Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Снощи, докато къпах малката си секнах кръста - болките са ужасни, не съм мигнала цяла нощ. Не мога да лежа, нито да стоя - не ме питайте как пиша в момента. Има ли ефикасно и безопасно обезболяващо? За аулина и кърменето срещам твърде противоречиви мнения. Или да не рискувам и да минем за няколко дни на АМ. Много нося на болка, но не издържам повече Crying or Very sad
Цитирай

София

Можеш спокойно да пиеш парацетамол и ибупрофен (нурофен), локално можеш да мажеш кажи речи каквото си искаш - примерно Фастум гел. Вземи си, ако трябва, и космодиск.
Цитирай

Дълбоката провинция

Можеш спокойно да пиеш парацетамол и ибупрофен (нурофен), локално можеш да мажеш кажи речи каквото си искаш - примерно Фастум гел. Вземи си, ако трябва, и космодиск.
  Peace
Цитирай

София

Благодаря ви, накърмих я току що и взех един парацетамол. Странно защо в аптеката казали на майка ми в никакъв случай Нурофен - та нали има и бебешки  newsm78
Както и да е, дано ме отпусне по-бързо и да не дава Господ на никой такова чудо...
  bouquet
Цитирай

Снощи, докато къпах малката си секнах кръста - болките са ужасни, не съм мигнала цяла нощ. Не мога да лежа, нито да стоя - не ме питайте как пиша в момента. Има ли ефикасно и безопасно обезболяващо? За аулина и кърменето срещам твърде противоречиви мнения. Или да не рискувам и да минем за няколко дни на АМ. Много нося на болка, но не издържам повече Crying or Very sad
 Здравей,съветвам те да започнеш да приемаш НУРОФЕН,в случая парацетамол няма да помогне.Нурофена влияе бързо и ефективно при ревматични и ставни болки, бурсит,  мускулни болки, болки в гърба, невралгия, както и при възпалителни процеси. За симптоматично лечение на леко и средно силни болки и състояния с повишена температура.
Приема се по 200 мг на 8 часа след хранене. Терапевтичният му ефект се проявява след 5-10 дни.
Цитирай

София

Solpadeine - след секциото го пиех..можех и да кърмя/всъщност докторите на всичките със секцио го препоръчаха/...страшно е...ама това е при силни болки...
Цитирай

Пловдив

При къпане на първото дете съм получавала този проблем на 2-3 пъти. Моя съвет е ограничено с лекарствата или никакви преди да опиташ УПРАЖНЕНИЯ разтегателни. След като се посъветвах с рехабилитатор и се пораздвижих се убедих в ефикасността при решаване на този немалък проблем. Дори най простите упражнения вършат повече работа от каквито  и да било лекарства.
Другото задължително е ПОЧИВКАТА, колкото и когато можеш. Докато си легнала се опитай отнова да се разтягаш и да почиваш.
Също походката - постав иси за цел поне 15 мин на ден да ходиш изправена все едно си кукла на конци /ходене като че  си опъната с конец горе на главата с изправен гръб и рамене назад/
желая ти трайно оправяне и здрав кръст  Smile
Цитирай

на запад

Може и да ви звучи странно, но всъщност може да се пие дори Аулин.
Вадиха ми зъб и тогава разбрах, че не е проблем, въпреки,ч е аз така и не се осмелих да пия.
В момента търся сайта за проверка на лекарствата, но не го намирам....
Цитирай

София

Моля, ако някой си спомни къде беше сайтът за проверка на лекарствата да го публикува, че и на мен ми трябва спешно да проверя нещо.
Цитирай

София

в библиотеката го имаше сайта доколкото помня
Цитирай

Solpadeine - след секциото го пиех..можех и да кърмя/всъщност докторите на всичките със секцио го препоръчаха/...страшно е...ама това е при силни болки...
Той съдържа парацетамол,кофеин и кодеин.Не съм сигурна,че може да се използва.
Единственото нещо,което съм пила за болки по време на кърмене е парацетамол.Друг е въпросът,че едва ли ще ти помогне точно той.
Цитирай

София

pe6ka в общи линии  бях приготвила само парацетамол...но всички пиеха солпадейн...дори не съм чела упътването...докторите казаха, че няма проблем ..незнаех на кой свят съм и определено разчитах на тях... на бебка й нямаше нищо, а пък аз се чувствах добре...беше спокойно бебе, явно кофеина не й е повлиял...
Цитирай

pe6ka в общи линии  бях приготвила само парацетамол...но всички пиеха солпадейн...дори не съм чела упътването...докторите казаха, че няма проблем ..незнаех на кой свят съм и определено разчитах на тях... на бебка й нямаше нищо, а пък аз се чувствах добре...беше спокойно бебе, явно кофеина не й е повлиял...
  PeaceАз не съм сигурна,че не трябва да се употребява по време на кърмене.Но като имам предвид съдържанието по-скоро мисля,че не е редно.Аз съм го пила преди 5-6 години и си спомням,че в някои аптеки ми го даваха само с рецепта.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.