Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 фев. 2008, 09:44 ч.

коластра

• 1 125
  • 6
  •   1
Отговори
Здравеййте! Аз съм нова във форума. Дори още не съм бременна, но правим опити. Искам да ви задам един въпрос. Лятото ми закъсня с пет дни. Не помня така да ми е ставало, винаги ми идва точно на 28-я ден. С бъдещия ми мъж решихме че съм бременна, но уви. Пед дни след като ми дойде от мен изтичаше секрет с ужасна миризма. За първи път ми се случва такова нещо.  Месец и половина след закъснялото ми идване при стискане от гърдите ми изтичаха капчици коластра. Това продължи няколко дни и после нищо.

Питам Ви майки - дали е възможно да съм била бременна и да съм пометнала в самото начало и после със закъснение да ми е изтичала коластра. На някоя от вас появявала ли и се е коластра от самото начало на бременността.

Пишете ми по въпроса ако знаете нещо!
Благодаря Ви.

# 1
  • Айтос
 Shocked Shocked Shocked
Не ми се вярва да е било коластра ooooh!
И как точно реши че е именно това Crazy
Защо не отидеш на лекар, попитай него Tired
По мои спомени си мисля че коластрата ми се появи едва в самия карай на бремеността, но в самото начало , просто не ми се вярва ooooh!
Нещо друго трябва да е било.....

# 2
  • София
Неможе да е коластра, никога не се появява на толкова ранен етап при бременност, дори не е симптом за бременност; търси проблема другаде и при всички случаи е добре да се консултираш с лекар, защото изтичане на секрет от гърдите не е нормално Naughty

# 3
Може и коластра да е било. Иzследвай си пролактина. Една от причините да се появи коластра беz да има бременност е висок пролактин. А при висок пролактин липсва и овулация, което води до нередовен цикъл.
Пролактинът е хормон, който се пройвежда от хипофиzата. Той е отговорен zа кърмата при кърмачките. ЗавиШени стойности могат да бъдат в следствие на аденом на хипофиzата. Това се установява след направен ядрено магнитен реzонанс, който се прави при zавиШен пролактин.

# 4
  • в Надежда-та
Не мисля, че е било коластра Thinking

# 5
  • София
И аз ще кажа същото като миле
висок пролактин води до точно това ...
Пролактинът е хормонът, който подготвя женските гърди за кърмене. Високите нива на пролактин може да предотвратят овулацията. Причините за висок пролактин включват някои лекарства по лекарско предписание (определени лекарства за високо кръвно, антидепресанти и обезболяващи), халюциногенни наркотици и употребата на алкохол. Доброкачествени тумори на хипофизата и хипотиреоидизъм също са възможни причини.

Симптоми
 Някои жени с висок пролактин отделят кърма, която може да бъде изцедена при притискане на зърното. Другите симптоми включват: нередовна овулация, пропускане на менструация и сухота във влагалището
.

# 6
Не мисля, че е било коластра Thinking

Не може така да се каже какво е било. Аz бях на 16, девствена и имах коластра. Причината беШе точно пролактинът. ЗаЩото коластрата се обраzува не zаради бременността, а zаради високият пролактин. Пролактинът е висок или при бременни жени, или при аденом на хипофиzата, или zаради други проблеми, които водят до zавиШаване на пролактина.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт