БЕБЕТА ЮНИ - 17

  • 8 900
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17
maristuta, открих я количката в нета, ама в английски сайт. Обаче не ми ли се струва съвсем лятна, не комбинирана въобще.

Моделът, който майка ми е намерила и ще ни купи го няма в сайта на Mamas&Papas. Очевидно е по-стар модел, но е комбинирана.  Crazy Ще ви кача 2-3 снимчици да я видите (съвсем обикновена е, но много ми е симпатична и практична). Ще кача снимки утре обаче, тъй като днес след работа директно отивам на рожден ден до късничко...  Crazy

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 15:35 от maristuta

# 46
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Валентина, покажи снимки, де! Малко ми е трудно на мен да се ориентирам... Друго е да видя вие какво харесвате и какво не, за да си направя изводи за себе си...

zlob4o, успокой се bouquet! За съжаление живеем в България и е "нормално" всичко да е от сложно, по-сложно... Изпии едно горещо мляко и не мисли за проблемите... Сигурна съм, че всичко ще се оправи... Ама и ние с тези бушуващи хормони сме опасни за околните... smile3506

# 47
  • Мнения: 339
Привет на всички!
Тази седмица съм много заета и само ви чета. Ще взема отношение само по въпроса за осоляване не бебета. Вижте тази статия, която описва колко опасно може да бъде това осоляване:

Лекари спасяват осолено бебе


# 48
  • София
  • Мнения: 2 901
Тук е количката Мамас+Папас - http://www.mamasandpapas.co.uk/search/?query=Aria%20Pushchair%20 … &category=All

Тук е количката Кангару Круизър дето съм я харесала - http://www.-spam283-/rw/items/MoniCruiser-cangaroo-cruiser.html - някъде имаше снимка и със зимното покривало, но не мога да се сетя в кой сайт беше.

# 49
  • Мнения: 132
Ужас е тази статия за осоляването #Crazy!!!

MaryLu, браво за линкчето Hug!

Не знам за вас, момичета, но на мен това ми се струва пълна щуротия - да трепери човек 9 месеца всичко да е наред с бебчето, да се роди живичко и здравичко и тези хора така да го... опропастят... #2gunfire
Нямам думи просто...

# 50
  • Мнения: 194
Ауууу, ужасни неща четох за това осоляване. Аз да си призная, не знаех какво точно представлява, а на наскоро чух за тази "процедура", обаче сега като гледам  #Crazy НИКОГА не бих направила това с бебчето си  Naughty Пък и аз като повечето тук смятам, че потенето зависи от съвсем различни неща като обмяна на веществата и т.н.

Аз още не съм се замисляла за количка. Знам само, че искам да е лека, защото ще трябва да я качвам по стълбите (ние сме на втория етаж). Със сигурност обаче като се стигне до купуване, ще имам предвид препоръките на Валентина, за които искам пак да благодаря   bouquet

maristuta, ремонтът върви доста добре  Peace Кухнята и банята вече си имат нови плочки  Joy Аз все имам някаква надежда, че до края на следващата седмица ще си се върнем вкъщи, но дано не греша  Praynig

Ох, колко малко остана до края на работната седмица  newsm44 Пожелавам приятна петъчна вечер на всички тумбачета   bouquet

# 51
  • Мнения: 256
Ох, все се чудих, до кога ще продължава тази дискусия с това осоляване? Много, много, много голямо благодаря на MeryLu   за линка. Момичета, моля ви, прочетете статията! Все пак лято ще е, ако толкова много искате да слагате сол на вкус върху най-милото си, ами вижте дали е подходящо да минете през някой плаж. Все пак елементарната хигиена, дезодорантите против изпотяване и пудрите за крака вършат работа. Вместо да солите бебето, научете го докато расте да се къпе. Така поне си мисля, че е разумно!  Wink

Ей, mishlence_333 , на мен името Ина много ми харесва, хахахахаха, нали и аз съм Ина! Винаги съм си мислила, че ще имам момиченце, което да кръстя Ниа, за да има всички мои буквички в името си (защото Ани не ми харесва много). Но Ниа, ще дойде, след някоя друга бременност. Имай в предвид, че името е съкратено от инаТ и може да се видиш в чудо в един момент!  Laughing Е, не си оставяме магарето в калта, това е ясно!

# 52
  • Мнения: 279
mishlence_333 , Ина и на мен ми харесва! Ако държите на буквичката и още се колебаеш мога да ти кажа и други.
Понеже ние ще носим името на татко и ще е с буквичката И. А сега като разбрахме ,че е мъжко не ми трябва списъчето с имената за момиче Confused Ако искаш, викай Joy
Валентина, моделчето на Cangaroo - Cruiser е много симпатично, а и характеристиките са много хубави.От това, което разбрах, че е най -добро за беб. количка е посочено  newsm78 -Регулираща се дръжка
регулираща се облегалка
регулираща се поставка за крака
въртяща се предна гума: 360/180 градуса
обръщащ се кош
покривало
луксозен сенник
алуминиева конструкциа
кош за багаж                             Ами тя е супер Peace
 


# 53
  • Мнения: 132
In4oka, това за Инчетата беше добро  Joy!

А има и още нещо - майка ми е Николинка, на кратко мама Нина и така като си мисля, Ина е само на една буквичка...  Wink
Което м/у другото половинката ми не пропусна да изтъкне като аргумент "за", защото в интерес на истината родителите ми страшно много ни помагат за всичко  Hug

А за Ниа - сигурна съм, че ще се потрудите и за нея...  Wink
katentze, радвам се, че ти харесва, не е заради буквичката, а заради краткостта и някак си звученето, и Ива мисля, че е хубаво, но Ина май повече, засега...  Laughing

# 54
  • Мнения: 10
Maмчета...може и тъпо да ви прозвучи въпроса ми , но истината е че от колички нищичко не разбирам-ама удачно ли е новородените ни бебета да ги возим в тези 2 модела колички или те ще стават за по-късен етап newsm78, а първо ще трябва някакъв друг модел да се вземе? Доколкото знам бебето може да стои седнало след 6 месеца, ама ..... и в това не съм много сигурна....  newsm78

# 55
  • Мнения: 13
Здравейте мамчета почти в края на работната седмица  smile3558

От няколко дни все се каня да ви разкажа колко забавно нещо ми се случи но или забравям или не ми остава време  #Crazy
Та: влизам в поредния магазин да си търся сутиен и след пробване на 6-7 вида си харесвам един и отивам да го плащам на касата. Сутиена струва 45лв и аз давам 3*20лв. Продавачката ме пита имам ли 5лв и аз и отговарям че нямам. И тя ме пита " ами левче" и аз " а левче имам" и тръгвам да ровя в портмонето си - а там 60ст на монети. "е" викам "съжалявам ама май нямам" .И започваме да се чудим какво да правим. Аз оглеждам витрината пред мен и казвам "ами дайте ми едни чорапки и тя ми вика" 3/4-ти са 1.50лв" аз:"а късички нямате ли", тя:"ами не, само тези". "е добре, така стават ли парите" и си мисля за кокво по дяволите са ми тези чорапи, и тя:"ами 50ст имате ли", аз" не имам 60ст", тя:"ами добре дайте" и аз вадя, но в този момент се сещам че ми трябват силиконови чорапи и викам:"а не чакайте, имате ли силиконови чорапи", "да имаме - 13.80лв", аз:"дайте ми едни". Да ама ще стигнат ли 60лв и тя: "да дори ще ви върна 2лв. И така се сдобих със сутиен Simple Smile
айде чао че ще си изтърва автобуса...

# 56
  • Мнения: 99
Охх, стига, и аз прочетох тази статия за осоляването - ОТВРАТИТЕЛНО!!!  #Crazy #Cussing out #Crazy #Cussing out
Направо побеснявам от такова невежество - горките нещастни бедни дечица!
То за големи си има солени вани по спа центровете - с морска сол, луга и не знам си какви етерични масла, ама да НАТРИВАШ едно меко розово бебенце така че да го разраниш цялото...Тези направо са за убиване!!
Като едни цигани вчера по телевизията - в дом, като общежитие един, за временно настаняване, асансьора развален бил, вратата се отваря без да има спрял асансьор и едно дете докато си играело паднало от седмия етаж...Живо е май, но е в много тежко състояние.
След случая заковали вратата с дъска. Една млада майка обясни, че майката на детето нямала възможност да го наглежда, защото се грижела за детето на година и половина на брат си май, а един мъж разказа как точно детето си играело и паднало, той го е ВИДЯЛ, показва асансьора и вика, Еми ето, някой ТРЯБВА да направи нещо!!! - здрав и прав мъж, седи там като суек и дреме и на никого не е хрумнало да заковат дъската по-рано - ами техните деца са там!!! Какво ми се обяснява какво е станало точно, те съзнание да вземат елементарни предпазни мерки?!?! Ама деца е къде-къде по-приятно да се правят, отколкото да се заковават дъски и да се държиш поне малко отговорно! Извинявайте, че ви занимавам с това, ама много се бях ядосала. Такива постъпки са бетер животински, едно животно поне никога няма да е съзнателно безхаберно...Ужас.
Иска ми се да не страдат деца, заради малоумието на родителите си!

# 57
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Една млада майка обясни, че майката на детето нямала възможност да го наглежда, защото се грижела за детето на година и половина на брат си май, а един мъж разказа как точно детето си играело и паднало, той го е ВИДЯЛ, показва асансьора и вика, Еми ето, някой ТРЯБВА да направи нещо!!! - здрав и прав мъж, седи там като суек и дреме и на никого не е хрумнало да заковат дъската по-рано - ами техните деца са там!!! Какво ми се обяснява какво е станало точно, те съзнание да вземат елементарни предпазни мерки?!?!

Аха, и отново държавата ще им е виновна на тези!

 Pretty_Galina, не разбрах много как си се сдобила със сутиен. Той всъщност 3.50 ли ти е излязал? И дори си получила ресто 2 лв.?

Бебчо започна все по-често да рита. И сега го усещам. Май е започнало все по-често да е будно... Laughing

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 18:14 от MiRa_55

# 58
  • Мнения: 23
Здравейте  и от мен   bouquet
Благодарности на Танита за темичката   bouquet Heart Eyes
Да се включа и аз по отношение на осоляването на бебетата - та значи мойта дъщеря е осолявана. hahaha Свекърва ми  я засоли, но със много малко сол в повече вода. Процедурата я повторихме само три пъти - все едно да потопиш бебе в морето. не бива да се прекалява със солта.
Относно количките bowuu - нашата количка от каката си е доста запазена и за това време беше и доста модерна  Mr. Green- с люлеещ се кош, който се обръща, с няколко положения на облегалката и т.н. Първоначално докато бебето е още малко ще ползвам нея - но най големия недостатък на тези колички е че заемат страшно много място в багажника на колата,и за тези които пътуват често са непрактични, въпреки че са сгъваеми. И затова съм решила ако купувам количка  newsm78 да купувам лятна количка, която се сгъва тип чадър, за да може да се побира в багажника и да не заема много място. 
Това е от мен за сега. Лека петъчна вечер на всички и приятен уикенд   bouquet

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 18:05 от galika81

# 59
  • Мнения: 212
здравейте
виждам че осоляването не само за мен е било загадка, ама след статията която прочетох... НЕ мисля че ще го направя
konida аз може би ще раждам в окръжна болница. като имаш време ще разкажеш ли как е минало там и дали си доволна

Общи условия

Активация на акаунт