини за шарки се поставят след 1 годишна възраст Sign Exclamation
Иначе ви пожелавам бързо оздравяване Wink


Извинявай, ама това е глупост!
Разбира се, че се придобиват имунитет и под 1 г.! За варицела я БГ ваксина не се поставя! Поставят се за рубеола и морбили, като това не значи, че детето ще придобие траен имунитет. Единствено преболедуването дава траен имунитет!

Общи условия

Активация на акаунт